Lezárult a Nemzeti Mobilfizetési Zrt-vel közösen fejlesztett első európai mobilitási platform kialakítása
Júniusban Strasbourgban lezárult az a 2012-ben megkezdett példaértékű interoperábilis, határainkon átnyúló MOBiNET mobilitás-menedzsment projekt, amelynek konzorciumi tagja volt a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. is.
Magyarországról konzorciumi tagként, elsőként a 100 százalékos állami tulajdonú Nemzeti Mobilfizetési Zrt. vehetett részt olyan összeurópai projektben, a MOBiNET-ben, amelynek célja az volt, hogy a különböző közlekedési szolgáltatások határokon átnyúlóan, az Európai Unió tagállamaiban elérhetőek legyenek.
A Nemzeti Mobilfizetési Zrt. által 2014. július 1-vel indított fenntartható modellen alapuló Nemzeti Mobilfizetési Rendszer interoperábilis megoldásának köszönhetően, lehetőséget biztosít olyan határainkon átnyúló európai közlekedési (parkolási, autópályamatrica) rendszerbe történő csatlakozásra, amely megszűnteti a szolgáltatás elérésének területi korlátait.
Az Európai Bizottság által társfinanszírozott MOBiNET projekthez - az Európai Unió FP7 keretén (az EU kutatás- és technológiafejlesztési célú finanszírozási programja) belül létrejött konzorciumhoz - azzal a céllal csatlakozott a Nemzeti Mobilfizetési Zrt., hogy a Magyarországon már működő mobilfizetési megoldással segítse az Európai Unió tagállamaiban működő közlekedési szolgáltatások elérését.
A február végi projekt felülvizsgálatot követve júniusban a MOBiNET konzorciumi partnerei Strasbourgban áttekintették az addig elvégzett munkát és egyúttal lezárták a megoldás koncepció fejlesztését. A MOBiNET használatával a piacon már elérhető és regisztrált mobilitási rendszerek megtalálják egymást és képesek arra, hogy kényelmes elektronikus és mobilfizetési környezetet biztosítsanak a szolgáltatások eléréséhez a felhasználók számára, a kialakított megoldás az Európai Unió átjárható szolgáltatásainak számát növeli.
A Nemzeti Mobilfizetési Zrt. számára kiemelkedően fontos volt a MOBiNET fejlesztésben való részvétel, mivel a Társaság célja, hogy olyan, a lakosság kényelmét kiszolgáló készpénz kímélő megoldásokat kínáljon, amelyek az Európai Unió tagországain belül, és akár azon túl is egységesen használhatóak legyenek. A MOBiNET koncepció fejlesztése során szerzett tapasztalatokat, a Társaság a már folyó újabb európai uniós finanszírozású LinkingDanube projektben és Magyarország V4 elnökségével kapcsolatosan kialakítandó V4 Smart Platformban is kamatoztatni tudja majd.
Sikerként könyvelhető el, hogy a MOBiNET fejlesztése kapcsán újabb nemzetközi viszonteladói partnerekkel gyarapodott a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. szolgáltatói köre, amely jól mutatja az interoperábilis szolgáltatások iránti nemzetközi igényt.
Nemzeti Mobilfizetési Zrt.
Kapcsolódó cikkek
- Üzemszünet a Nemzeti Mobilfizetési Rendszerben
- Megkezdte működését az Elektronikus Fizetési Szolgáltatók Szövetsége
- Hároméves a Nemzeti Mobilfizetési Rendszer
- Június 29-én néhány órán át szünetel a Nemzeti Mobilfizetési Rendszer
- Mostantól fizethet mindent mobillal
- Magyarok segítenek felzárkóztatni Ázsia egyik feltörekvő országát
- Üzemszünet a Nemzeti Mobilfizetési Rendszerben
- Roland Berger tanulmánya a mobilszolgáltatók kihívásairól, és azok lehetséges megoldásairól
- Ne féljünk a GDPR-tól!
- A Telenor MobilPass révén elérhetővé válik az érintéses fizetés
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.