Létrejött az ország egyik legnagyobb logisztikai ingatlanhálózata
Az In-Management vezető ipari ingatlanüzemeltető vállalat létrehozta a magyar piac egyik legnagyobb egységes koncepció szerint megvalósult logisztikai központ-hálózatát. Az ország kilenc kiemelt csomópontján megvalósult MetLog Logisztikai Központok összesen több mint 100.000 nm hasznosítható bérterülettel rendelkeznek.
Az Indotek Group tulajdonában álló In-Management létrehozta az ország egyik legnagyobb logisztikai ingatlanhálózatát, amelynek keretében a vállalat az ország kilenc kiemelt jelentőségű csomópontján 11 korszerű logisztikai központot szervezett közös hálózatba.
A Kecskeméten, Szolnokon, Székesfehérvár-Iszkaszentgyörgyön, Szerencsen, Celldömölkön, Szekszárdon, Győrben, Szombathelyen, Miskolc-Mályiban megvalósult MetLog Logisztikai Központok összesen több mint 100.000 nm hasznosítható bérterülettel rendelkeznek. Stratégiai elhelyezkedésüknek köszönhetően a bérlők számára a teljes közép-kelet-európai régió 24 órán belül hatékonyan kiszolgálható.
A MetLog projekt megvalósítása része az In-Management hosszútávú üzletfejlesztési politikájának, amely szerint a „B” kategóriás irodapiac vezető szereplője folyamatosan erősíteni kívánja jelenlétét a magas hozzáadott értékű szolgáltatásokat nyújtó logisztikai és ipari ingatlanok szegmensében is.
„A közép- és kelet-európai régió piacain dinamikusan nő azoknak a vállalatoknak a száma, amelyek a magas tőkeigényű új raktárközpont építése helyett inkább egy, az aktuális igényeikhez rugalmasan igazítható, hatékony tárolókapacitású logisztikai – ipari ingatlan bérlése mellett döntenek. A MetLog logisztikai központok létrehozásával többek között ennek a piaci szegmensnek a magas színvonalú kiszolgálásában láttunk lehetőséget” – mondta el Kovács András, az Indotek Group értékesítési igazgatója.
Univerzális kialakításuknak köszönhetően a MetLog csarnokok gyártói, és raktározási tevékenységre egyaránt alkalmasak.
A MetLog logisztikai központok pontos helye:
- MetLog1 és MetLog 2, 6000 Kecskemét, Matkói út 101.
- MetLog3, 6000 Kecskemét, Külső Szegedi út 136-139.
- MetLog Szolnok, 5000 Szolnok, Csaba utca 26-28.
- MetLog Miskolc, 3434 Mályi, Kistokaji utca 7.
- MetLog Szerencs, 3900 Szerencs, Gyár utca 19.
- MetLog Celldömölk, 9500 Celldömölk, Csokonai utca 53.
- MetLog Szekszárd, 7100 Szekszárd, Avar út 1.
- MetLog Győr, 9027 Győr, Kandó utca 7.
- MetLog Alba, 8043 Iszkaszentgyörgy, 8-as főút mentén
- MetLog Szombathely, 9700 Szombathely, Szövő utca 109.
Kapcsolódó cikkek
- Kapacitásbővítéshez vásárolt nagy értékű ingatlant a BILK Logisztikai Zrt.
- Görögországban terjeszkedik a GEFCO
- 3 millió eurót költött az üllői raktárának bővítésére és fejlesztésére idén az eMAG
- A futárhiány nehezítheti az online rendelések kiszállítását
- GEFCO Csoport: növekedés és kiemelkedő pénzügyi teljesítmény 2017 első felében
- Újdonság a magyar flottapiacon
- Magyar siker a nemzetközi logisztikában
- Megújítja vezetői bizottságát a GEFCO Csoport
- A GEFCO 2016-os eredményei
- A Bosch Hatvanban hozza létre új logisztikai központját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.