Mától elérhető az ingyenes hozzáférés a főbb oktatási weboldalakhoz a Telenornál
Mától, november 27-étől lép érvénybe a Telenor hálózatán a főbb oktatási weboldalak ingyenes, adatforgalmi díj nélküli látogathatósága, és ezt egészen 2021. február 8-ig biztosítja a mobiltársaság.
A forgalmi díjmentesség a Telenor minden ügyfele számára elérhető, kis- és nagyképernyős Hipernet-hozzáférés esetén, ennek aktiválásához semmilyen külön teendőre nincsen szükség az ügyfelek részéről. A szolgáltató felhívja a figyelmet arra, hogy a nemzeti és európai uniós netsemlegességi szabályozás alapján a forgalmi díjmentesség által előnyben részesített weboldalak korlátlan eléréséhez az előfizetésnek valamilyen aktív adatcsomaggal és azon elérhető adatkerettel kell rendelkeznie, ennek hiányában – ahogy ilyen esetben az internet sem elérhető – az oktatási oldalak látogatása sem lehetséges.
A forgalmi díjmentességgel elérhető oktatási oldalak listája a HiperSuli weboldalon érhető el.
Előzmény: Az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) egyeztetve a Telenor Magyarország minden előfizetője számára ingyenesen elérhetővé teszi az otthontanuláshoz szükséges legfőbb weboldalak elérését. Bár a vállalat szolgáltatásai nem tartoznak a díjmentes, helyhez kötött internet-hozzáférésről szóló kormányrendelet hatálya alá, a HiperSuli oktatási program létrehozójaként a Telenor kiemelten fontos feladatának tekinti, hogy a lehető legtöbb ember számára elérhetővé tegye a digitális oktatásban való részvételt.
Kapcsolódó cikkek
- Az idősek biztonságát szolgálják a Telenor újításai
- Piacképes online tanfolyamok 2020-ban
- Újabb hazai egyetemmel bővíti oktatási együttműködéseit a Huawei
- Utak és lehetőségek a digitális oktatásban
- Ingyenessé teszi a főbb oktatási oldalak elérését hálózatán a Telenor
- Januárban megtartják a továbbtanulók nagyrendezvényét
- Gyorsabb, stabilabb Wi-Fi az otthonokban
- Felkészült az iskolakezdésre a Telenor Hipersuli
- Újabb mérföldkőhöz érkezett a HiperSuli tananyagfejlesztő-pályázat
- TudásPakkal segíti a HiperSuli a szülőket és a tanárokat
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális kompetenciák fejlesztése: A Codecool és a Corvinus Egyetem közös projektje
Sikeresen zárult a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása – Integrált digitális kompetencia fejlesztő és felmérő, valamint munkaerő-közvetítő platform fejlesztése” című projekt (azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00067), amelyet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával a Codecool és a Budapesti Corvinus Egyetem valósított meg. A 2021-ben indult kutatás-fejlesztési együttműködés célja egy olyan digitális platform létrehozása volt, amely ötvözi a digitális kompetenciák fejlesztését, munkaerő-felmérést és munkaerő-közvetítést, ezzel hatékonyabbá téve a képzési és munkaerőpiaci folyamatokat.