A Red Bull a kreatív álmoknak is szárnyakat ad
Szeptembertől várja a nevezéseket a Red Bull Basement kezdeményezés, amely a jövő innovátorait és gondolkodóit tereli egy mederbe. A több hétig tartó inkluzív ötletbörze során a bolygó legnagyobb fiatal koponyái gyűlnek össze, hogy megreformálják a diákéletet és pozitív hatást gyakoroljanak a világra.
Miért várnál a diploma megszerzéséig, ha már ma megvalósíthatod úttörő ötleteidet?! A Red Bull Basement már harmadik éve hozza össze az egyetemi élet ifjú tehetségeit, akik projektjeikkel közvetetten világunk fejlesztését célozzák meg. Az eseménysorozat nevezési fázisa idén szeptember 1-jén indult a 18 évüket betöltött ambiciózus egyetemi hallgatók jelentkezésére számítva.
A Red Bull Basement célja összekötni, valamint csapatmunkával és közös ötleteléssel inspirálni a lehető legkülönbözőbb területek innovatív gondolkodóit. Emiatt nem szükséges, hogy a jelentkező tanulmányai kizárólag a műszaki és technológiai területhez kapcsolódjanak – a rendezvény bárkit szívesen fogad, aki hajlandó cselekedni a szebb holnap érdekében, és van ötlete hogyan segítheti akár a környezetvédelem, az energiafelhasználás, az oktatás vagy a digitalizálódó társadalom ügyeit.
A beküldött pályázatok közül először közönségszavazással jutnak tovább a jelentkezők, majd a Red Bull Basement zsűrije választ ki minden országból egy-egy ígéretes fiatalt. Ezután következik a hat hétből álló fejlesztési periódus, ahol a projektek kidolgozása zajlik. Munkájuk anyagi vonzatát, a network kiépítését és a mentorálást a Red Bull Basement fedezi. Utolsó állomásként az ifjú innovátorok egy 2020. december 10-13. közt megrendezett négynapos globális workshop végén prezentálják kidolgozott projektjeiket.
A Red Bull Basement így válik egy hatalmas lehetőséggé a pályakezdés előtt álló egyetemi hallgatók számára. A nevezési űrlap és bővebb információk a Red Bull Basement oldalán találhatók.
Kapcsolódó cikkek
- Milyen technológiai innovációk színesíthetik a diákéletet?
- „Mindent is” automatizálnának az SAP legújabb, házon belül indított startupjai
- Gondolkodó protézistől a beton újrahasznosításáig
- Koronavírus leküzdése országhatárok nélkül
- Elindult az EIT válságkezelési kezdeményezése
- A 2019. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázat Innovációs díjasai
- Százféle innováció, egy közös szikra
- Magyar diákok válthatják valóra egészségügyi innovációs ötleteiket
- Elindult az innovatív egyetemisták startup képzése
- A technológiai innovációk bevezetésében élen járó vállalatok megduplázhatják bevételeiket
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.