OES 2018 all in: Hálózati, nyomtatási és fájlszolgáltatások nyerő kombinációja
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált az Open Enterprise Server 2018 és az iPrint for OES (2018).
A SUSE Linux Enterprise Server SP2 kiadásán alapuló csomag naprakész, vállalati szintű hálózati, nyomtatási és fájlszolgáltatást kínál bármilyen informatikai környezetben. Az iPrint for OES pedig még egyszerűbbé teszi a nyomtatást, akár asztali gépről, akár mobil eszközről kívánják igénybe venni a felhasználók az infrastruktúrán belül található nyomtatókat.
„Az informatikai szakembereknek egyre több eszközt, adatot és felhasználót kell kezelniük, a rendelkezésre álló költségek és erőforrások száma azonban nem nő ugyanekkora ütemben, ezért hatékonyabb megoldásokra van szükség a feladatok ellátásához. A rendkívül rugalmas Open Enterprise Server segítségével megkönnyítjük ezeket a teendőket, legyen szó Macintosh-, Microsoft- vagy Novell-klienseket tartalmazó környezetről” – mondta Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
A csomag magában foglalja a korábban már jól bevált NSS fájlrendszer, NCP szerver, DNS/DHCP szerver, eDirectory címtár, Identity Manager, iFolder, iPrint és egyéb funkciókat, így teljes körű hálózati, nyomtatási és fájlszolgáltatásokat kínál homogén és heterogén környezetekben egyaránt. Az SMB Stack szolgáltatásnak köszönhetően Novell klienst nem tartalmazó, Macintosh- vagy Windows-rendszerű gépek is csatlakoztathatók az Open Enterprise Serverhez. Ezt a szolgáltatást az új kiadásban továbbfejlesztették, így többek között a hálózati adatok titkosítására is lehetőséget biztosít.
A csomag a személyazonosságok, illetve címtárak kezelését is hatékonyan elősegíti akár vegyes infrastruktúrában is. Az OES 2018 magában foglalja az eDirectory legfrissebb, 9-es kiadását, és a Domain Services for Windows szolgáltatás révén Microsoft Active Directory címtárszolgáltatást is tud emulálni (beleértve a 2008 R2 és 2012 Schema frissítéseket), továbbá képes automatikusan szinkronizálni is a két rendszer között.
A legújabb kiadás a biztonság terén is tartogat fontos újdonságokat. Támogatja például az Advanced Authentication megoldást, amely segítségével egyetlen keretrendszerből felügyelhetők a különféle hitelesítési megoldások az intelligens kártyáktól kezdve az egyszer használatos jelszavakon és az ujjlenyomat-leolvasáson át a mobiltelefonnal vagy pendrive-val történő azonosításig, illetve a tokenek használatáig. Emellett tartalmazza a Self Service Password Reset eszközt is, amellyel a felhasználók önkiszolgáló módon, az IT-szakemberek közreműködése nélkül is helyreállíthatják elfelejtett jelszavaikat. A csomag lehetővé teszi a hálózati adatok titkosítását is, továbbá a Domain Services for Windows fejlesztései között olyan új elemek is szerepelnek, mint például az AES titkosítási szabvány támogatása, illetve erősebb jelszóházirendek biztosítása.
Kiemelkedő jogosultságkezelési rendszerének köszönhetően az Open Enterprise Server mindig is hatékonyan segítette az adatok kezelését. A friss kiadásban elérhető NSS fájlrendszer új fejlesztéseket tartalmaz a méretezhetőség és a töredezettség csökkentése terén is. A hibrid környezetek támogatásához ezenfelül az Open Enterprise Server 2018 magában foglalja a Cloud Integrated Storage megoldás technikai előzetesét is, amellyel a vállalatok egyszerűen mozgathatják az adatokat a helyi infrastruktúrában és a privát vagy nyilvános felhőben található tárhelyek között, és szükség esetén titkosíthatják is ezeket a fájlokat.
A csomaghoz hamarosan elérhetővé válik az iPrint for OES is, amely továbbfejlesztett desktop és mobil nyomtatási funkciókat kínál a vállalatok számára. Segítségével az Open Enterprise Server felhasználói egyszerűen nyomtathatnak az asztali gépek mellett Android és iOS rendszerű mobil eszközökről, okostelefonokról és tabletekről is. A mobil alkalmazásokban nyomon követhetők az éppen futó folyamatok, de a megoldás akár kliensprogram nélkül, böngészőből is biztonságosan használható. Ezenfelül a nyomtatási feladatokat e-mailben is el lehet küldeni. A jól méretezhető megoldás használatával bármilyen méretű vállalat egyszerűen, egyetlen eszközzel kezelhet minden nyomtatási igényt akár több telephelyen is.
Kapcsolódó cikkek
- A belső elhárítás 8 aranyszabálya
- Kiberbiztonság: ha nincs képesítés, jöhet a gépesítés
- Reszkessetek, (online) betörők!
- SUSE-felmérés az átalakuló informatikáról
- Eladó az online lelkünk?
- Tiszta nyíltság, fél egészség
- GDPR: (meg)felel(tet)ésre felkészülni!
- Hackertámadás: felkészül vagy kikészül?
- Építsük ma a holnap adatközpontjait!
- Hozzáférés-kezelés: sima ÜGY–FÉL siker!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.