Mikor lesz védett a teljes lakosság? – Az oltási terv kalkulátor megmondja
Közel egy éve tart a pandémia, így most már mindenkit leginkább egy dolog érdekel: mikor lesz ennek vége? Mikor térhetünk vissza a normál életünkhöz, a megszokott munkánkhoz, mikor lehetünk végre szorongás nélkül, önfeledten együtt szeretteinkkel, rokonainkkal, barátainkkal? Sok szakértő véleménye megegyezik abban, hogy ez akkor fog bekövetkezni, ha a lakosság nagy része be lesz oltva. Na de mikor fog ez bekövetkezni? Erre adja meg a választ a kiszamolo.com „Oltási terv kalkulátora”.
Január eleje óta elérhető az Oltási terv kalkulátor, amivel bárki könnyedén kiszámolhatja, hogy nagyjából mennyi ideig tart a 18 év feletti teljes magyar lakosság vakcinációja. „A kalkulátor már fel van töltve alapadatokkal, de ezek az aktuális helyzetnek és várakozásoknak megfelelően tetszőlegesen változtathatóak. Megadható gyakorlatilag minden olyan paraméter, ami egy oltási terv végrehajtása során fontos lehet és befolyásolja azt, hogy meddig tart majd a teljes folyamat” – avat be a részletekbe a kiszamolo.com alapítója, Kolma Kornél. – A kalkulátorban módosítható, hogy hány embert kell beoltani, illetve meddig tart 1 ember beoltása. Szintén a valóságnak megfelelően állítható, hogy hányan vesznek részt az oltások beadásában és ők pontosan milyen időbeosztásban végzik a munkájukat, illetve átlagosan mennyi időt pihennek egy munkanap során. Ezek módosításával természetesen változik az is, hogy az oltási terv alapján mikor fejeződik be a teljes oltási folyamat.
Ami biztos: hónapokig tart majd
A KSH adatai szerint* Magyarország teljes népessége 2021-ben 9 493 293 fő. Mivel az oltást csak 18 év feletti magyarok kapják meg, így az oltandók száma ennél kevesebb, mintegy 7 818 783 fő. Az egészségügyi dolgozók száma szintén a KSH adatai alapján 2020-ban mintegy 115 ezer fő volt. Tegyük fel, hogy közülük minden tízedik – vagyis összesen 11 500 egészségügyi dolgozó - napi 8 órában, összesen 1 órás szünetet tartva részt vesz az oltási terv végrehajtásában, vagyis oltja a magyarokat hétfőtől-péntekig. Ha egy oltás beadása átlagosan 15 perc és a vakcinát a védettség kialakításához két alkalommal kell beadni, akkor ilyen ütemezés mellett az oltási terv 48 munkanap alatt hajtható végre. Természetesen mindez csak elmélet, hiszen ha nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű vakcina, akkor az oltások száma csökken, vagy adott esetben akár napokig szünetelhet is.
„Több mint 100 online kalkulátort lehet ingyenesen használni oldalunkon, az elmúlt hetekben azonban érthető okokból az Oltási terv kalkulátor vált az egyik legnépszerűbb alkalmazásunkká. Látszik, hogy ez egyike azoknak a számokkal kapcsolatos témáknak, amik mostanság leginkább foglalkoztatják a magyarokat” – tette hozzá Kolma Kornél.
___________
Kapcsolódó cikkek
- Oktatóvideós tanulás: új magyar e-learning oldal indul
- Kulturális nagykövetek támogatják a klasszikus zene Netflixét
- Megvannak ‘Az Év honlapja’ 2020 díjazottjai!
- Új európai online piactér indult
- Teljesen megújul a Huawei közösségi oldala
- Zsinórban hatodszor az Év Honlapja a mateking.hu
- Elérkezett az év végi csapatépítők ideje
- Már a vidéki bevásárlóközpontok forgalma is követhető a weben
- Ingyen indíthatnak webshopot borászatok egy friss magyar megoldással
- Ingyenessé teszi a főbb oktatási oldalak elérését hálózatán a Telenor
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.