Bővíti partnerségi kapcsolatát a VELUX Cégcsoport és a Schneider Electric
A tetőablakok piacán vezető VELUX Cégcsoport, valamint az energiakezelés és az automatizáció terén végbemenő digitális átállásában érdekelt világvezető vállalat, a Schneider Electric bejelentette partnerkapcsolatuk bővítését, amelynek célja, hogy lehetővé tegye a VELUX Cégcsoport számára a karbonsemlegességi vállalásainak elérését 2030-ra. A vállalatok célja, hogy felgyorsítsák a teljes karbonsemlegesség megvalósítását, az éghajlatváltozást érintő, egyre inkább szükségessé váló, proaktív gondolkodás jegyében.
• A Velux Cégcsoport a Schneider Electric közreműködésével gyorsított ütemű dekarbonizációs stratégiát dolgoz ki, amely lehetővé teszi a teljes karbonsemlegességi vállalás korábbi elérését
• A most bejelentett partnerkapcsolati bővülés a korábban már ismertetett, megújuló energiával kapcsolatos szolgáltatásokra épülve jön létre
Míg a korábbi bejelentés értelmében a Schneider Electric csupán az RE100-as célkitűzések elérésében támogatta volna a VELUX Cégcsoportot, 2023-ra 100%-ban átállítva a vállalatcsoportot a megújuló elektromos áram használatára, az új megállapodás következtében a Schneider Electric egy olyan zéró károsanyag-kibocsátást célzó, átfogó programcsomagot állít majd össze, amely a VELUX Cégcsoport valamennyi gyára számára az energiahasználat csökkentése mellett, a megújuló energiakapacitás növelését kívánja előmozdítani.
„A vállalatoknak, a kormányzati szerveknek és a társadalomnak együttesen többet kell tennie ahhoz, hogy a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésével párhuzamosan képesek legyünk megbirkózni az éghajlatváltozás problémájával, ráadásul gyorsan kell cselekednünk” – nyilatkozta Jörn Neubert, a VELUX Cégcsoport ellátásért felelős alelnöke. „Amellett, hogy jelentős összegeket különítettük el az éghajlatváltozással kapcsolatos tevékenységek finanszírozására, a VELUX Cégcsoport azon dolgozik, hogy felszámolja a működési korlátokat, ha a klímastratégia, valamint a vállalásainak priorizálásáról van szó. Azért esett a választásunk a Schneider Electric vállalatra, mert közösek az értékeink, és a Schneider Electric képességeire támaszkodva közösen kialakítható, majd meg is valósítható egy globális programcsomag. Együttműködésünk biztosítja majd, hogy a lehető leggyorsabban haladjunk.”
A kibővített partnerség célja, hogy a VELUX Cégcsoport 2030-ra 100%-ban karbonsemlegessé váljon, majd a cégcsoport fennállásának 100. évfordulójára 2041-ben elérje a teljes, történelmi karbonsemlegességet (1. és 2. számú célkitűzés). Az úttörő jellegű elköteleződés értelmében a cégcsoport nemcsak az eddigi, hanem a jövőbeni karbonlábnyomának méretét is csökkenteni kívánja, összhangban a Párizsi Egyezmény 1,5 °C-os forgatókönyvével, miközben a Természetvédelmi Világalap (WWF) erdővédelmi projektjeiben is világszerte szerepet vállal. A VELUX Cégcsoport ugyanakkor azon is dolgozik, hogy 2030-ra teljes értéklánca mentén a felére csökkentse a szén-dioxid-kibocsátását (3. számú célkitűzés).
„Igazán büszkék vagyunk arra, hogy a VELUX Cégcsoport karbonsemlegességi partnere lehetünk” – mondta Christel Heydemann, a Schneider Electric európai tevékenységeiért felelős ügyvezető alelnöke. „A gyors természetvédelmi lépések megtétele kulcsfontosságú ahhoz, hogy elkerülhessük a globális felmelegedés legkellemetlenebb következményeit. Tisztában vagyunk vele, hogy az olyan bizonyított dekarbonizációs megoldásoknak köszönhetően, mint az erőforrás-hatékonyság, a megújuló energia onsite és offsite beszerzése, valamint a minőségi szén-dioxid-kibocsátási egységek és kompenzációk, meg lehet valósítani a 1,5 °C-os felmelegedés forgatókönyvét – akár már ma is. Örülünk, hogy a VELUX Cégcsoport felismerte a klímaváltozás sürgető problémáját, és gyorsítani szeretne a környezetvédelmi intézkedéseinek folyamatán, megcélozva az abszolút nulla kibocsátást jóval 2050 előtt.”
A hároméves partnerkapcsolati egyezmény hatálya a VELUX Cégcsoport valamennyi telephelyére kiterjed. A Schneider Electric globális dekarbonizációs programcsomagjának részét képezi:
• a VELUX Cégcsoport valamennyi gyártelepének energetikai kiértékelése, majd az eredmények alapján egy karbonsemlegességet célzó program összeállítása és bevezetése;
• a VELUX Cégcsoport energetikai kiválósági programjának támogatása az ISO50001-es szabványnak megfelelően, az energiahatékonysági tevékenységek segítése, a helyszíni megújuló energiára épülő fűtés és energiakapacitás kiépítése a fosszilis tüzelőanyagok fokozatos kivezetése jegyében;
• az energiahasználat nyilvántartására és kielemzésére szolgáló globális felügyeleti rendszer bevezetése a Schneider Electric EcoStructure™ erőforrás-tanácsadó megoldásának használatával.
A VELUX Cégcsoport elsődlegesen a két legtöbb energiával működő üzemében fogja mérni az akcióterv hatékonyságát; a németországi JTJ Sonneborn Industrie GmbH, valamit a lengyel NM Polska Sp. z.o.o. gyárakban. Ez a két telephely a VELUX Cégcsoport energiafelhasználásának mintegy 25%-áért felelős. A helyszíneken jelentős beruházásokra lehet számítani; a zöld villamos energiával működő hőszivattyúk telepítésével vagy a helyszínen rendelkezésre álló tanúsított (FSC/PEFC) erdőkből származó fahulladék felhasználásával megvalósulhat a megújuló energiával működő fűtésrendszer kiépítése. A tervek szerint a VELUX napelemmel működő berendezésekre is beruház majd, tovább javítva a telephelyek energiahatékonyságát, az ellátási rendszerek, a termelési folyamatok, továbbá az energiagazdálkodás optimalizálása révén.
Kapcsolódó cikkek
- Megindult a roham az ingyen napelemekért
- Jó üzlet a napelemes fűtés?
- E-forradalom a hulladékgyűjtésben és a logisztikában
- Termeljen áramot otthona tetőszerkezetén!
- 4+1 tipp, hogy ne hozzon csődöt az áramszünet
- 100 nap, 100 tipp, hogy tegyünk valamit a Földért
- A Huawei megoldásával percek alatt észlelhetők a napelemek meghibásodásai
- Újabb lendületet kaphat a robbanásszerűen növekvő napelemes piac
- Európában is elérhető a Schneider Electric Easy Rack Series termékcsaládja
- Marad a szaldó: ezt kell tennie, ha napelemet szereltet be