A világ leggyorsabb, MI-kutatásokhoz használható hardvere segíti a SZTAKI kutatásait
Magyarországon elsőként szerezte be az ELKH SZTAKI a világ – jelenleg – leggyorsabb és legfejlettebb GPU kommunikációra képes szerverét, a Supermicro 4124GO-NART-t. A neuronhálók tanítására alkalmas célhardver infrastruktúrát a legújabb NVIDIA HGX A100 8 – GPU NVLink megoldással szerelték fel, amelyet mesterséges intelligencia kutatásokra és adatelemzésekre fejlesztettek, segítségével pedig világszínvonalú gépi érzékelési kutatásokat végezhetünk a SZTAKI-ban.
A SZTAKI-ban kiemelt cél a gépi érzékelés fejlesztése, és az elért kutatási eredmények alkalmazása. Ilyen alkalmazási terület a különféle képalkotó rendszerek (kamera, LIDAR, radar, stb.) és egyéb érzékelők adatainak fúziója, az ismeretlen környezet feltérképezése, a mért értékek előfeldolgozása, pontosságuk javítása, valamint a hibás mérési adatok, torzítások észlelése és kompenzálása.
Két kritikus területen, az orvosi képdiagnosztikával és az önvezető járművek kameraképeinek elemzésével kiemelten kívánunk hatni az emberi egészség megőrzésére, a gyártási és agrárterületeken pedig jelentős költségcsökkentés a célunk.
Az új szerver 8 darab NVIDIA A100 Tensor Core GPU-t tartalmaz, amelyek a korábbi hardverekhez képest körülbelül ötvenszeres sebességnövekedésre képesek, így gépi érzékelési kutatásainkat a világszínvonalú kísérletekkel támogathatjuk.
Az 4124GO-NART kicsomagolása. Balra: Both Zsolt, a SZTAKI Informatikai Kutatólaboratóriumának szoftverfejlesztője; jobbra: Benczúr András, a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium szakmai vezetője
Az 4124GO-NART behelyezése
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- A harmadik hullám visszavetette a gyors talpraállási reményeket
- A Red Bull Racing Honda és az Oracle közösen emelné új szintre az adatelemzést a Formula-1-ben
- 2020-ban három évet ugrott előre az e-kereskedelem
- Új szerverek mesterséges intelligenciához kapcsolódó és peremhálózati feladatokhoz
- Innovatív AI megoldás derítheti fel a vállalati kartelltevékenységeket
- A mesterséges intelligencia lehet a túlélés kulcsa a ruházati- és divat cégek számára
- Intelligens edge, avagy intelligens peremhálózat
- Milyen HR stratégiával terveznek a vállalatok 2021-ben?
- GLAMI: öt évet ugrott a jövőbe a divatkereskedelem digitalizációja
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.