A Dell Technologies bejelentette új IoT-stratégiáját, divízióját és megoldásait
A Dell Technologies bemutatta IoT stratégiáját és jövőképét, az IoT megoldásokért felelős új részlegét, valamint új IoT termékeit, laborjait és a finanszírozási lehetőségeket. A bejelentés tovább erősíti a vállalat elkötelezettségét, hogy támogatja ügyfeleit digitális jövőképük megvalósításában, és segít eligazodni az összetett és gyakran heterogén IoT világban.
IoT - egy új elosztott modell a számítástechnikában
Ahogy egyre több ügyfél tervezi vállalkozása digitális átalakítását, úgy lesz egyre nagyobb szükség egy új számítástechnikai modellre. Az elmúlt 15 évben az IT iparág figyelemmel kísérhette a felhő alapú számítástechnika felemelkedését, amely az informatikai szolgáltatások egy nagyon központosított modellje. De olyan korban, amelyben a telefonoktól az autókig, az izzólámpákon át termosztátokig, a szívritmusfigyelő monitorokig minden intelligens, úgy szükség van az információk elosztott, valós idejű feldolgozására. Ezek az eszközök egyszerűen nem várhatnak fontos másodperceket egy központosított felhőinfrastruktúrára.
„Az IoT alapvetően megváltoztatja az életünket, a szervezetek és a világ működését. A Dell Technologies egy olyan új, elosztott számítástechnikai architektúrával mutatja az utat az ügyfelek számára, amely egy egymással összefüggésben lévő ökoszisztémába egységesíti az IoT-t és a mesterséges intelligenciát, az egyszerűbb megoldásoktól a felhőig" – mondta Michael Dell, a Dell Technologies vezérigazgatója.
Az ügyfelek egyre inkább azt igénylik, hogy egy vállalat gyűjtse össze számukra azokat az IoT megoldásokat, amelyeket szervezetükön belül bevezethetnek. A Dell Technologies átfogó IoT megközelítésének alapja a piacvezető technológiák és szolgáltatások, valamint a gondosan ápolt partneri kapcsolatok, mely segít az ügyfeleknek felismerni az értéket, és egyben felkészít őket a jövőre.
A Dell Technologies új IoT divíziója
A vállalat új IoT részlegét a VMware technológiai igazgatója, Ray O’Farrell vezeti, akinek legfontosabb feladata, hogy összehangolja a IoT termékek és szolgáltatások fejlesztését a Dell Technologies családjában. Az IoT Solutions Division egyesíti a belső fejlesztésű technológiákat a hatalmas Dell Technologies ökoszisztéma kínálatával, így komplett megoldásokat kínálhat az ügyfelek számára.
„A Dell Technologies már régen felismerte az IoT dinamikusan fejlődő piacában rejlő lehetőséget. Az új IoT Solutions Division kihasznája a Dell Technologies vállalatcsoport erejét annak érdekében, hogy biztosítsuk a megfelelő technológiát, valamint kiterjedt partneri hálózatunkkal karöltve megfeleljünk ügyfeleink igényeinek, és támogassuk az IoT rendszerek minél könnyebb bevezetését" – mondta Ray O’Farrell, a VMware ügyvezető alelnöke, technológiai igazgatója, és a Dell Technologies IoT vezérigazgatója.
Szervezeti beruházások az IoT jövőben – termékek, laborok és partnerprogram
A következő három évben a Dell Technologies 1 milliárd dollárt fektet be IoT termékekbe, megoldásokba, laborokba, valamint a partnerprogramba és az ökoszisztémába.
