A TabLog szolgáltatás elnyerte az Év PropTech megoldása díjat
Számos cégvezető számára a hibrid munkavégzés egy rémálommal ér fel, miközben a világ legnagyobb cégeinek, Apple, Novartis, Microsoft, vezetői a közeljövő meghatározó munkavégzési modelljének tartják. A hibrid munkavégzés kialakítása számos kihívást rejt magában. Ezek megoldására nyújt segítséget a nemzetközi bevezetés előtt álló Tablog rendszere.
A hibrid munkavégzés legnagyobb kihívásai közé tartozik az otthoni és irodai környezetben dolgozó alkalmazottak kapcsolatának, együttműködésének fenntartása, az otthoni dolgozók mentális egészségének megőrzése, a dolgozók státuszának átláthatósága vagy épp a home office-ban történő munkavégzés hatékonysága.
A TabLog egy komplex munkahelyi beléptető rendszer. A dolgozók bárhonnan beléphetnek legyen szó különböző telephelyekről, irodákról vagy éppen otthonukról. A státuszkövető funkció segítségével a cég dolgozói pillanatok alatt átláthatják az adott időpontban ki kezdte már el a munkát, illetve megnézhetik kit érhetnek el az irodában, ki van home office-ban. Emellett a TabLog rendszerével a cégek vendégei, látogatói élvezhetik a gyors beléptetés előnyeit. Az applikáció vendégmenedzsment rendszere papír- és érintésmentessé teszi a vendégérkeztetést és biztosítja a szigorú GDPR szabályoknak megfelelő adatkezelést.
A Real Estate Awards versenyének PropTech kategóriában elért első helyezését a TabLog annak is köszönheti, hogy a vállalatok széles spektrumának kínál megoldást, legyen szó akár egy irodaházról, akár egy 10 fős irodáról. Bevezetése gyakorlatilag fejlesztés és beruházás nélkül is megvalósítható. Árazását úgy alakították ki, hogy egy alacsonyabb havidíj mellett mindenki számára elérhető legyen.
A Visitor Management rendszerek piaca elképesztő növekedés előtt áll. A piac forgalmát 2026-ra, az éves 16,3%-os növekedés mellett, 2 milliárd dollárra becsülik. Az Egyesült Államokban számos cég kínál hasonló megoldást, míg Európában csak most kezdenek nyitni a piac felé. Budapesten már számos irodaházban (BudapestOne, Eiffel Palace, BudaPart Gate, Advance Tower) használják a TabLog rendszerét, míg a KKV-k számára kifejlesztett megoldás most kerül bevezetésre.
A bevezetéshez és a nemzetközi piacra lépéshez a startup-ból scaleup szintre lépő TabLog projektje 2020-ban a Digitális Jólét tőkeprogram keretében 450 millió forint tőkebefektetést kapott.
A TabLog hibrid munkavégzést támogató megoldása ráadásul egy 30 napos, ingyenes demo verzióval (https://www.tablog.pro/hu/register) elősegíti a rendszer kipróbálását, hogy minél többen növelhessék a hibrid munkavégzés hatékonyságát.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.