A régióban is megnézhetjük, milyen lesz a jövő gyára
Megnyitotta első kelet-európai innovációs bemutatóközpontját a Schneider Electric a plovdivi okosgyárban. A vállalat a régióban több, tevékenységében fontos szerepet betöltő létesítményt működtet, köztük a szigetszentmiklósi CEELogot, ami a közép-kelet-európai térséget kiszolgáló logisztikai központ.
A Schneider Electric Plovdivban található innovációs bemutatóközpontjában (Innovation Hub) az érdeklődők a gyakorlatban tapasztalhatják meg, hogy milyen előnyökkel jár az ipari termelés során a társaság által fejlesztett IoT (dolgok internete) megoldások alkalmazása. A létesítményt a vállalat helyi üzemén belül alakították ki, ami az elmúlt időszakban megvalósított fejlesztéseknek köszönhetően a múlt év végén nyerte el a cégen belüli legmagasabb ipari minősítést és okosgyárként működik.
A magasszintű automatizáció, az intelligens épület- és energiafelügyeleti rendszerek, illetve a többek között kiterjesztett valóság alkalmazással is támogatott, rendkívül hatékony üzemeltetés egyaránt hozzájárulnak ahhoz, hogy a bulgáriai Plovdivban található létesítmény elnyerte a „Smart” minősítést. Az okosgyárhoz a hátteret a Schneider Electric IoT-alapú platformja, az EcoStruxure biztosítja, amelynek különböző elemei lehetővé teszik, hogy egyedi igényeknek megfelelő architektúrát alakítsanak ki az egyes üzemekben.
Az Innovation Hub megnyitásával a Schneider Electric lehetőséget kínál partnereinek, jelenlegi és potenciális ügyfeleinek, diákoknak, illetve az ipar jövője iránt érdeklődőknek arra, hogy a régióban is gyakorlati tapasztalatokat gyűjthessenek arról, hogyan működik egy okosgyár. A nyár folyamán, illetve ősszel is akár virtuális gyárlátogatások keretében lehet majd ismerkedni az előremutató megoldásokkal. A plovdivi létesítményben alkalmazott megoldások kínálta előnyöket – hálózatba kapcsolt eszközökből érkező információk valós idejű feldolgozása, távoli hozzáférés a rendszerekhez és adataikhoz stb. - jól érzékeltette az elmúlt időszak is, hiszen miközben világszerte tömegével álltak le hosszabb-rövidebb időre a gyárak, az üzemben egyetlen napra sem kellett szüneteltetni a termelést.
A Schneider Electric a plovdivi okosgyárral, illetve az innovációs bemutatóközpont megnyitásával tovább növelte a régióban található, a cég tevékenységében meghatározó létesítmények sorát. Közéjük tartozik a romániai szolgáltató központ, a szerbiai Smart Grid kompetenciaközpont, illetve a szigetszentmiklósi logisztikai központ.
A magyarországi létesítmény idén elnyerte a Schneider Electric „Standard Smart Distribution Center” minősítést, és fontos láncszeme a társaság ellátási láncának. A központból a térség valamennyi országába szállítanak termékeket, éves szinten mintegy 25 ezer tonna árut kezelnek. Az elmúlt években számos fejlesztés valósult meg a szigetszentmiklósi telephelyen, többek között a termelékenységet növelő automata rendszereket helyeztek üzembe, két, teljesen automata járművet is használnak, amelyek autonóm módon juttatják el az árut a megfelelő helyre, illetve jelentős energiamegtakarítást eredményező beruházásokat is megvalósítottak.
Kapcsolódó cikkek
- Válságálló a legnagyobb magyar logisztikai szolgáltató
- Elismert pénzügyi szakértő csatlakozott az EY-hoz
- Változás a Rentasystem Zrt. élén
- Újabb lendületet vesz a sportmarketing
- Tovább bővíti partneri hálózatát a Universal Robots Magyarországon
- ABB - 2020. második negyedévi eredmények
- Munkavállalói részvények kibocsátásával egészíti ki juttatási programját az SAP
- Tizenhárom százalékkal nőtt a Huawei árbevétele 2020 első félévében
- A Phison eladja vegyesvállalati részesedését a Kingston Technology-nak
- A Schneider Electric is segített a digitális oktatásban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
Folyosón sétáló drónkutyák és víz alatti drónok
Kiemelt érdeklődés övezte az oktatási innovációban élen járó Gábor Dénes Egyetem immár második alkalommal megrendezett Dróntechnológia adatfeldolgozási és adatbiztonsági kihívásai konferenciáját. A november 15-én megtartott esemény idén is lehetőséget biztosított a hazai és a nemzetközi dróntechnológia – és piac bemutatkozására, valamint szakmai tapasztalatok cseréjére. A rendezvényen 30 izgalmas előadás és 4 kiállító partner várta a technológia iránt érdeklődő szakembereket és az egyetemista hallgatókat.
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen
Megérkezett az ESET otthoni kiberbiztonsági megoldások új verziója, amely olyan új funkciókkal bővült, mint az ESET Folder Guard, mellyel a felhasználók védett mappákat tudnak létrehozni, vagy a Dark Web Vizsgálat, amely képes riasztani, ha a személyes adataink felbukkannak a dark webes piactereken, fórumokon. Ez az új személyazonosságvédelmi modul mostantól globálisan elérhető.
Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat felvonultató Mobility Labworks sorozat legújabb tagját, a jövő önvezető autóiba szánt Digital Cockpit gamma elnevezésű megoldást. Az alfa és beta modellek tavalyi debütálása után ez a harmadik az innovatív digitális interfészek sorozatában, amelyek izgalmas bepillantást nyújtanak a mobilitás jövőjébe.