Ma már a Dell Technologies rendelkezik Edge Getaway rendszerekkel, amely a VMware IoT Control Center segítségével felügyelhető és kezelhető. A Dell EMC PowerEdge C-sorozatú kiszolgálókat továbbfejlesztették a batch képzés és a gépi tanulás területén. A Dell EMC Isilon és az Elastic Cloud Storage nagy mennyiségű adattömeg esetén biztosítják a fájlok és objektumok tárolását, és HDFS-en keresztül lehetővé teszik az elemzéseket. A Pivotal Cloud Foundry (PCF) és a Pivotal Container Service (PKS) ideális platformot biztosít az új, felhő alapú analitikus alkalmazások fejlesztéséhez. A Virtustream PCF menedzselt Pivotal Cloud Foundry szolgáltatást nyújt, amely egyszerűsíti a felhő alapú üzletkritikus munkaterhelések telepítését és működtetését a Virtusteam Enterprise Cloudban, míg a Virtustream Storage Cloud az off-premises felhő objektum tárolására alkalmas. Végül pedig a Dell Boomi gyorsan összekapcsolja a releváns adatokat, így biztosítja a felhő alapú elemzések és a mélytanulás fejlesztését.
Az új termékfejlesztési kezdeményezések
- Dell EMC 'Project Nautilus' egy olyan szoftver, amely lehetővé teszi adatfolyamok valós idejű lekérdezését és feldolgozását az IoT átjárókból. A mélyebb és fejlettebb elemzésekhez az adatok fájlok és objektumok formájában utólag is archiválhatók.
- VMware 'Project Fire' egy hiperkonvergált platform, az IoT megoldások VMware Pulse családjának része, amely magában foglalja az egyszerűsített menedzsmentet, és a helyi számítási, tárolási és IoT alkalmazásokat mint például a valós idejű analitika. A 'Project Fire' lehetővé teszi a vállalatok számára az IoT megoldások gyorsabb kivitelezését, és kozisztens szoftverinfrastruktúra kialakítását a peremhálózatoktól a felhőkig.
- RSA ”Project Iris”. A jelenleg az RSA Labs fejlesztése alatt álló Iris kiterjeszti a Security Analytics képességét, hogy a peremhálózati eszközök számára is biztosítsa a lehetséges fenyegetések láthatóságát és monitorozását.
- Az olyan áttörést jelentő technológiák mint például a processzorgyorsítók növelik az adatok feldolgozásának és elemzésének sebességét a hálózat pereméhez közel. Az együttműködés olyan iparágvezetőkkel mint a VMware, az Intel és az NVIDIA, valamint a Dell Technologies Capital befektetése a Graphcore vállalatba lehetővé teszi a szerverek optimalizálását a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás és a mélytanulás fejlesztésének területén.
Az ügyfelek ezentúl meglátogathatják az újonnan tervezett Dell Technologies Labs egyikét.
Az új IoT szolgáltatási kezdeményezések
- Tanácsadás, beleértve a stratégiai konzultációt – az üzleti célok, irányok és stratégia megalkotására –, az infrastruktúra-tervezést, valamint a telepítési és támogatási szolgáltatásokat.
- A „Worldwide Herd” megvalósítása, amely a földrajzilag szétszórt adatok elemzésével kapcsolatos tanácsadás – egyre növekvő jelentőséggel bír, hogy lehetővé váljon a méret, a titoktartás vagy szabályozás miatt nem mozgatható adatkészletek mélytanulása.
Ezen túlmenően a Dell Technologies technológiai és szolgáltatási fókuszú stratégiája azért jött létre, hogy az erőteljes partnerprogrammal és ökoszinsztémával együtt növelje az IoT lábnyomot.
- A Dell díjnyertes IoT Solutions Partner Programja egy gondosan kidolgozott, többszintű rendszer, több mint 90 partnerrel, a nagyvállalatoktól – mint az Intel, a Microsoft és az SAP –, a startupokig – mint az Action Point, IMS Solver, FogHorn és a Zingbox.
- A program ezentúl támogatja a Dell Technologies vállalatainak összes partnerét, amely megkönnyíti az együttműködést és a tervek megvalósítását.
