Budapesten nyílt meg a régió első SAP egyetemi kutatóközpontja
A Corvinus Egyetemen indult el az SAP egyetemi kutatóközpontja. A labor az új szoftvertechnológiákra épülő kutatás bázisa kíván lenni. Kelet-Közép-Európában ez az első, ún. SAP Next-Gen Lab, és még közel egytucat hasonló megnyitását tervezik a régióban az idei év során.
A Corvinus SAP laborja a versenyképes tudás elsajátítását, a szoftvercég által kínált technológiák révén új üzleti megoldások kifejlesztésének, kipróbálásának lehetőségét kínálja az intézmény hallgatói és munkatársai számára. Emellett lehetőséget teremt az ötletek hatékony megosztására és a közös gondolkodásra az egyetemi, illetve üzleti szektor szereplőivel.
„Célunk, hogy kutatási eredményeinket a gyakorlatba is át tudjuk ültetni, melynek tökéletes támogatója az SAP Next-Gen Lab által biztosított lehetőség” - mondta el Dr. Fehér Péter, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatási dékánhelyettese a megnyitó ünnepségen. Kiemelte, a jövő a kiscsoportos labormunkáé, ahol a hallgatók önálló projekteken tudnak dolgozni.
„A Corvinus azon felsőoktatási intézmények egyike, ahol a legkorábban kezdődött el SAP oktatás, és most a régióban elsőként itt indult el az SAP egyetemi laborja” - húzta alá Dudits Ádám, a szoftvergyártó University Alliances programjáért felelős regionális vezető. Markus Hilken, a vállalat hazai fejlesztőközpontjának vezetője szerint az SAP Next-Gen Lab segítségével az elkötelezett hallgatók komplex tudásra tehetnek szert a legmodernebb technológiák és üzleti folyamatok terén, felkészülhetnek munkavégzés jövőjére, így tovább növelhetik álláspiaci értéküket.
A Corvinus Egyetemen nem csak oktatják, hanem használják is a német gyökerű szoftvercég technológiáját: tavaly óta a gazdálkodási és humánügyviteli folyamatok is ilyen rendszeren futnak.
További hazai SAP kutatóközpontok nyílhatnak
Világszerte már több mint 50 helyen működik SAP Next-Gen Lab. A laborok megalakulását az olyan, világszerte terjedő felsőoktatási igények indokolták, mint az újfajta tanulás megteremtése, a vállalati és startup szférával való együttműködés új útjai, vagy az új ötletek tesztelése. A tervek szerint a régióban még ebben az évben közel egytucat hasonló központot hoznak létre, és a következő években számos hazai felsőoktatási intézményben nyílhat majd meg SAP Next-Gen Lab. Ezzel egyrészt könnyebbé válik a hasonló felsőoktatási intézményekkel való nemzetközi együttműködés, valamint tovább erősödik a kooperáció lehetősége a szoftvergyártó globális ökoszisztémájával.
Kapcsolódó cikkek
- Itt a Valentin-napi SAP Fiori téma
- Egyszerűbbé válik az adatkezelés a hazai cégek számára
- Akvizíció révén erősíti SAP kompetenciáit a T-Systems Magyarország
- Belépett az IAB-be az SAP
- Ingyenesen letölthetővé tették a belső használatra szánt SAP Fiori témát
- Kihirdették a „Digitális Esély 2017” pályázat nyerteseit
- A legjobb hazai alkalmazásokat keresi az Innovmatch verseny
- Expressz belépőjegy a nagyvállalati világba
- Még egy hétig várják a „Digitális Esély 2017” pályázatokat
- A digitális átállás kulisszatitkai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.