Újgenerációs nagyfeszültségű járműtöltő berendezéseivel az ABB az e-mobilitás mezőnyének élén
Az ABB az e-mobilitás piacvezető megoldásainak portfóliójára támaszkodva a müncheni eMove360° szakkiállításon bemutatta legújabb fejlesztéseit, a Terra 54 és a Terra 54HV egyenáramú gyorstöltőt.
Az e-mobilitás és az elektromos járművek töltése terén végzett fejlesztéseinek köszönhetően nemrég a Fortune magazin „a világot megváltoztató” cégek listájának előkelő 8. helyére rangsorolt ABB máris újabb termékekkel állt elő: a rendkívül sokoldalú 50 kW-os Terra 54 és Terra 54HV töltőrendszert kifejezetten az elektromos járművek gyorsan változó piacának igényeit szem előtt tartva fejlesztette ki. A rendszerek tökéletes megoldást jelentenek autópálya menti pihenőkben és parkolókban, tehát minden olyan helyen, ahol a gyorstöltés lehetősége ma már elengedhetetlen követelmény.
Az ABB legkeresettebb Terra sorozatának eddigi sikerét mi sem bizonyítja jobban, mint a világ 68 országában eddig kiépített 8 000 egyenáramú gyorstöltő állomás. A Terra 54HV platform immár 150 V-tól 920 V-ig terjedő kiterjesztett feszültségtartományt kínál az elektromos járművek nagyfeszültségű akkumulátorokkal felszerelt következő generációjának töltéséhez, ugyanakkor a már létező összes, 500 V-os akkumulátorral rendelkező elektromos járművet továbbra is ellátja éltető energiával.
A rendszer egy sor új, minden eddiginél fejlettebb funkcióval büszkélkedhet, így például a korábbinál nagyobb fényerejű kijelzővel (mely erős napsütésben is jól leolvasható), rugalmasabb testreszabási lehetőségekkel és az országok széles körében használható opcionális CCV, illetve Nayax fizetési terminállal. A Terra 54 esetében is továbbfejlesztették a fizetési funkciókat, ami annyit jelent, hogy a felhasználó csak az elfogyasztott kW-ok után fizet.
Frank Mühlon, az ABB Global Business for Electric Vehicle Charging részlegének vezetője erről így nyilatkozott: „Funkcióbőségének és megbízhatóságának köszönhetően a Terra az ABB legkeresettebb gyorstöltő termékcsaládjává vált. Mivel azonban az elektromos járműtechnológia fejlődése egy pillanatra sem áll le, termékeinken keresztül folyamatosan fenn kell tartanunk piacvezető szerepünket. (…) A szolgáltatásokkal és funkciókkal gazdagon ellátott Terra 54-es gyorstöltő megalkotása során a legmesszebbmenőkig figyelembe vettük a vásárlók visszajelzéseit, miközben kifejezetten eleget kívántunk tenni a legújabb nagyfeszültségű járművek követelményeinek.”
A Terra 54-es gyorstöltő új funkciói közé tartozik még a jobb kezelhetőség, az összes kábeltípus csatlakoztatására alkalmas csatlakozótartók masszívabb kivitele, a megbízhatóbb működést szolgáló továbbfejlesztett erősáramú elektronika, az alkatrészek hosszú távú beszerezhetősége, valamint a szervizmérnököknek jobb szerelhetőség. A gyorstöltők az intelligens töltőprofilok kezelésére és helyszíni terheléskezelésre is alkalmasak.
A Terra nagyfeszültségű járműtöltő sorozat a cég ABB Ability néven futó, összekapcsolt digitális menedzsment megoldásokat tartalmazó szolgáltatási csomagjának további előnyeit is kínálja. Az Ethernet alapú interfész tökéletesen integráltható a helyi energiagazdálkodási alkalmazásokkal és a töltők üzemállapotának ellenőrzésével. A töltőket csatlakoztatni lehet háttérszolgáltatásokat végző irodákhoz, fizetési platformokhoz, illetve okos hálózati rendszerekhez, miközben a távdiagnosztikai, szervizszolgáltatási és vezeték nélküli szoftverfrissítések minimálisra csökkentik a kieső állásidőt és alacsonyan tartják az üzemeltetés költségeit.
Frank Mühlon a következőkkel egészítette ki: „A Terra 54-es sorozat még hangsúlyosabbá teszi az elektromos járművek töltőrendszereinek globális elterjedését támogató hozzáállásunkat, valamint az egyszerűbb operációs rendszerek létrehozása, és egy olyan jövő megteremtése iránti elkötelezettségünket, amelyben a nulla károsanyag-kibocsátással járó közlekedés a mindennapok valóságává válhat.”
A Terra 54-es modell 150 V-tól 500 V-ig, míg a Terra 54HV 150 V-tól 920 V-ig terjedő kiterjesztett feszültségtartományt kínál.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB okos DC töltőrendszert mutatott be az eMove 360° kiállításon
- NJSZT50 kiállítás Budapesten
- Új szereplő az elektromosautó-töltők piacán
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi fel Sanghajban
- Tartós növekedés az ABB-nél
- ABB technológiával jön létre a világ legnagyobb digitális alállomása Fehéroroszországban
- Gyárlátogatás Oxfordban a BMW Mini üzemben
- Az LG elnöke és technológiai vezetője nyitja meg a 2019-es CES kiállítást
- Az ABB több mint 100 millió dollár értékben nyert el megbízást modern vasúti technológia szállítására
- Ismét lehet pályázni az ABB női műszaki egyetemi hallgatók részére kiírt mentorprogramjára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.