Nyolc ország személyesen, hat ország online vesz részt a Közép-Európai Informatikai Diákolimpián

forrás: Prím Online, 2020. augusztus 17. 09:43

Idén koronavírus-helyzet nyomán hibrid üzemmódban zajlik majd a Közép-Európai Informatikai Diákolimpia (CEOI) Nagykanizsán: nyolc ország diákjai személyesen, további hat csapat pedig az interneten keresztül kapcsolódik be az augusztus 23. és 29. között zajló programozás versenybe. A CEOI nemzetközi szinten is nagyon rangos megmérettetésnek számít: az ezen jó eredményt elérő diákok általában a további nemzetközi versenyeken is kiemelkedő eredményt érnek el.

Az idei CEOI a Neumann Társaság,  az ELTE Informatikai Karának, illetve Nagykanizsa városának rendezésében, az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával zajlik, összesen tizenhárom ország részvételével. 

 

A magyar mellett a cseh, szlovák, holland, német, lengyel és svájci csapatok személyesen vesznek részt a nagykanizsai diákolimpián, míg a járványhelyzet miatt az osztrák, olasz, szlovén, horvát, litván és román csapatok az interneten keresztül kapcsolódnak be a Batthyány Lajos Gimnáziumban zajló versenybe.

 

A CEOI régiónk legfontosabb informatikai tanulmányi versenye, amelyet 1994 óta rendeznek meg azzal a céllal, hogy fokozza a diákok érdeklődését az informatika és infokommunikációs technológiák iránt. Minden résztvevő ország négyfős, 20 évesnél fiatalabb, kimagasló programozási ismeretekkel rendelkező középiskolás diákokból álló válogatott csapatot indíthat - rendezőként Magyarország idén két csapat indítására is jogosult.

 

Köszönhetően annak, hogy a közép-európai régió országai mindig rendkívül jól felkészült csapatokat indítanak, a CEOI egy nemzetközi szinten is rangos versenynek számít, ahol kimondottan erős csapatok mérik össze tudásukat. Annak érdekében, hogy az indulók mellett a világ más országaiban élő diákok is összemérhessék tudásukat a versenyzőkkel, a www.codeforces.com oldalon augusztus 26-án (szerdán) és 28-án (pénteken) az érdeklődő diákok is megoldhatják az idei feladatokat.

 

Magyarországot a CEOI-n nyolc diák képviseli az idén

  • Horcsin Bálint, a budapesti Németh László Gimnázium 11-edikes diákja
  • Varga Péter, az Óbudai Árpád Gimnázium 11-edikes diákja
  • Németh Márton Tamás, a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium 9-edikes diákja
  • Bukva Dávid Bertalan, a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium 11-edikes diákja
  • Székely Milán, a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium 9-edikes diákja
  • Tóth Gellért, az Óbudai Árpád Gimnázium 11-edikes diákja
  • Szente Péter, a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium 12-edikes diákja
  • Szabó Kornél György, a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium 11-edikes diákja

 

A Közép-Európai Informatikai Diákolimpia az IOI, vagyis az UNESCO által is támogatott Nemzetközi Informatikai Diákolimpia előversenyének tekinthető, a CEOI-n való részvétel fontos mérföldkövet jelent a világméretű versenyre való felkészülésben.

 

Magyarország a  CEOI egyik alapító tagja és többször adott már otthont a versenynek: 1995-ben Szegeden, 2001-ben Zalaegerszegen, 2005-ben Sárospatakon, 2012-ben pedig Tatán mérték össze tudásukat a régió országainak kimagasló versenyprogramozási ismeretekkel bíró középiskolásai. A magyar diákok hagyományosan jól szerepelnek a CEOI-n: az elmúlt huszonöt évben összesen ötvenhat érmet gyűjtöttek. A tavalyi versenyről diákjaink egy arany és három bronzéremmel térhettek haza. A verseny történetében 2019-ben szerzett először magyar diák abszolút első helyet: ő volt a legjobb az aranyérmesek között is. 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

„Mit lájkol a gyerek?” – A szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. 

2024. július 26. 16:32

Magasabb ponthatárok mellett több mint 4400 elsőéves jutott be a Széchenyi-egyetem minőségi képzéseire

Összesen 4409 elsőéves kezdheti meg tanulmányait a győri Széchenyi István Egyetemen szeptemberben. A ponthatárok a szakok jelentős részén emelkedtek a tavalyihoz képest, van olyan, amelyre 487 ponttal lehetett csak bejutni. Mindez azt mutatja, hogy felkészült hallgatók érkeznek az intézmény magas színvonalú képzéseire.

2024. július 26. 12:18

A HONOR 200 Pro és a mesteri fotózás: fejlődés a Studio Harcourt hagyatékával

Rengeteg ikonikus személyiség mögött ott rejlik egy olyan portré, amely nemcsak a személy lényegét ragadja meg, hanem az örökségét is megörökíti. A hírességektől a politikusokig a portrék alakították a történeteket és magáról az emberiségről alkotott képünket. 

2024. július 26. 10:07

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A kék halál képernyőn túl: miért ne hagyjuk figyelmen kívül a szoftverfrissítéseket?

2024. július 26. 13:59

Idén a fenntartható cégek tulajdonosait is díjazza az EY

2024. július 24. 13:59

Akár 50% időmegtakarítást jelenthet a PS szinte érintésmentes könyvelési megoldása

2024. július 16. 16:29

ESET kiberfenyegetettségi jelentés: egyre gyakoribb a mesterséges intelligencia és a deepfake a támadásokban

2024. július 5. 09:55