Szinte az összes felsőoktatási intézménytől egyidőben lehet érdeklődni az online térben
A korlátozások miatt online platformra költözött a továbbtanulók nagyrendezvénye, ám mint azt a szervezők mondják, ez a kihívás egyben új lehetőségeket is hoz. A 21. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást 2021. január 21-23. között rendezik meg, a megvalósítás céljából egy úttörő, többnyelvű virtuális expo programot hoztak létre. Az eseményen egyszerre 51 felsőoktatási intézménytől szerezhetnek be információkat az érdeklődők, amely minden bizonnyal elősegíti a továbbtanulás döntéskörét február 15-ig.
Nemrégiben indult el a regisztrációs lehetőség, de már most több ezren jelezték részvételi szándékukat az Educatio kiállításra. A szervezők a rendszer befogadóképességét szem előtt tartva, naponta két idősávban (egy délelőtti és egy délutáni időintervallumban) biztosítják a belépést. A rendezvény minden látogató számára ingyenes.
„Szinte az összes hazai egyetem, illetve felsőoktatási intézmény egyszerre jelenik meg csütörtöktől szombatig az online térben, gyakorlatilag olyan, mintha egy óriási nyílt napot tartanánk. Ráadásul idén utazási nehézségek sem állnak az érdeklődők útjába, az otthon kényelméből tud bárki tájékozódni az őt érdeklő továbbtanulási lehetőségekről. 32 hazai és 19 külföldi egyetem standját lehet majd meglátogatni” – tájékoztatott Maszlavér Gábor főszervező. A kiállítók soraiban megjelennek továbbá felnőtt- és szakképző helyek, nyelvtanulási és ösztöndíj programok, diákmunka közvetítők, állami nagyvállalatok és multinacionális cégek is.
Az Educatiora látogatók az egyetemek képviselőivel, azaz intézményvezetőkkel, tanárokkal és diákokkal több szinten is kommunikálhatnak: a legtöbb standon meghatározott ütemben tájékoztató fórumot tartanak, de privát kérdésekre is biztosítanak lehetőséget live-, illetve videochat alkalmazást használva. A kiállítók a leggyakrabban megjelent kérdésekből és az azokra adott válaszokból (Q&A) összeállítást jelenítenek meg az üzenőfalon. A már megszokott színpadi előadások sem maradnak ki a programból, így érkeznek a legfrissebb hírek felvételiről, pontszerzési lehetőségekről, vagy éppen az e-felvételi rendszer használatáról.
Regisztrálni a rendezvény közben is lehet, azonban érdemes ezt már előtte megtenni, mert a rendszer leterheltsége esetén kérdésessé válhat az újonnan érkezők bejutása. A szervezők idén is biztosítanak iskolai igazolást a tanulóknak, ezúttal letölthető dokumentumként.
Kapcsolódó cikkek
- Megújul a Corvinus népszerű Gazdálkodási és menedzsment alapszakja
- Szinte minden második diák jelentkezne hazai mesterképzésre
- Online alapszakos nyílt napok a Corvinuson
- A tizenévesek több mint háromnegyede diplomára vágyik
- Kitárja kapuit az ELTE Informatikai Kar
- Januárban megtartják a továbbtanulók nagyrendezvényét
- Sürgeti a nagyvállalatok és az egyetemek oktatási együttműködését az EJMSZ
- Az idei műszaki felvételik nagy vesztese a magyar gazdaság jövője lehet
- Mérföldkő a hazai agrár-felsőoktatásban
- Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.