BSA - fő cél a jogtiszta szoftverhasználat
A BSA egy egyesület, amely alapvetően az angol és amerikai szoftvergyártók érdekeinek védelmében alakult, s csak akkor keres meg cégeket, ha azt velük előzetesen egyeztette. A BSA a szoftverek jogtulajdonosainak képviseletében lép fel.
A fórumon elhangzott, hogy a BSA-nak nem célja, hogy magánfelhasználókra tömegesen kiterjesszék az illegális szoftverhasználat ellenőrzését, a szervezet elsősorban a cégeket szeretné rászorítani arra, hogy jogtiszta programokat használjanak.
Ezzel összefüggésben Sebők Erzsébet, a BSA főtitkára elmondta, hogy az elmúlt év őszén hatezer levelet küldtek ki magyarországi cégeknek, amelyben a legális szoftverhasználat előnyeire, illetve az illegális szoftverek telepítésének hátrányaira hívták fel figyelmüket.
A főtitkár aláhúzta, hogy jóval a várakozáson felüli számban érkeztek válaszok leveleikre, s a végső eredmény az volt, hogy a reagáló háromezer cég több mint 90 százalékánál ma már a szoftverhasználat szabályos keretek között folyik.
Sebők Erzsébet elmondta: a kampányt máig nem tudták lezárni, mivel még most is nagyon sok megkeresés és levél érkezik hozzájuk a cégektől. A cégek válaszait értékelve elhangzott, hogy nagyon sok vállalat vezetői kezdeményezték számítógépes rendszerük átvizsgálását azért, hogy a munkatársak csak jogtiszta szoftvereket használjanak a mindennapi teendőik során.
Kapcsolódó cikkek
- Románia - 114 millió eurós kárt okozott a szoftver-kalózkodás
- Évi 40 milliárd dolláros veszteséget okoz a szoftverkalózkodás
- Illegális szoftverhasználat: 1 milliárddal kisebb kár az EU-ban
- A jogvédők ünneplik az alkotókat
- A kkv-k figyelmen kívül hagyják az illegális szoftverek használatának valós kockázatait
- Új vállalatokkal bővült a BSA tagsága
- A BSA nemzetközi szinten lép fel az internetes bűnözőkkel szemben
- 10 hónap börtönbüntetés szoftverkalózkodásért
- A számítástechnikai bolt eladója és üzletvezetője is felel a szerzői jogsértésért
- Szűkül a háló az illegális szoftvert használó vállalkozások körül