Elindult az EIT válságkezelési kezdeményezése

forrás: Prím Online, 2020. május 15. 13:24

A COVID-19 válság leküzdésére irányuló, közös uniós erőfeszítések részeként az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) bejelentette az „EIT válságkezelési kezdeményezésének” (Crisis Response Initiative) elindítását. Az EIT igazgatótanácsa úgy döntött, hogy 60 millió EUR összegű kiegészítő finanszírozást különít el az innovátorok számára, hogy ösztönözze a magas hatásfokú megoldásokat, amelyek szembeszállnak ezzel a korábban soha nem tapasztalt társadalmi és gazdasági kihívással. 

A finanszírozás új innovációs projektek elindítását teszi majd lehetővé, amelyek a „Járványkezelési projektek” (Pandemic Response Projects) részeként szembeszállnak a közvetlen válsággal, valamint támogatni fogja a rendkívül innovatív induló vállalkozásokat, növekvő innovatív vállalkozásokat és kis és középvállalkozásokat, amelyek elengedhetetlenek a gazdaság gyors helyreállítása céljából, hogy részesüljenek a „Vállalkozástámogatási eszközön” (Venture Support Instrument) keresztül nyújtott kiegészítő finanszírozásból.

 

Mariya Gabriel, az EIT-ért, valamint az innovációért, kutatásért, kultúráért, oktatásért és ifjúságpolitikáért felelős európai biztos az alábbiakat nyilatkozta: „A jelenlegihez hasonló, válságos időkben biztosítanunk kell, hogy az erőforrások a mihamarabbi eredményeket célozzák. Biztosítjuk, hogy a pénzügyi támogatás nagyobb mértékű legyen, és gyorsabban eljusson azokhoz, akik a COVID19 miatt felmerülő nehéz kérdésekre a leginkább ígéretes válaszokon dolgoznak. AZ EIT válságkezelési kezdeményezésének köszönhetően az uniós innovátorok kiegészítő támogatásban részesülnek, amely segít nekik e példátlan helyzet leküzdésében, valamint abban, hogy továbbra is innovatív megoldásokat kínáljanak Európa és polgárai számára.”

 

 

Dirk Jan van den Berg, az EIT igazgatótanácsának elnöke hozzátette: „A COVID-19 által Európára zúdított válság elleni küzdelem hatékonysága érdekében szorosan együtt kell működnünk, és mobilizálnunk kell az erőforrásainkat. Lenyűgözött a vállalkozók ellenálló képessége; az EIT válságkezelési kezdeményezése gondoskodni fog arról, hogy ezekben a válságos időkben pénzügyi támogatásban részesüljenek. Segíteni fog továbbá abban, hogy a fellendülés az egészségesebb, zöldebb, valamint a bolygónk és az emberek számára fenntarthatóbb jövő létrehozására összpontosítson.”

 

Az EIT új kezdeményezése az EIT tudományos és innovációs társulásai által Európa-szerte végrehajtandó tevékenységek két fő csoportjából áll:

  •     Vállalkozástámogatási eszköz: Az induló innovatív vállalkozásokat, a növekvő innovatív vállalkozásokat, valamint a kis és középvállalkozásokat rendkívül meghatározó mértékben érintette a COVID-19 válság, a beruházások elapadtak, és jelentős pénzforgalmi problémák merültek fel. Az EIT által nyújtott további támogatás (pénzügyi, technikai segítségnyújtás és hálózat) segíteni fog az innovatív vállalkozásoknak abban, hogy átvészeljék a válságot, és felgyorsítsák a növekedésüket.
  •     Járványkezelési projektek: Most minden eddiginél nagyobb szükség van innovációkra és új megoldásokra, hogy leküzdhessük a jelenlegi válságot, és megelőzhessük annak újbóli megjelenését. Az EIT ökoszisztémája cselekvésre kész, és mozgósítja az innovátorokat, hogy leküzdje a COVID-19 válság hatásait mind a közvetlen egészségügyi aggodalmak, mind pedig a szükséges, szélesebb körű reakció tekintetében.

 

A 60 millió EUR összegű finanszírozás ösztönözni fogja az egészségüggyel, éghajlatváltozással, digitalizációval, élelmiszeriparral, fenntartható energiával, városi mobilitással, gyártással és nyersanyagokkal kapcsolatos innovációkat. Az EIT innovációs modelljének rugalmasságát tükrözendő az EIT nyolc tudományos és innovációs társulása határozottan reagált a válságra, és az elkövetkezendő hetekben az e tevékenységekre vonatkozó, további páneurópai felhívásokat indítanak útjukra. 

 

Az EIT válságkezelési kezdeményezéséről és az innovátorok számára elérhető új finanszírozásról további információ megtalálható a tájékoztatóban.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01