A Fujitsu intelligens platformot vezet be az Ipar 4.0 támogatására
A Fujitsu bemutatta az INTELLIEDGE ökoszisztémát, amely a hálózat peremén nyújtott (edge computing) feldolgozási funkciókkal bővíti a vállalat ipari célú IoT (Industrial Internet of Things, IIoT) képességeit.
A Fujitsu INTELLIEDGE Edge Computing Appliance támogatja az Ipar 4.0 ipari folyamatainak optimalizálását, az adatok és az erőforrások biztonságos összekapcsolását az emberekkel és eszközökkel, és áthidalja a szakadékot a termelést működtető technológia (OT), valamint a helyben telepített és a felhőalapú informatikai környezet között.
A Fujitsu INTELLIEDGE célgépe felügyeli az OT-eszközöket, és olyan teljes képet biztosít a vállalatoknak termelési folyamataikról, amelyre korábban nem volt példa. Ezzel a tömeggyártásra jellemző költségszinten hoz áttörést az optimalizált egyedi gyártósorok monitorozása és felügyelete terén. A helyben vagy felhőben működő konzollal vezérelt INTELLIEDGE Edge Computing Appliance felügyeli az OT-környezet (pl. gyártás, energiatermelés, olaj- és gázipar) érzékelőinél keletkező óriási adattömeg gyűjtését, ellenőrzését és mozgatását.
Az INTELLIEDGE gyakran kis sávszélességű csatlakozáson keresztül kezeli a hálózat széle és a felhő között zajló adatáramlást és áttekintést ad a teljes ipari folyamatról – az ellátási láncban elérhető készletektől a rendeléskezelő rendszereken át a termelési folyamatsorig. Ez lehetővé teszi a gyártósorok teljes körű digitalizálását, az ellátási lánc automatikus optimalizálását és a „digital twin” koncepció alkalmazását, ami a termelési folyamatsor részletes szimulációját jelenti. Így a vállalat valós időben tekintheti át a működés valamennyi, digitálisan megjelenített folyamatát.
A Fujitsu által Németországban tervezett és gyártott Fujitsu INTELLIEDGE Edge Computing Appliance masszív, teljes körűen konfigurálható hardvere távoli helyszíneken és ipari környezetben is megbízhatóan, karbantartási igény nélkül működik. Az INTELLIEDGE célgépet nyílt forráskódú Linux CentOS operációs rendszerrel szállítjuk, de más oprendszerekkel is együttműködik. Az OPC-UA támogatásának köszönhetően az INTELLIEDGE gyorsan rendszerezi a hálózat peremén működő eszközöket. A Fujitsu „edge” megoldása a potenciális sérülékenységek megszüntetésével óvja a fontos céges adatokat, és az internetes támadások ellen is védelmet nyújt. Tanúsított személyazonosítási és titkosítási mechanizmusai védett kommunikációt tesznek lehetővé, és biztonságosan összekapcsolják egymással a hálózat peremének érzékelőit a helyben telepített vagy a felhőben futó IT-rendszerekkel.
„Az IoT világában most azon múlik a siker, mennyire képes a vállalat az adatokat rögzítve, elemezve és rájuk reagálva, valós időben optimalizálni a hálózat peremének rendszereit. A nevéhez hűen a hálózat peremén intelligensen működő INTELLIEDGE megoldás áthidalja a szakadékot a termelést működtető üzemi technológia és a felhőben vagy helyben telepített IT között, biztosítva ezzel a teljes digitalizált termelési lánc láthatóságát és egyszerű felügyeletét. A felhőplatformokkal zökkenőmentesen integrálható INTELLIEDGE a Fujitsu támogató technológiáinak portfólióját kiegészítve, valódi értékhez juttatja a gyártásban és az iparban működő ügyfeleket. Egyben a Fujitsu Ipar 4.0 megoldások tervezését és bevezetését támogató, professzionális szolgáltatási képességeinek is központi eleme” – nyilatkozta Andreas Rohnfelder, a Fujitsu Ipar 4.0 kompetenciaközpontjának vezetője.
Ár és piaci bevezetés
A Fujitsu INTELLIEDGE Edge Computing Appliance 2018 januárjától lesz rendelhető az EMEIA-régióban. Ára és specifikációja konfigurációtól és országtól függően változik.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu IoT megoldása javítja a betegellátás színvonalát
- A Siemens Gamesa a Fujitsu AI-megoldásával gyorsítja a minőségellenőrzést
- A Fujitsu új PRIMEQUEST szerverekkel segíti az adatközpontok gazdaságos működését
- A müncheni Fujitsu Fórum bemutatja miként ösztönzi a „Digital Co-creation” az átalakulást
- A Fujitsu és a NetApp bevezetik az NFLEX konvergens infrastruktúramegoldást
- A Fujitsu nagy teljesítményű adatanalitikai referenciamodellel bővíti PRIMEFLEX kínálatát
- A Fujitsu bemutatta FUTRO vékonykliens-eszközeinek következő generációját
- A szuperkamion információs sztrádává változtatja az utakat
- Halloweeni kísértet járja át otthonunkat?
- A Fujitsu szerint a mesterséges intelligencia határozza meg a jövő munkahelyét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.