Négy magyar cég állít ki januárban a Las Vegas-i CES-en
A CES a világ első számú technológiai seregszemléje, melynek keretében a világ legnagyobb vállalatai, feltörekvő startupok, illetve véleményvezérek rántják le a leplet a legfrissebb tech trendekről. A legnagyobb globális technológiai show-n rendre részt vesznek magyar cégek is, ez 2018. január 9-12. között sem lesz másként: hazánkat az NNG, a GPS Tuner, a Dension és a SignAll Technologies képviselik majd Nevadában.
A jövő év eleji CES a jelent és a közeljövőt meghatározó technológiai trendek, megoldások és eszközök teljes spektrumát felvonultatja majd. Így külön kiállítási teret kap többek között a kiterjesztett és virtuális valóság (AR/VR), az önvezető autók, és egyéb autóipari megoldások, az egészségügyi és fitnesz technológia, az okosotthon-, okosváros- és okosenergia megoldások, a 3D nyomtatás, a mesterséges intelligencia, drónok és a robotika, illetve az eSport és a számítógépes játékok.
A konferencia felhozatal is döbbenetesen színes, a világ legjelentősebb technológiai vállalatainak döntő többségét képviseli majd a színpadon egy-egy magas rangú vezető. A teljesség igénye nélkül előad majd Tim Armstrong, a Verizon vezérigazgatója, Rajil Kapoor, a Lyft stratégiai vezetője, Steven Kan, a Google Globális AR/VR Stratégiáért felelős vezetője, Rajat Mishra, a Cisco Globális Szolgáltatás Stratégiáért és Innovációért felelős alelnöke, Deepu Talla, az NVIDIA Autonóm Gépekért felelős alelnöke, Jordan Bitterman, az IBM Watson Advertising marketing igazgatója, vagy éppen Nick Sugimoto, a Honda Innovations vezérigazgatója.
Négy magyar cég az elitben
A CES-en rendszeresen részt vesznek magyar cégek is kiállítóként. A Las Vegas-i forgatagban 2018 januárjában négy hazai vállalkozás mutatkozik be: az NNG, a GPS Tuner, a Dension és a SignAll Technologies. Az autós navigációs és infotainment szoftvereiről ismert NNG a kiállításon elsősorban Arilou Cyber Security névre keresztelt autós kiberbiztonsági megoldására próbálja majd felhívni a figyelmet. A GPS Tuner biciklis navigációs és e-bike szoftverét állítja majd ki, míg a vezető autós bluetooth megoldásokat fejlesztő Dension, új termékvonalát, az intelligens szenzorokat kínáló Senses-t vezeti be a nemzetközi piacra a show-n. A SignAll Technologies pedig egy startup, ami világszinten egyedülálló és díjnyertes jeltolmács szoftverével arat majd remélhetőleg zajos nemzetközi sikert.
Kapcsolódó cikkek
- Nekem 8(bit) – új helyszínen a legendás retrógépek tárlata
- A szoftveripar lesz a nyertese a hálózatba kapcsolt autók időszakának
- Több Logitech márka innovációs és dizájnértékét ismerték el
- Izmos Smart City felhozatallal jön a 2018-as CES
- Jobbkormánnyal a világ körül – Ikarus 489 Polaris a Mobilitási hétvégén
- Programozni tanít a jövő iskolája: világelső a magyar Logiscool
- Philips monitorok az IFA 2017 kiállításon
- Nekem 8(bit) – kiállítás egy nemzedék kedvenc számítógépeiről
- Variációk színes világokra
- Gazdagabb interaktív kínálattal nyit meg a Gateway To Space űrkiállítás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.