Együttműködés a jövő digitális egyészségügyi megoldásaiért
A General Electric (GE) egészségügyi üzletága, a GE Healthcare és a Hiventures, az MFB csoport tagja stratégiai megállapodást kötött annak érdekében, hogy kölcsönösen segítsék a jövő egészségiparhoz kapcsolódó innovatív elképzeléseit és kezdeményezéseit. A két vállalat közös célja, hogy az együttműködés révén a kezdeményezések minél eredményesebbek és önfenntartóak legyenek és ezáltal hozzájáruljanak egy értékteremtő startup ökoszisztéma kialakulásához az európai régióban.
A megállapodást az EIT Health és GE Healthcare együttműködésében megvalósuló EIT Health VentureLab program záró eseményén, a Health VentureLab DEMO DAY pitch-versenyen dr. Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke és Kisgergely Kornél, a Hiventures vezérigazgatója jelentette be 2018. december 10-én.
„Az európai innováció előmozdítására egyedülálló alkalmat teremt a startupok és az olyan nagyvállalatok, mint a GE együttműködése. Hiszünk a tudásmegosztásban, amelyre kiváló bizonyíték a most záruló GE Healthcare által megvalósuló EIT Health VentureLab accelerator program; egy egyedülálló, regionális szakmai műhely, amely kifejezetten az egészségügyi megoldásokra létrejött vállalkozások szakmai növekedését segíti. Az egészségügyben rejlő hatalmas üzleti potenciálra, a GE Healthcare szakértői bázisára építve a program nemcsak az egészségügyben képviselt magas szintű technológiai tudás megismerését teszi lehetővé, hanem lehetőséget terem arra, hogy a résztvevő startupok jövőbiztos vállakozásfejlesztési ismeretre és globális kapcsolatrendszerre tegyenek szert. A startupok növekedéséhez szükséges pénzügyi platformok megismertetésében örömmel dolgozunk együtt Magyarországon a Hiventures szakembereivel” - emelte ki dr. Ascsillán Endre nyitó beszédében.
A most megvalósuló együttműködési keretrendszeren belül a GE Healthcare egészségügyi informatikai és adatfeldolgozási, üzletfejlesztési gyakorlatára, valamint szakértői bázisára és a Hiventures kimagasló szakmai jártasságára és az innovatív vállalatok finanszírozásában szerzett tapasztalataira építve közösen kezdik meg a fejlesztési irányok kidolgozását.
„2017-es indulásunk óta közel 250 innovatív vállalkozás került a Hiventures befektetési programjaiba, több mint 14 milliárd forintnyi tőkekihelyezés mellett. Az elmúlt két év tapasztalati alapján a befektetési volumen és a befektetések száma tekintetében is az egészségügyi, orvostudományi, gyógyszeripai területeken működő startupok a legmeghatározóbbak a Hiventures portfólió családjában, minőség és mennyiség tekintetében egyaránt. A GE Healthcare, EIT Health VentureLab és Hiventures szakmai partnerség kialakulásával tovább tudjuk színesíteni a portfóliónkat ebben az iparágban!” - mondta Kisgergely Kornél, a Hiventures vezérigazgatója.
A megállapodás aláírását követő pitchversenyt dr. Kurt Höller, az EIT Health üzletfejlesztési igazgatója nyitotta meg.
"Az EIT Health, mint Európa egyik legnagyobb egészségügyi innovációs szervezete világszerte kiterjedt partneri kapcsolatain keresztül igazi változást hozhat egy dinamikus és versenyképes startup ökoszisztéma megteremtésében. Globálisan együttműködünk az egészségügy ipari szereplőivel a medtech, a biotechnológia és a digitális egészségügy területén, valamint egyetemi partnereinkkel és az egyetemi kórházakkal is. A GE Healthcare az egyik legfontosabb partnerünk és nagyra értékeljük a GE Healthcare és a Hiventures között ma létrejött partnerséget, amely egy példaértékű együttműködés az ipar és a befektetők között " - emelte ki Kurt Höller, az EIT Health VentureLab záróeseményén.
A EIT Health VentureLab accelerator program záróeseményén a résztvevő 19 nemzetközi csapatból a legjobb 7 startup kapott lehetőséget a szakmai zsüri előtt bemutatkozni. A GE Healthcare által támogatott EIT Health VentureLab a kezdeti stádiumban lévő innovatív egészségügyi megoldások fejlesztésén dolgozó startupok támogatására jött létre. Az üzleti és akadémiai szektor együttműködésével létrejött program intenzív workshopok, szakmai előadások révén, egyénre szabott konzultációs és networking lehetőségek biztosításával segíti az ambiciózus egészségügyi ötletek megvalósulását, amelyek forradalmasítják majd az egészségügy jövőjét.
A versenyben az alábbi csapatok nyertek elismerést:
- XVision - Egy fiatal csapat, amely a mesterséges intelligencia segítségével szeretné forradalmasítani a radiológia világát.
- TenderTec - Az elöregedő népesség igényeire ügyelve gondoskodó, személyre szabott technológiát hoz létre.
Kapcsolódó cikkek
- Egyetemi ötletek kaptak 9 millió forintos befektetést
- A mesterséges intelligenciával foglalkozó startupok mutathatnak új utat Európának
- A hazánkat besoroló innovációs statisztikák akár 25 százalékot is torzíthatnak
- Budapestre figyelt a régió startup világa
- Közép-kelet-európai startup rendezvény a brit fővárosban
- Szeretnének, de mégsem mernek vállalkozni a magyar fiatalok
- Magyarországra is megérkeztek az LG egészségügyi monitorai
- Új informatikai rendszer a budaörsi szakrendelőben
- Jön a Startup Hét Debrecen!
- Országos kardiológiai hálózat fogadja a WIWE tulajdonosokat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.