- A partneri ökoszisztéma gyakorlati példája egy közelmúltbeli bejelentés a VMware és az SAP együttműködéséről, hogy a két vállalat integrált megoldást hoz létre az IoT elemzésekhez és vertikális alkalmazásokhoz. A megoldás a VMware Pulse IoT Centert, az SAP Cloud Platformot és az SAP Leonardót használja és arra tervezték, hogy segítse az ügyfeleket az IoT megoldások gyorsabb kivitelezésében és a könnyebb skálázhatóságban.
A Dell Technologies továbbra is elkötelezett a nyílt és szabványos IoT mellett, melynek érdekében részt vesz az EdgeX Foundry, az Industrial Internet Consortium (IIC) és az OpenFog Consortium munkájában. A Dell forráskódot használó EdgeX Foundry egy szállítófüggetlen, nyílt forráskódú projekt: célja egy közös együttműködést célzó keretrendszer létrehozása, amely előmozdítja egy ökoszisztéma kialakítását a peremhálózatok számára. 2017 áprilisi bejelentése óta az EdgeX Foundry projekthez mostanra több mint 60 szervezet csatlakozott. A projekt első mérföldkövei a 'Barcelona' kód bejelentése, valamint az IIC-vel kötött, tesztrendszerekre vonatkozó szövetség.
Az IoT új bevételi modelleket, ennek eredményeként pedig új finanszírozási lehetőségeket jelent az ügyfelek számára. A Dell Technologies a Dell Financial Services rugalmas finanaszírozási modelljein keresztül a felhőalapú megoldásokéhoz hasonlóan rugalmas fizetést tesz lehetővé az ügyfelek számára. Ezek a fizetési megoldások a teljes vállalatcsaládban elérhetők, segítségükkel az ügyfelek rugalmasabban kezelhetik a technológiák beszerzését és bevezetését.
Befektetések az IoT jövőbe a Dell Technologies Capital segítségével
A Dell Technologies Capital, a Dell Technologies kockázati befektetői részlege szoros partnerkapcsolatban áll az új IoT-részleggel, és az iparágra vonatkozó információkkal és kapcsolatokkal segíti annak stratégiai programját. Az ígéretes startupok és alapítók anyagi támogatása révén a Dell Technologies Capitals értékes összekötő kapoccsá vált a külső fejlesztői ökoszisztéma felé, és hatékonyan ösztönzi az IoT, a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás területén végzett fejlesztéseket, valamint az ilyen típusú technológiák és megoldások üzembe helyezését. A Dell Technologies Capital a vállalat New York-i IQT rendezvényén több ilyen startupot és befektetést is bemutatott:
- Edico Genome, a világ első, következő generációs szekvenálási adatok elemzésére tervezett processzorának megalkotója;
- a FogHorn Systems, a peremhálózati eszközök IoT-megoldásokhoz alkalmazható információs szoftvereinek vezető fejlesztője;
- a Graphcore, a mesterségesintelligencia-alapú megoldások gyorsítására optimalizált, következő generációs processzorok fejlesztője;
- a Moogsoft, a mesterséges intelligencia informatikai üzemeltetési (AIOps) célú alkalmazásának piacvezetője;
- valamint a Zingbox, az IoT biztonsági megoldások fejlesztője, amelynek célja a megbízható eszközök internetének létrehozása.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell Technologies már egy éve a világ legnagyobb magánkézben lévő technológiai vállalata
- A Dell a VMware Horizon Apps alkalmazásokkal bővíti virtuális asztali infrastruktúra megoldását
- A Kaspersky Lab ingyenes androidos védelmet fejlesztett ki az okosotthonok védelmére
- Nagy teljesítményű munkaállomásokkal jubilál a Dell
- Négy ipari IoT trend, amire érdemes figyelni
- A bambusz nem csak a pandáknak jó
- Kitekintés 2030-ra: partnerség az emberek és gépek között
- Kétfunkciós Latitude modellek a Delltől
- 2019-re az épületek kétharmada okos lesz
- Sikeres volt a Kékszalag nyomkövetése az Antenna Hungária IoT hálózatán
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.