Tökéletes színbeállítás percek alatt
A Samsung 2017-es QLED TV-in elérhetővé vált a Portrait Displays új automatikus kalibrációs szoftvere, a CalMAN. A kijelző iparágon belül a videók kalibrálásával foglalkozó szakemberek többsége, a műsorszolgáltatás, a filmgyártás és az utómunkálatok során pedig a legtöbb végfelhasználó is ezt a szoftvert használja.
A kalibráció során a televízió kijelzőjének színét állítjuk be. A folyamat tervezők, fényképészek és videokészítéssel foglalkozó szakemberek számára különösen fontos, hiszen számukra meghatározó, hogy a bemeneti készülékek (pl. monitorok) és a kimeneti készülékek (pl. nyomtatók) között a színek teljes mértékben egyezzenek. A kalibráció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egy adott vizuális környezetnek megfelelően optimalizálják a látott tartalmakat.
A világ vezető kijelző-kalibrációs szoftverszolgáltatójával, a Portrait Displays-zel kötött megállapodásnak köszönhetően a Samsung QLED TV az első készülék a világon, amely támogatja az automatikus kalibrációt nagy dinamikatartományú (HDR) képminőség esetén. Az automatikus kalibráció korábban csak a normál dinamikatartományú (SDR) képminőség esetén volt elérhető.
„Nagyon örülünk, hogy a Portrait Displays-zel együttműködésben az emberek otthonaiba vihetjük az AutoCal szoftverrel ellátott CalMAN-t” – mondta HS Kim, a Samsung Electronics vizuális kijelzők üzletágának elnöke. – „A Samsung QLED TV a világ első televíziós termékcsaládja, amely alkalmazza a kifinomult CalMAN-kalibrációt, így biztosítva prémium minőségű vizuális élményt a felhasználók számára.”
A kalibrációs folyamat eddig akár órákig is tarthatott, mivel a felhasználóknak a távirányító segítségével, kézi vezérléssel kellett beállítaniuk a televíziót a képernyőn megjelenő menün keresztül. Ez a kalibrációs módszer nemcsak időigényes volt, hanem időnként pontatlan is. Az AutoCal-alapú CalMAN-nel rendelkező televíziók néhány kattintás után percek alatt elvégzik a szükséges felméréseket és beállításokat.
Az AutoCal szoftverrel ellátott CalMAN használatához a felhasználóknak telepíteniük kell az AutoCal kalibrációs készletet a számítógépükre. Letöltés után a felhasználók csatlakoztathatják a színspektrumot mérő eszközzel ellátott számítógépüket a QLED TV-hez, és elindíthatják az automatikus kalibrációs folyamatot. Ezt követően a QLED TV megosztja a beállításokat a szoftverrel, és így az a felhasználó igényeinek megfelelően automatikusan állítja be a televízió képminőségét.
„A Samsung szakértőivel való közös munka eredménye, hogy minden 2017-es Samsung QLED TV-n hivatalosan is elérhetővé vált az AutoCal szoftverrel ellátott CalMAN” – mondta Martin Fishman, a Portrait Displays társ-vezérigazgatója. – „A különböző vizuális környezeteknek megfelelően kialakított AutoCal-alapú CalMAN új fejezetet nyit a televíziók képminőségének terén.”
A Samsung QLED TV felhasználói az AutoCallal ellátott CalMAN használatával felmérhetik televíziójuk színgazdagságát, amely a képminőség legújabb fokmérője. A színgazdagság jelzi, hogy a kijelző a fényerő szintjétől függetlenül milyen pontosan jeleníti meg a színeket. A Samsung QLED TV a világ első és egyedüli terméke, mely 100 százalékos színgazdagságot képes megjeleníteni.
A Samsung QLED TV-k választékáról a http://www.samsung.com oldalon tájékozódhat.
Az AutoCallal ellátott CalMAN-nel kapcsolatos további információkért látogasson el a http://calman.spectracal.com/autocal.html oldalra.
Kapcsolódó cikkek
- A világ legnagyobb tehetségkutató versenyén Horváth Roland a legjobbak között
- A Samsung San Francisco-ban mutatta be a Smart TV-khez fejlesztett Tizen platform kiterjesztett verzióját
- Erre képesek a SAMSUNG ARTIK platformra épülő termékek
- Új prediktív és preskriptív analitikai megoldások a Rockwell Automation-től
- Az új Tizen-alapú Samsung Z4 még kényelmesebb használatot és nagyobb teljesítményt biztosít
- Windows 10 Őszi Alkotói Frissítés
- Megérkezett hazánkba a Samsung Galaxy S8 és S8+
- Frissített HDR10+ nyílt szabvány a jobb videoélményekért
- A Samsung és az SK Telecom jóvoltából elindult Korea első vasúti LTE hálózata
- Megérkezett a Windows 10 Alkotói frissítés!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.