Van-e dolguk a nőknek az IT világában?
A Wild Code School a hagyományostól eltérő webfejlesztő képzést kínál immár Budapesten is. Az új campus indulásának alkalmából csütörtökön egy finom ebédre és egy izgalmas beszélgetésre várják mindazokat, akiket érdekel, hogyan lehetne kiemelni a nőket az IT világában.
A tech szektort jelen pillanatban a férfiak dominálják, de ez nem jelenti azt, hogy a nők ne lennének tehetségesek e területen. Az informatika kiváló karriert kínál mindkét nemnek, mégis egyelőre kevés hölgy választja ezt a területet. Egyrészt még mindig él az a tévhit, hogy a technológiai ágazatok inkább férfiaknak valók, másrészt a női IT-s példaképek és karrier-modellek hiánya is hozzájárul a nemek nem megfelelő arányához az iparágban.
Az eseménnyel a szervező Wild Code School célja, hogy lebontsa a sztereotípiákat, s hogy egyre több nő ismerje fel, hogy az informatika izgalmas lehetőségeket kínál számukra is. Az IBM, az Emarsys és az Egyenlítő Alapítvány képviselőinek beszélgetését követően lesz lehetőség ismerkedni az iskolával és egymással is.
- Van-e különbség férfi és női programozó között?
- Miért hiszik a nők, hogy nem érdekes a tech szakma?
- Hogyan hasznosul a női problémamegoldó készség és kommunikáció e területen?
- Miért dominálják a férfiak az IT világát?
- Kinek lesz jövője az informatikus szakmában?
A programozás, azaz a strukturált gondolkodás mindkét nem számára azonos módon elsajátítható elméleti eszközkészlet. A jövő munkahelyein nagyon sok technológiailag képzett emberre lesz szükség. Ha a nők kimaradnak ebből az iparágból, ha nem foglalkoznak a technológiával, akkor jövőjüket befolyásolhatják negatívan.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
Launch Party
02.27., 11:30
Vármegye utca 3-5.
Wild Code School
Kapcsolódó cikkek
- Workshop sorozatot indít a Wild Code School
- A Codecool marketingigazgatója a PROGmasters vezetője lett
- Ezeket tanuld idén, ha informatikai pályára lépnél!
- Még kifizetődőbb a programozói karrier
- Egy verseny a programozók krémjének
- Felveszik a versenyt a programozóiskolák diákjai a diplomás szoftverfejlesztőkkel
- Új megoldás a senior szűkében lévő szoftverfejlesztő cégeknek
- Három szakma, ami 10 év múlva is sokat fizet majd
- Nőket hív programozni nyitási ösztöndíjával a Wild Code School
- Nemzetközi programozó iskola érkezik Magyarországra
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.