Az ABB gyorstöltőket szállít Szentpétervár e-jármű projektjéhez
Szentpéterváron üzembe helyezték az első, a város egészére kiterjedő töltőhálózatot, amely az ABB többszabványos, elektromos járművekhez (EV) rendszeresített gyorstöltő állomásaira épül.
Az elektromos járművek töltési megoldásainak fejlesztése és gyártása terén a világ élvonalába tartozó ABB 20 db. gyorstöltő állomást szállított a Lenenergonak, Oroszország egyik legnagyobbáramszolgáltatójának. Egy kísérleti program keretében a töltőállomások egy részét már üzembe is helyezték Szentpéterváron, míg a többi gyorstöltő a következő hónapok során kerül majd üzembe.
Moszkva mellett már több orosz városban, így például Kazánban és Uljanovszkban is üzemelnek ABB által gyártott töltőállomások. A Szentpéterváron megvalósuló projekt azért egyedülálló, mert ennek keretében 20 db Terra 53 és Terra 23 típusú gyorstöltő állomást építenek ki.
Az ABB Terra 53 típusú töltőállomásaival – amelyek ideálisan telepíthetőek autópályák melletti pihenőhelyeken, benzinkutaknál, autókereskedéseknél vagy forgalmas városi csomópontokban is – az elektromos autókat csupán 10-30 perc alatt fel lehet tölteni az akkumulátorkapacitás 80%-áig. A három csatlakozó (CCS, CHAdeMO vagy AC Type 2) lehetővé teszi a járművek egyen vagy váltakozó árammal való töltését. A töltőállomások kialakításuknak köszönhetően szélsőséges időjárási viszonyok között, -35C°-tól +55C°-ig terjedő hőmérsékleti tartományban is üzemképesek maradnak.
A fenti előnyök mellett a felhő alapú technológia segítségével az e-autók vezetői meghatározhatják a legközelebbi töltőpont helyét, a fizetést pedig hitelkártya-alkalmazáson keresztül bonyolíthatják le.
Frank Muehlon, az ABB EV Infrastructure Product Group vezetője így nyilatkozott: “Az elektromos járművek (EV) töltési rendszerei terén vezető vállalatként büszkék vagyunk rá, hogy részt vehetünk az Oroszországot behálózó gyorstöltő infrastruktúra fejlesztésében, és hozzájárulhatunk ahhoz, hogy az orosz kormány teljesíteni tudja a megújuló energiák hasznosítása terén kitűzött távlati céljait. Töltőpontjaink a digitális megoldásokat felsorakoztató ABB AbilityTM portfóliónkhoz tartoznak, amely az eszközök felhő alapú összekapcsolása révén új lehetőségeket nyit meg a vevőink számára; a mostani projekt esetében a végfelhasználók számára megbízhatóbb töltőhálózatot és plusz funkcionalitást tudunk biztosítani.”
Az ABB töltői olyan jelentős előnyökkel bírnak, mint a távoli állapotfelügyelet és távoli hibaelhárítás. A töltőpontok, a szervizmegoldások és a személyek összekapcsolásával az ABB a szervizesetek több mint 90%-át képes távolról diagnosztizálni. Az elmúlt két év során az ABB a szervizesetek több mint 60%-át helyszíni beavatkozás nélkül meg tudta oldani. A távoli állapotfelügyeletnek és hibaelhárításnak köszönhetően jelentős megtakarítások érhetők el az állásidő, az utazási idő, valamint a szükséges munkaórák és erőforrások csökkentése révén.
Niaz Magdeev, a Lenenergo műszaki fejlesztési és innovációs főmérnök-helyettese így nyilatkozott: „Azért esett választásunk az ABB-re, mert a vállalat magas szintű szakmai tapasztalattal rendelkezik kiterjedt elektromos töltőhálózatok telepítése és irányítása terén.”
A fenntartható mobilitás elkötelezettjeként az ABB 2010 óta több mint 5 000 elektromos autó töltőt értékesített világszerte.
A vállalat olyan országos töltőhálózatok kiépítéséért felelt, mint például Észtország, Dánia és Hollandia, illetve részt vett öt olyan kísérleti programban is, amelyek keretében függő áramszedővel szerelt ultragyors töltőállomásokat telepítettek villamos hajtású városi buszokhoz.
A szakemberek úgy látják, hogy Oroszországban a töltőállomások piaca jelenleg elmarad az Európaitól, de a nagyvárosokban 2020-ra megjelenik majd az 50 kW-os egyenáramú töltőállomásokra épülő infrastruktúra.
Kapcsolódó cikkek
- Elektromos autótöltés árazása
- Kína a világ vezetője e-mobilitásban
- Vonzó turisztikai célpontok, ahol a világutazók az ABB technológiájával találkozhatnak
- Az ABB innovatív vontatási áramellátási megoldást szállít az Egyesült Királyság vasúti hálózatához
- Díjat nyert a Continental innovatív "AllCharge" töltési rendszere
- Az ABB elektromos gyorstöltő állomást szállít a Lidl számára
- Prosperáló világváros elöregedő vízhálózattal
- A robotika aranykora
- Az ABB fokozza a növekedés ütemét
- Az ABB tovább erősíti digitális portfólióját a KEYMILE kommunikációs hálózatokat fejlesztő üzletágának felvásárlásával
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.