HRBEST díjat nyert a DigiGirlz AI Challenge
Kategóriagyőztes lett az ország legjobb HR-megoldásait felvonultató HR Fest-en a Microsoft DigiGirlz AI Challenge. A kezdeményezés, amelynek fő célja, hogy minél több lány előtt megnyissa a természettudományos oktatás és az informatikai szakmák felé vezető utakat, a Future Generation kategóriában érdemelte ki a fődíjat, vagyis a HRBEST-et. „Jövőkép által vezérelt befektetés a következő generációba, méghozzá nem egyedül, hanem egy szakmai partner segítségével” – a zsűri leginkább ezek miatt ítélte oda a díjat.
Az ország egyik legrangosabb HR-versenyén a Future Generation kategória fődíját nyerte meg a Microsoft a DigiGirlz AI Challenge programjával. Az elismeréssel azon cégek erőfeszítéseit díjazzák, amelyek felismerték: rajtuk is múlik, hogy a jövő generációja hogyan boldogul a munkaerőpiacon. A zsűri a DigiGirlz AI Challenge esetében külön értékelte, hogy a Microsoft és a Digitális Tudásért Alapítvány (a Logiscool alapítványa) kezdeményezése már az általános iskolában megszólítja a lányokat, olyan hivatások felé irányítva az érdeklődésüket, amelyek iránt folyamatosan nő az igény a hazai gazdaságban is.
A DigiGirlz AI Challenge kihívás célja, hogy időben, a pályaorientáció előtti életkorban megismertesse a mesterséges intelligencia felhasználási területeit és megkedveltesse tizenéves lányokkal az informatikát. Ehhez nem csupán az érdeklődést kell felkelteni: de olyan társadalmi előítéletek leküzdésére is szükség van, amelyek ma még széles körben akadályozzák a nőket az IT-szektorban történő érvényesülésben. A DigiGirlz egyik legfontosabb eredménye, hogy lehetőséget ad az érdekességek felfedezésére, az egyéni kreativitás megtapasztalására, és a személyesen átélt sikerek révén hozzájárul, hogy a jövőben sokkal több lány lásson vonzó perspektívát az informatikában.
Maga a DigiGirlz AI Challenge a kreativitás játékos versenye a két korcsoportban induló lányok számára. A tavalyi, májusban zárult kihívásba több mint kétszáz lány kapcsolódott be, és olyan győztes projektek születtek, mint a legóból épített, zenére öntanuló módon táncot lejtő okos robot, vagy a 3D nyomtatóval előállítható, programozható robotfigura.
Az idei megméretés októbertől a jövő év májusáig tart; a tematikus kvízek során túljutó versenyzőknek egy innovatív projektet kell elkészíteniük 2021 áprilisáig arról, hogy a mesterséges intelligencia miként tudja segíteni a gyermekek életét, a legjobbakat pedig egy tematikus online Microsoft-élménynap és nyeremények sora várja. A Digitális Tudásért Alapítvánnyal (a Logiscool alapítványa) partnerségben megvalósuló kihíváshoz ezen a linken keresztül lehet csatlakozni a kvízek kitöltésével. Ez a küzdelem valóban nem csak a győzelemről szól: a DigiGirlz AI Challenge versenyben – ahogyan azt a HRBEST díj is megmutatta – mindenki nyer, aki elindul, a legnagyobb nyereséget ugyanis az életre szóló élmény, a tapasztalat, és a megszerzett tudás jelenti.
Kapcsolódó cikkek
- Lányok ötleteit várja a Microsoft az MI felhasználására
- Elindult az Imagine Cup Junior AI for Good jövő évi versenye
- A Microsoft, a LinkedIn és a GitHub közös digitális továbbképzéséhez már több mint 10 millióan csatlakoztak világszerte
- Civil Tech Hub: Távmunka hatékonyan? Nem lehetetlen!
- A hibrid oktatásé a jövő
- A Microsoft előrejelzi a járványokat és még az ingázás virtuális élményét is megadja
- Technológiai startupok, versenyre fel!
- Digitális képességekkel a munkanélküliség ellen
- A virtuális tárgyalóban is fontos a személyesség
- 25 millió embert képez át informatikussá a Microsoft
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.