Az IBM gyorsabb titkosítási technológiát jelentett be

Kővári Ádám Kővári Ádám, 2000. december 1. 23:07
Az IBM Corporation most jelentette be saját, új fejlesztésű biztonsági digitális titkosító és szignálási eljárását, mely a cég állítása szerint kétszer gyorsabban működik a ma létező leggyorsabb titkosítási eljárásoknál.
Az IBM - vagy ahogy sokan nevezik, a Big Blue - szerint az új fejlesztésű titkosítási-hitelesítési technikát leginkább a mobilkommunikációs eszközökben fogják alkalmazni a biztonságossá tétel céljából, hiszen ezen eszközök esetében különösen fontos a könnyebben feldolgozható, gyorsabb és kevesebb energiát fogyasztó biztonsági megoldások alkalmazása.

"Az újonnan kifejlesztett titkosítási és hitelesítési eljárások egy újabb fontos lépést jelenthetnek az egyre biztonságosabb mobilkommunikáció és internet irányába" - nyilatkozta Charles Palmer, az IBM Research hálózati biztonságért és rejtjelezésért felelős menedzsere. "A titkosítási és a hitelesítési algoritmus együttes alkalmazásával segíthetünk az e-business minél gyorsabb elterjedésének" - mondta.

A titkosítás egy olyan eljárás, melynek keretében a rejtjelezett, összezavart adatnak tűnő információkat csak a megfelelő kulccsal rendelkező személyek tudják értelmezni, feldolgozni. A hitelesítési eljárás pedig azt biztosítja, hogy az X. Y. személy által szignált adatfájl olvasója biztos lehessen abban, hogy azt a dokumentumot ténylegesen X. Y. írta. Az IBM reményei szerint a két technológia kombinációjával jóval biztonságosabbá tehető az internet és az egyéb adattároló hálózatok működése.

Bruce Schneider, a Counterpane Internet Security Inc. biztonsági cég vezető technológusa szerint a titkosítás és a hitelesítés együttes használata egyáltalán nem számít újdonságnak, ezenkívül a szakértő az eljárás szükségességét is megkérdőjelezi. Schneider egyébként a nagy sikerű titkosítással foglalkozó "Alkalmazott kriptográfia" című könyv szerzője is egyben. Szerinte már a 90-es évek közepétől folynak az IBM eljárásához hasonló titkosítással foglalkozó kutatások, melyeket az ausztráliai Monash egyetemen folytatnak "signcryption" fedőnév alatt. Elismerte, hogy az IBM által is alkalmazott eljárás működőképes, azonban szerinte semmi újat nem hozott az IBM kutatása, legfeljebb csak annyit, hogy az algoritmus gyorsabb lett elődeinél.

Kulcsszavak: IBM security

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01