IoT már nem csak „early-adopter”-eknek
A sikeres pilot programok tapasztalatai alapján kialakított komplex IoT-szolgáltatásait és platformját IoT Insights néven teszi az üzleti ügyfelek számára elérhetővé az Invitech. Az IoT Insights integráltan, egy kézből kínálja a különböző szenzorok, adatbázisok és rendszerek monitorozását és üzemeltetését, valamint az ezekből származó adatok gyűjtését, feldolgozását és megjelenítését. A felhasználók ezáltal gyorsabban, eredményesebben tárhatják fel az üzleti hatékonyságot javító összefüggéseket.
Az Invitech partnerei egy online felületen, az Insights platformon keresztül érhetik el a társaság IoT-infrastruktúráját, szolgáltatásait és szakértői bázisát. Az infokommunikációs vállalat menedzselt IoT-megoldásai a gazdaság legkülönbözőbb területein, az ipari termelésben, az agráriumban, az építőiparban és más ágazatokban is növelni tudják a vállalkozások hatékonyságát.
„Az Internet of Things immár nemcsak a kísérletező kedvű cégek gyakorlóterepe, hanem reális lehetőség a vállalkozások és intézmények hatékonyabb működéséhez. Az IoT Insights üzleti modelljének előnye, hogy az IoT-szolgáltatások minden elemét egy kézből, end-to-end tudja nyújtani. Így megoldásainknak része a szenzorok kihelyezése és karbantartása, az adatok továbbítását biztosító hálózat fejlesztése és üzemeltetése, az adatok felhő alapú tárolása, és a mélyebb összefüggéseket feltáró adatelemzési üzleti intelligencia is” – fogalmazott David Blunck, az Invitech vezérigazgatója.
Az IoT Insights platformon keresztül nem csak vállalatok, intézmények, hanem egyetemek, startupok is igénybe vehetik az Invitech IoT-megoldásait, amelyekre építve új fejlesztéseket hozhatnak létre.
A társaság által nyújtott, menedzselt IoT-szolgáltatások alapja a folyamatosan bővülő infrastrukturális háttér. Az Invitech ez év elején átadott budapesti hálózatán már javában működnek a társaság IoT-szolgáltatásai, most pedig több más vidéki település mellett, Szegeden és Miskolcon is kiépült az infrastruktúra. Hamarosan pedig Debrecenben, Szombathelyen és Zalaegerszegen is elérhető lesz.
A hálózati beruházások mellett az IoT-technológia alkalmazási területeinek szélesítésére is nagy hangsúlyt fektet a cég. Több pilot program futott, illetve fut jelenleg is: Győrben a helyi közműszolgáltató hatékony fogyasztásmérésének lehetőségeit tesztelték, míg Rábapordányban, Bicsérden és Szilen agrárvállalkozások hozamnövekedéséhez és termelés-optimalizálásához járulnak hozzá az Invitech IoT-megoldásai. Ezeken túlmenően a logisztikában és az építőiparban is alkalmazzák már a társaság fejlesztéseit.
Az eszközök közötti kommunikációra több megoldás is alkalmazható, a társaság ezért arra törekszik, hogy mindig az optimális technológiát ajánlja partnerei számára, legyen az a LoRa-hálózat, vagy hagyományos rádiós, illetve vezetékes összeköttetés. Az Invitech bővülő LoRa-hálózata egy alacsony energiaigényű, vezeték nélküli adatátviteli rendszer, amely nagy hatótávolságra képes biztosítani az eszközök kommunikációját. Emiatt kiválóan alkalmazható például mobil-lefedettség vagy vezetékes energiaellátás nélküli területeken elhelyezett adatgyűjtő szenzorok információinak továbbítására is. Ez a rendszer költséghatékony és az új ügyféligényekhez is gyorsan tud lefedettséget biztosítani.
Az Invitech esetében a kihelyezett szenzorok, az információk továbbítására szolgáló antennák, az adatok feldolgozásához szükséges felhő infrastruktúra, a beérkező információhalmazt kiértékelő alkalmazások, valamint a szükséges szaktudás is rendelkezésre áll házon belül. Amellett, hogy ez az adatbiztonságra is garancia, azt is jelenti, hogy a felhasználók részéről nem kell infrastrukturális beruházásokra költeni, a szolgáltatásokat jól tervezhető, fix havidíjért kapják.
A hálózatbővítéssel és az Insights platform bevezetésével párhuzamosan, az Invitech okosfalu programja is folytatódik, miután Ceglédbercelen és Csemőn már megvalósultak a fejlesztések. A társaságnak ezzel is az a célja, hogy a kisebb települések számára is hozzáférhetőek legyenek az új megoldások. Az okosfalu programmal együtt, az IoT Insights így nemcsak a vállalkozások, hanem a helyi közösségek számára is lehetőségeket kínál az információk feldolgozására, rendszerezésére és a folyamatok vezérlésére, számukra is elérhetőek és kipróbálhatóak az IoT által nyújtott lehetőségek.
Kapcsolódó cikkek
- Ignite 2018 bejelentések
- A Vodafone 5G tesztkapcsolaton keresztül közvetített online élő videós tartalmat
- Első lépés az okosvárosok felé
- Együttműködik a Panasonic és a Vodafone
- IoT-vel bővül a Vodafone Family
- Partnerprogramot indít a T-Systems a keskenysávú IoT elterjesztéséért
- Mindenkit meghekkeltek már, csak nem biztos, hogy tud róla
- Mi jöhet az IoT és a mesterséges intelligencia után?
- Az ipari szervezetek az IoT-k miatt aggódnak, míg valójában a kártékony programok okozzák a legnagyobb károkat
- A Cellum “Dolgok internete” (IoT) támogatással bővíti a SIM-kezelő platformját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.