A Fujitsu mesterséges intelligencia az EU új bankbiztonsági projektjében
A Fujitsu ma bejelentette, hogy a mesterséges intelligencia terén felhalmozott szakértelmével támogatja az Európai Unió Horizon 2020 programjának együttműködésre épülő, új FinSec projektjét. A GFT Italy által koordinált projekt célja, hogy felkészítse a pénzintézeteket a komplex biztonsági támadások előrejelzésére és elhárítására, valamint a mind komolyabb biztonsági előírásoknak való megfelelésre.
A FinSec projekt egyik alapelve az adatvezérelt mesterséges intelligencia alkalmazása a biztonsági incidensek előrejelzésére és azonosítására az online és a fizikai banki működésben. A projekt hasonlóan nagy hangsúlyt fektet a pénzügyi szolgáltatási értékláncban érintettek közötti együttműködésre a biztonsági fenyegetések hatékonyabb észlelése és enyhítése érdekében.
A FinSec projekthez nyújtott támogatás részeként a Fujitsu mesterséges intelligencia alkalmazásával egyedülálló észlelési képességeket fejleszt a zárt láncú térfigyelő kamerák felvételeinek elemzéséhez. Az elemzéssel azonosítható a védett területekre (pl. bankokba vagy az ATM-ek környezetébe) belépő emberek potenciálisan rendellenes viselkedése. Az uniós projektben végzett munkát a Fujitsu Paris-Saclay-i Ecole Poliytechnique telephelyén működő AI-kiválóságközpontja* irányítja, amely világszínvonalú szakértelemmel rendelkezik a kamerafelvételek AI-alapú elemzése terén. A Fujitsu FinSec-részvételéből születő új AI-algoritmust az egyik projektpartner által fejlesztett ATM-eknél fogják bevezetni, de használni lehet majd más térfigyelőrendszer-alapú alkalmazásoknál is, például a rend- és határvédelemnél a közbiztonságot javító automatikus képelemzésre és privát biztonsági célokra is.
A projektben együttműködő, 11 EU-tagállamból származó 23 partner a pénzügyi szolgáltatószektor legfontosabb szereplőit, valamint a fizikai és IT-biztonság vezető globális vállalatait képviseli. A Fujitsu a pénzügyi szolgáltatószektorban használt technológia fejlesztésében szerzett kiterjedt tapasztalataival, a mesterséges intelligencia térfigyelő alkalmazásokban történő használatával kapcsolatos szakértelmével, valamint az együttműködő „co-creation” programok mélyreható kultúrájával járul hozzá a közös munkához.
A 2018 májusában indult és 2020 decemberéig tartó FinSec projektet az EU Horizon 2020 kutatási innovációs programja finanszírozza, a 786727. számú támogatási megállapodás keretében. A Fujitsu rendszeresen részt vesz a Horizon 2020 európai innovációs keretrendszer tevékenységében, jelenleg egy EU által finanszírozott biztonsági tárgyú IoT innovációs projekt műszaki vezetője**.
_________________
* A Fujitsu 2017 szeptemberében nyitotta meg a AI-kiválóságközpontját az Ecole Polytechnique inkubátorházában, a Párizs mellett (Paris-Saclay) található Drahi X-Novation Centerben.
** A „Prediktív biztonság az intelligens objektumok IoT-platformjaihoz és hálózataihoz (SecureIoT)” címmel indított projekt célja, hogy biztonságosabbá tegye a digitális világot a gépkocsigyártásban, a feldolgozóiparban, az egészségügyben és a kritikus infrastruktúrákban működő IoT-rendszerek kockázatkezelési folyamatainak automatizálásával. A SecureIoT projektet az EU Horizon 2020 kutatási innovációs programja finanszírozza, a 779899. számú támogatási megállapodás keretében.
Kapcsolódó cikkek
- Az Oracle tovább erősít az autonóm Cloud Platform szolgáltatásokban
- Te gondoskodsz idősebb rokonaid online védelméről?
- A stratégiai figyelem hiánya fogja vissza a mesterséges intelligencia terjedését Európában
- A Kaspersky Lab nulladik-napi sérülékenységet azonosított a Microsoft Internet Explorerben
- Nincs többé várakoztató zene az ügyfélszolgálatoknál?
- Okos autók: óriási költségek és hatalmas kockázatok
- A mesterséges intelligencia már a hétköznapokban van
- A Fujitsu bejelentette 7. generációs ETERNUS CS8000 platformját
- Kézikönyv a mesterséges intelligenciához
- Az LG a 2018-as MWC-n mutatta be legújabb, intelligens funkciókkal felszerelt mobilját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.