Magyar cég a Web Summit-on
Egy szegedi startup is bemutatkozhat a világ legnagyobb technológiai rendezvényén, a Web Summit-on november 1. és 4. között. A cég terméke egy IT cégek hatékonyságát segítő DevOps szoftver, amit nemzetközi piacra szánnak. A termék jelenleg készül, az alapítók befektetőért és partnerekért utaznak Lisszabonba.
A Web Summit egy évente megrendezésre kerülő szakmai konferencia Portugália fővárosában, melyre csak egy többlépcsős kiválasztási folyamat után lehetséges bejutni. A rendezvény több ezer kiállító, több mint 70.000 látogató és megannyi tech újdonság találkozási pontja. Itt cserélnek gazdát a legnagyobb startup projektek, és olyan neves emberek tartottak már szakmai előadásokat, mint Mark Zuckerberg, de idén előad az Amazon technológiai vezetője és Amy Pohler hollywoodi színésznő is. A konferencia témái az internetes és feltörekvő technológiákra, valamint a kockázati tőkebefektetésekre összpontosítanak.
2021-ben a résztvevők között egy szegedi ambiciózus cég is képviselheti hazánkat. A dyrector.io fejlesztőcsapatát hatalmas büszkeséggel tölti el, hogy beválogatták őket, éppen ezért gőzerővel készülnek a 4 napos intenzív tárgyalássorozatra, ami ott fogja várni őket. Nem lesz egyszerű kitűnni, főleg, hogy idén is több mint 2000 hasonlóan elszánt startup jelenik meg Lisszabonban. A csapat célja a konferencián, hogy egy hozzájuk hasonlóan motivált befektetőt találjanak, valamint olyan partnereket szeretnének megismerni, akik segíteni tudják a növekedésüket.
A dyrector.io egy fiatalokból álló IT cég, akik a DevOps világában szeretnének maradandót alkotni. A DevOps, amennyire bonyolultan hangzik, annyira egyszerű megérteni: a szoftverfejlesztők és a szoftvereket üzemeltetők szoros együttműködésén alapuló gyakorlata. Egyesíti a szoftverfejlesztést (Development), és az üzemeltetést (Operation), ezzel meggyorsítva és hatékonyabbá téve a munkát. Még egyszerűbben tehát a dyrector.io szoftvere abban segít, hogy egy cég az általuk készített szoftvereket megfelelő verziókban a megfelelő ügyfélnek tudják telepíteni és üzemeltetni, működjön ez a felhőben vagy egy saját belső szerverparkban. A cég tavaly indult, amikor Orbán Levente és Puskás Bertalan, a két alapító szoftverfejlesztő, egy belső céges probléma megoldásán dolgozott. Ötletelés közben megalkottak egy egyedülálló szoftvert, amiről kezdetben azt gondolták csak nekik lesz fontos. A szoftverből termék lett, amin jelenleg már egy csapat fejlesztő dolgozik készülve arra, hogy idén még szélesebb körben lépnek ki a piacra. A dyrector.io leendő ügyfélköre nagy szoftverfejlesző cégekből áll, amelyek egy terméket akár több ügyfélnek is fejlesztenek és üzemeltetnek, így a platform hatalmas segítség lehet az adminisztrációs és frissítésekkel teli munka során. Ilyen cégből viszont itthon nincs sok, így egyértelműen a nemzetközi piacban gondolkoznak.
A cégnek remek lehetőséget kínál a novemberi rendezvény, így nem is gondolkoztak sokat a jelentkezésen. A hosszú kiválasztási folyamat végén sikerrel jártak, így ott lesznek Lisszabonban november 1. és 4. között. Ugyan még csak tavaly karácsonykor indultak, de mára már több nemzetközi partnerük is van (többek között hivatalos IBM partnerek), amivel máris gigászi előnyben vannak a Web Summit-on résztvevő kollégák mellett, ugyanis többségük jellemzően egy korai prototípussal, vagy csak egy kósza, őrült ötlettel indul neki a konferenciának.
Kapcsolódó cikkek
- Áttörés az építőiparban: A kivitelező már nem mondhatja azt, hogy nem így értettem
- Hibakeresés helyett okos szoftver
- Széchenyi-egyetemi spinoff vállalkozás nyert támogatást termékfejlesztésre és hasznosításra
- A Deutsche Telekom IT még magasabbra teszi a lécet a DevOps-transzformációban
- A világ első IVF szimulátora VR-ben és böngészőben az ARworks-től
- Digitális sportorvosi rendszer segíti Tokió 2020 versenyzőit
- Itt az ABB ingyenes ROI kalkulátora
- A Dell Technologies Omnia szoftverével felgyorsíthatók az innovációs folyamatok
- Személyre szabott ügyfélélmény edge technológiákkal
- A Microsoft megtartotta éves partnerkonferenciáját
Szoftver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.