Az ABB okos DC töltőrendszert mutatott be az eMove 360° kiállításon
Az ABB olyan távvezérelhető, kompakt, fali DC töltőt mutatott be az e-mobilitás kiemelke-dő eseményén Münchenben, amely nagy teljesítménnyel képes közvetlenül a jármű ak-kumulátorát tölteni.
A Münchenben megrendezett eMove 360° vásárra látogatók a gyakorlatban győződhettek meg az ABB új, kompakt, 24 kW-os DC falitöltőjének kiváló tulajdonságairól.
Az ABB AC töltőihez hasonlóan, az új DC villámtöltő is ideálisan alkalmazható irodaépületekben, autókereskedésekben és nyilvános parkolóhelyeken. Mivel a DC villámtöltő 24 kW-os teljesítménnyel közvetlenül a jármű akkumulátorát képes tölteni, ezért rövidebb töltési időre van szükség, mint a jellemzően 6 kW-os fedélzeti átalakító esetében.
Frank Mühlon, az ABB globális elektromosjármű-töltési üzletágának vezetője így nyilatkozott a termékkel kapcsolatban: „Ha a töltést AC berendezéssel végezzük, a töltési teljesítményt gyakran korlátozza a jármű fedélzeti átalakítója. A fedél-zeti átalakítók névleges teljesítménye jellemzően 3,3, 6 vagy 7 kW, ami azt jelenti, hogy a töltőállomás e feletti teljesít-ményét nem lehet kihasználni.”
„A magas, 60 A kimeneti áramerősségű DC fali töltő a töltési teljesítményt közvetlenül az akkumulátorra adja, így az az átalakító jelentette szűk keresztmetszet kiiktatásával gyors, hatékony töltést biztosít.”
„Arra számítunk, hogy a DC falitöltő a magán járműtulajdonosok és a vállalatok körében is elősegíti majd az e-mobilitási megoldások térnyerését. Büszkék vagyunk arra, hogy új termékünkkel újabb lépést tettünk a kibocsátásmentes közleke-dés felé vezető úton.”
Az ABB DC fali töltődoboza egy és két töltőcsatlakozással is forgalomba kerül. A töltő a CCS és a CHAdeMO szabványok-kal is kompatibilis. Egyszerű napi üzemeltetését a 7 hüvelykes, színes, érintőképernyős kijelzője biztosítja. A töltő a következő főbb funkcióikkal rendelkezik: töltési folyamat indítása és leállítása, töltés előrehaladásának kijelzése, ársza-básra/fizetésre vonatkozó információk, súgómenük, nyelvválasztás és PIN-kód-hozzáférés.
A maximum 920V DC kimeneti feszültségű készülék teljes mértékben jövő-kompatibilis, így hatékonyan tudja majd tölteni a nagy feszültségszintekre tervezett elektromos autók következő generációját is.
Az intelligens DC fali doboz az ABB AbilityTM Connected Services-t használja, aminek köszönhetően kiaknázza a meglévő IT struktúrák kínálta összes lehetőséget, így hitelesítést és back-office integrálást tesz lehetővé, de eszköztárában fizetési platform, távfelügyelet, távdiagnosztika és -javítás, valamint távoli (“over-the-air”) frissítés és bővítés is található.
A rendelkezésre álló főbb opciók a következők: nagyobb biztonságot garantáló rádiófrekvenciás azonosítás (RFID) és képernyőn megjelenő PIN-kód-engedélyezés, a helyi követelményekhez való illeszkedést elősegítő bemeneti áramerős-ség-korlátozó szoftver, statisztikai, konfigurációs és hozzáférés-kezelési célokat szolgáló webalapú eszközök, valamint testreszabott branding lehetőségek.
A Fortune magazin nemrég az ABB-t az előkelő 8. helyre rangsorolta a „világot megváltozató” vállalatok listáján. Az előkelő hellyel az ABB-nek az e-mobilitás és az elektromos járművek töltési technológiája terén elért jelentős fejlesztéseit kívánták elismerni.
Kapcsolódó cikkek
- Új szereplő az elektromosautó-töltők piacán
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi fel Sanghajban
- Tartós növekedés az ABB-nél
- ABB technológiával jön létre a világ legnagyobb digitális alállomása Fehéroroszországban
- Gyárlátogatás Oxfordban a BMW Mini üzemben
- Az ABB több mint 100 millió dollár értékben nyert el megbízást modern vasúti technológia szállítására
- Ismét lehet pályázni az ABB női műszaki egyetemi hallgatók részére kiírt mentorprogramjára
- A Jaguar I-PACE eTROPHY bejelentette, hogy az ABB a hivatalos járműtöltési partnere
- Amikor egy IT vállalat közel kerül a Nobel-díjhoz
- Amikor a 900 kilós ipari robot táncra perdül
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.