Ipar 4.0 innovációkat támogat a Startup Campus berlini programja
2018. június 26-án a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen rendezték meg az „Industrie 4.0 Startups meet Hidden Champions selection day” elnevezésű eseményt. Az innovációk nemzetközi piacra vitelére szakosodott Startup Campus, és a baden württembergi Venture Forum Neckar befektetői csoport közös rendezvényén a nemzetközi nagyvállalati szegmenst a General Electric Digital, a hazai közép- vállalati szcénát pedig a Tungsram Csoport képviselte.
A „Industrie 4.0 Startups meet Hidden Champions selection day” rendezvénysorozat célja, a Németországban a gazdaság gerincét jelentő, saját szegmensükben világelső kis- és középvállalatok digitális transzformációjának elősegítése. Ennek érdekében világszerte olyan Ipar 4.0 termelési rendszerekhez kapcsolódó innovációkat keresnek, melyek biztosítják a németországi KKV szektor versenyképességét.
Az eseményen részvevőket Dr. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára köszöntötte. Az érdeklődők ezt követően meghallgatták Dr. Stefan Reinech a Venture Forum Neckar befektetői csoport elnökének, valamint Thomas Schulz a GE Digital közép- kelet európai hálózati Managerének előadását.
A megszólalók sorát Kovács László, BME I 4.0 Technológiai Központ vezetője folytatta. A beszédeket Joerg Bauer a Tungsram Csoport elnök vezérigazgatója zárta, aki első kézből mutatta be azon kihívásokat, melyek egy középvállalat digitalizációját kísérik.
Az eseményen bemutatkoztak a Startup Campus ipar 4.0 portfólió csapatai, az Aeriu, a Haris Engineering, az SFI engineering, a Pozi.tech és AXS motion system.
A csapatok közül mind az öt megszerezte a jogot a 2018. július 24. -én Haibronnban megrendezésre kerülő, befektetői fórumon való részvételre.
Az eseményt követően Galla Zoltán a Startup Campus németországi programjának vezetője hangsúlyozta: "Hiszünk abban, hogy a magyarországi innovatív kezdő vállalkozások számára, a hosszútávú együttműködéseken alapuló, szakmailag előkészített és iparági fókusszal rendelkező Programok lesznek képesek elősegíteni, a tőkeerős német KKV szektorral való együttműködést".
Kapcsolódó cikkek
- Saját fejlesztéseivel is készül az Ipar 4.0 –ra a T-Systems Magyarország
- Ideje felkészülni a vállalkozásoknak az Ipar 4.0-ra
- A gyártók Ipar 4.0 projektjeinek még egy nagy lépéssel kell fejlődniük
- Új alkalmazásplatform fejlesztése a globális IoT piac szereplőinek
- Dimenzióváltás a gyártástechnikában
- A Hannoveri vásáron a Fujitsu bemutatja legújabb innovációit
- Ipar 4.0 – kapuk előtt az új ipari forradalom
- Ember és robot együtt dolgozik a Fujitsu és a KUKA közös projektjében
- Vállalati környezet menedzselt IoT keretrendszerének létrehozása
- Múzeumból egyenesen jövő gyárába?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.