Mobilfizetéssel is csökkenthető az ökológiai lábnyom
A Nemzeti Mobilfizetési Zrt. célja, hogy a lakosság körében tovább növekedjen a hazai készpénzkímélő digitális, mobilfizetési megoldások alkalmazása, amely a hagyományos készpénzes fizetéssel szemben a széndioxid kibocsátást is csökkenti.
Egyes elemzések szerint 6 500 milliárd forintra növekedhetett 2019-ben (a Magyar Nemzeti Bank jelentése szerint 2018-ban megközelítette az 6 000 milliárd forintot) a magyarországi készpénzforgalom, amelynek eredményeként, az ebből eredő CO2e (karbon lábnyom) kibocsátás 2019-ben szakértők szerint elérte a 25 ezer - 30 ezer tonnát.
A Magyar Nemzeti Bank által közétett és a szakértői adatok ismeretében a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. megvizsgálta azt, hogy a készpénzkímélő mobilfizetési megoldással 2019-ben mennyivel csökkent a CO2e kibocsátás, hogy a Társaság szolgáltatásai mennyire támogatják a környezeti fenntarthatóságot. A szakértői vizsgálat megállapította, hogy 2019. évi 30 milliárd forintot meghaladó elektronikus mobilfizetési tranzakció a CO2e kibocsátást 129 tonnával csökkentette, akkor, ha a szolgáltatásokat készpénzzel vették volna igénybe az ügyfelek. A Társaság szolgáltatásait 2019-ben 37 millió alkalommal (tranzakció) vették igénybe, amely alapján megállapítható, hogy a Nemzeti Mobilfizetési Rendszeren nyújtott egy tranzakció 3,5 gramm CO2e-t váltott ki.
„Számunkra a környezettudatosság pont olyan fontos, mint az új készpénzkímélő lakossági kényelmi szolgáltatások bevezetése, ezért a 2020-ban azt a cél tűztük ki, hogy olyan fejlesztéseket indítunk el, amelyek a környezeti fenntarthatóságot támogatják. A környezetünkért a gyermekeink jövőéért a károsanyagot kibocsátóknak, a vállalatoknak kell a legtöbbet tenniük, még akkor is, ha egy-egy társaság kibocsátása nemzetközi szinten elenyészőnek tűnik" – nyilatkozta Veres Mihály a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. vezérigazgatója.”
Nemzeti Mobilfizetési Zrt.
Kapcsolódó cikkek
- Folyamatos növekedés a mobilfizetésben
- Tatabányán is bevezették a Közlekedési Mobiljegyet
- Nagy az érdeklődés a BKK Mobiljegy iránt
- 5 év alatt 2,5-szeresére gyarapodott a mobilparkolók száma
- Lezárult a LinkingDanube projekt
- Várakozáson felüli növekedés a mobilfizetésben
- Megjelent a Körkörös gazdaság szakmai tanulmány
- Sikeres első hónapot zárt a Közlekedési Mobiljegy
- Sorban állás nélkül vehet jegyet a Fővárosi Állatkertbe
- Karbantartás lesz a mobilfizetési rendszerben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként.
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.