Ég is, meg nem is ég
, 2000. december 6. 14:26
A héten az EGIS kapcsán forrósodtak fel a BSA telefonvonalai, de égnek azok már a piszkos 91-ek, vagy közelmúltban kiküldött hatezer levél óta is. A Prím Online immár megszokott meghívásos fórumai keretében jövő hétre vendégségbe hívjuk Sebők Erzsébetet, a BSA Magyarország főtitkárát, és dr. Ormós Zoltán jogi képviselőt, éghetnek a vonalak itt is, lehet kérdezni, vitatkozni.
A legfrissebb ügy, amelynek kapcsán a BSA-ra terelődött a figyelem, az EGIS gyógyszergyárnál tartott házkutatás. Ehhez a BSA-nak saját állításuk szerint semmi közük nincs, bár a rendőrség a szerzői és szomszédos jogok megsértésének alapos gyanúja miatt kezdte meg a vizsgálatot, és hát ezt a bűncselekményt és gyanúsítást mindenki összehozza a BSA-val, miután ez a szövetség éppen a szoftveres szerzői jogok védelmére, a jogtiszta szoftverhasználat arányainak javítására alakult.
Minderről olvasóink is kifejtheti a BSA-fórumon a véleményüket, és egyúttal kérdéseket tehetnek fel a legilletékesebbeknek a BSA Magyarország működéséről, arról, hogy kell-e félnie a szoftvereket internetről letöltő kisdiáknak, az ezekkel üzletelő nagysviháknak, vagy akár arról, hogy mit jelent a szerzői és szomszédsági jog.
Kapcsolódó cikkek
- Románia - 114 millió eurós kárt okozott a szoftver-kalózkodás
- Évi 40 milliárd dolláros veszteséget okoz a szoftverkalózkodás
- Illegális szoftverhasználat: 1 milliárddal kisebb kár az EU-ban
- A jogvédők ünneplik az alkotókat
- A kkv-k figyelmen kívül hagyják az illegális szoftverek használatának valós kockázatait
- Új vállalatokkal bővült a BSA tagsága
- A BSA nemzetközi szinten lép fel az internetes bűnözőkkel szemben
- 10 hónap börtönbüntetés szoftverkalózkodásért
- A számítástechnikai bolt eladója és üzletvezetője is felel a szerzői jogsértésért
- Szűkül a háló az illegális szoftvert használó vállalkozások körül