HyperPod: az adatközpont rugalmas gerince

forrás: Prím Online, 2018. március 12. 15:18

A Schneider Electric bemutatta HyperPod rendszerét, amellyel a vállalat a nagyobb számítási kapacitás és a rugalmas adatközponti infrastruktúrák iránti igényekre reagál napjaink gyorsan változó digitális világában. 

Az innovatív kialakítású HyperPod egy bővíthető, racksor lezáró keretrendszer, amely a hagyományos installáláshoz képest jelentősen leegyszerűsíti a kábelezés és a hűtés kialakítását, valamint a hideg vagy meleg folyosós lezárás kiépítését. A megoldás 8-12 rackes egységekben telepíthető IT-infrastruktúrát biztosít, és a manapság elérhető összes racktípust támogatja. Az egyszerű és rugalmas konfiguráció előnye, hogy a hagyományos IT-rendszerekhez képest akár 21 százalékkal gyorsabban telepíthető, ami 15-20 százalékos idő- és költségmegtakarítást tesz lehetővé.

 

 

A HyperPod elsősorban olyan nagyvállalatok számára ideális, amelyek gyakran bővítik a racksorokat, de az ügyfeleik saját, különböző magasságú és szélességű rackszekrényeit kezelő kolokációs adatközpontok számára is praktikus megoldás.

 

„Ügyfeleinknek olyan IT-hálózatra van szükségük, amely a hagyományos megoldásokhoz képest ésszerűbben és költséghatékonyabban bevezethető, illetve lépést tart az üzleti növekedés felgyorsult ütemével. A tápellátás, a hűtés és a kábelezés közvetlen bekötését lehetővé tevő, pod-kialakítású megoldással rackenként, nem pedig szerverenként történik a telepítés, ami a lehető legnagyobb mértékű skálázhatóságot teszi lehetővé. Maga az installálás pedig egy egyszerű összeszerelési folyamat, melynek eredményeként a rackek úgy gördíthetők a helyükre, mintha dokkolóállomáshoz csatlakoznának” – mondta Steven Carlini, a Schneider Electric innovációs igazgatója.

 

A HyperPod különálló podként vagy bővített konfigurációban telepíthető. Lehetővé teszi a kábelnyomvonalak, az energiaelosztás, valamint a racksorokhoz kapcsolódó hűtési megoldások egyszerű, közvetlen kiépítését. Alkalmazásával az új rackszekrények is beépíthetők egy már előre felállított, akár hideg-, akár melegsori lezárással kialakított szerkezetbe. A HyperPod ezenfelül támogatja a racksori, az álpadlós vagy akár központi légkezelőn alapuló hűtési megoldásokat is. A rendszer további előnye, hogy összeállítása minimális eszközt igényel, és nincs szükség hozzá vágásra vagy fúrásra. 

 

A Schneider Electric ingyenes online tervezőprogramot is biztosít a termék bevezetésének támogatására, amellyel az ügyfelek és a partnerek többféle opció közül választva, gyorsan és hatékonyan kiépíthetik, illetve testre szabhatják rendszerüket. A felhasználók emellett helyszíni összeszerelési oktatást és egyéb kapcsolódó szolgáltatásokat is igénybe vehetnek. 

 

 

A HyperPod a Schneider Electric EcoStruxure nevű nyílt, interoperábilis, IoT-kompatibilis platformjának egyik eleme. Az intelligens, átfogó irányítástechnikai rendszer összegyűjti, elemzi, és jól átlátható módon bocsátja rendelkezésre a működési adatokat, amelyek üzleti célú felhasználásával a szervezetek növelhetik hatékonyságukat és teljesítményüket. Az EcoStruxure architektúrát eddig több mint 450 000 alkalommal telepítették, 9000 rendszerintegrátor támogatásával, több mint 1 milliárd eszközt csatlakoztatva. 

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32