Testreszabott feladatkiosztás az emeléstechnikai szektorban
Egy hazai tulajdonú telematikai vállalat egy kifejezetten az emeléstechnikai szektor igényeire szabott, vállalatirányítási rendszerrel összehangolt feladatkiosztó és megbízáskezelő alkalmazást mutatott be az INSIDE ITB 2017 szakmai nap keretein belül az IT Business Award 2017 pályázatait elbíráló szakmai zsűrinek.
Korunk felgyorsult üzleti világában mind egyre nagyobb szükséglet mutatkozik a széles körben felhasználható, de egyéni igényekre szabott, okostelefonról és egyéb okoseszközről is kezelhető feladatkiosztó rendszerekre. Az effajta hálózatba kapcsolt megoldások képesek minden vállalatnál jelentősen lerövidíteni az egyes projektek sikeres végrehajtásának életciklusát és megkönnyíteni a feladat végrehajtásában segédkező munkatársak közötti kommunikációt is.
A 2017. szeptember 5-én tartott INSIDE ITB 2017 szakmai napon az IT Business Award 2017„Termékfejlesztés” szekciójának zsűrije az infokommunikációs piac egyik kiemelkedő megoldásai között tartotta számon azt az Android-alapú feladatkiosztó megoldást, amely alkalmazásával a terepre kihelyezhetővé válnak a vállalatok életében eddig irodához kötött feladatok is. Az i-Cell Kft. egyedi fejlesztésének köszönhetően az egyes megbízások aktuális fázisait a felhasználók jól elkülöníthetően, letisztultan, egyetlen felületen követhetik nyomon. Az adatok a rendszerintegrációnak köszönhetően pedig azonnal megjelennek a cég vállalatirányítási rendszerében is.
„Az emeléstechnikában élen járó MegaKrán Kft-vel szorosan együttműködve dolgoztuk ki a cég vállalatirányítási rendszerébe integrált fejlesztést. Kiemelt figyelmet fordítottunk arra, hogy az alkalmazás a vállalat eddigi működését is új alapokra helyezze és a daruzási munkálatok során felmerülő összes nehézségre megoldást jelentsen. Ennek eredményeképpen egy olyan komplex applikáció született, ami nemcsak a feladatok ütemezésében, delegálásában és ezek végrehajtásának pontos végigkövetésében és adminisztrálásában segít, hanem a munkafolyamatok személyhez rendelhetősége, a feladatkörök áttekinthetősége és a távoli elérhetőség is biztosított általa” – hangsúlyozta Farkas Károly, az i-Cell Kft. operatív igazgatója.
Az i-Cell Kft. ezen túl a telematikai szektorban elsők között valósította meg a banki és csomagküldési folyamatokban már régebb óta használt digitális, időbélyeggel hitelesített aláírópad tableten történő felhasználását, ami a biztonságos és hiteles munkavégzés biztosításán túl a papíralapú munkavégzést is száműzi a folyamatból. Segítségével a papírhulladék keletkezésének is elejét lehet venni, támogatva a fenntarthatóságot és csökkentve az ökológiai lábnyomot.
Farkas Károly hozzátette: „A jelenlegi munkaerő-piaci viszonyokat is felmérve olyan testre szabott megoldásokat kínálunk, amelyek a partnereink erőforrásait optimalizálva tesznek eleget a legmagasabb műszaki és technológiai követelményeknek. Az elektronikus aláírópad is e digitális fejlesztési programunk része, amely nemcsak lépést tart a technológia terén folyamatosan változó trendekkel, hanem hosszú távú versenyelőnyt is képes biztosítani partnereink számára.”
Kapcsolódó cikkek
- Azonnali készülékelemzést és gyártóüzemi együttműködést biztosító új eszközöket fejlesztett a Rockwell Automation
- Sendee: futárnak lenni menő
- A Rakuten Viber felvásárolta a Chatter Commerce-t
- A Kaspersky Lab Battery Life-fal nem merül le az androidos telefon
- Huawei: 2025-re már közel 100 milliárd IoT eszközt tartunk majd számon
- Mobilbiztonsági kockázatok a roaming díj eltörlése után
- 6 milliárd potenciálisan sebezhető okos eszköz van világszerte
- Két új okos egészségügyi eszközt mutatott be a Nokia
- Digitális oktatás Samsung eszközökkel a Mobil Digitális Iskola országjárásán
- Felkapcsol a villany, visszanéz a kamera – az okosotthonok kora
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.