Van értelme nyáron állást keresni?
Létezik nyári uborkaszezon az álláspiacon, vagy a cégek ilyenkor is aktívan keresik a munkaerőt? Van értelme ebben az időszakban állást keresni, vagy jobban tesszük, ha kivárjuk az őszt, amikor a szabadságolások után újra visszatér az élet a megszokott kerékvágásba? Tüzes Imre, a Profession.hu üzletfejlesztési vezetője úgy látja, az álláspiac dinamikája nyáron sem mérséklődik jelentősen.
Erős nyarunk lesz
Magyarország piacvezető toborzási szolgáltatójának adatbázisa szerint bár korábban valóban jelentkezett visszaesés a nyári hónapokban, napjaink álláspiacára egyáltalán nem jellemző az uborkaszezon. Bár a legerősebb hónap minden kétséget kizáróan a január, kiugróan erősnek számít a május és szeptember is. Egy ideje pedig a nyári hónapok – közülük is leginkább az augusztus – kifejezetten aktívnak számítanak.
„Az elmúlt években megfigyelhető az a trend, hogy az álláspiac dinamikája nyáron sem mérséklődik jelentősen, a cégek ilyenkor is aktívan keresik az új munkaerőt. 2018-ban a nyári hónapokban feltöltött hirdetések száma több mint 10 százalékkal növekedett az előző évhez képest. Az eddigi számokat látva idén is erős nyarunk lesz” – mondja Tüzes Imre, a Profession.hu üzletfejlesztési vezetője.
Nem csak idénymunkákat hirdetnek
A turizmus és vendéglátás szektor természetesen mindig nagy munkaerőigénnyel jelentkezik a nyári hónapokban – ez idén sincs másként. Ugyanakkor, míg korábban a többi szektorra jellemző volt a visszaesés a hirdető cégek és meghirdetett állások számában, mostanra a nyári hónapok is rendkívül erősnek számítanak szinte minden munkahely esetében.
„Júniusban és júliusban egyaránt több mint 11 ezer álláshirdetést publikáltak a cégek a Profession.hu oldalain. A nyári időszakban nem lankad a kereslet pl. a mérnökök vagy IT szakemberek iránt sem, előbbi kategóriában 1120, utóbbiban közel 2000 hirdetést tettek közzé a cégek a nyár folyamán” – sorolja az adatokat a szakértő.
Munkakeresés nyáron
A fenti adatokból jól látszik, hogy a nyári időszak legalább annyi lehetőséget rejt az álláskeresők számára, mint az év többi része. Az előrelátó cégek már előre terveznek a szeptemberi hajrára és szeretik idejében kiválasztani az új munkaerőt, így mindenképpen érdemes figyelni a hirdetéseket.
Érdemes frissíteni a profilunkat a Profession önéletrajz adatbázisban, hiszen több mint 1000 magyar vállalat napi szinten toboroz innen új kollégákat. A most megújult mobil applikáció segítségével pedig egyszerűen és gyorsan válogathatunk a számunkra legmegfelelőbb állások között, és néhány kattintással jelentkezhetünk is azokra. Emellett érdemes napi hírlevelet beállítani, hogy a számunkra ideális állások reggel a postaládánkban landoljanak. Azzal viszont érdemes számolnunk, hogy a jelentkezési és kiválasztási folyamat ilyenkor – a szabadságolások miatt – jellemzően elnyúlik.
És ha már szóba került a szabadság kérdése: Tüzes Imre szerint csak a nyaralás miatt nem kell elodáznunk a munkába állást. „Korábban talán valós félelem lehetett álláskeresői oldalról, hogy a nyári munkába állással kezdődő – jellemzően 3 hónapos – próbaidő keresztülhúzza a nyaralási elképzeléseket. Ma már a tudatosabb cégek a jó munkaerő megszerzése érdekében flexibilisek ebben a kérdésben” – állítja a szakértő.
Kapcsolódó cikkek
- 15 év után kapott új arculatot a Profession.hu
- Álláskeresés mobiltelefonnal
- Az alkalmazottak fele elégedetlen munkahelyével
- Az IT szakemberek közel fele külföldre költözne egy jó állásért
- Nagyot nőtt az állást kereső informatikusok és vendéglátósok száma
- A munkáltatók többsége egyáltalán nem támogatja alkalmazottainak sportolását
- Azokat az IT kompetenciákat keresik leginkább a cégek, amelyek pár éve még nem is léteztek
- Hogyan váltsunk pályát okosan?
- 2018 második felében is határozottan nőtt az álláspiac
- Húszszorosára nőtt egy önéletrajz ára az elmúlt 6 évben
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.