A Siemens Mobility felvásárolta a vezető vasúti szoftver szállítót, a Sqills-t
A Sqills a közösségi közlekedésben érdekelt vállalatok vezető szállítója a felhő-alapú leltárkezelési, helyfoglalási és jegykiadási szoftverek területén világszerte.
- A Sqills vezető „Szoftver mint szolgáltatás" (SaaS) szállító a leltárkezelési, helyfoglalási és jegykiadási szoftverek területén
- Az akvizíció arról tanúskodik, hogy a Siemens Mobility elkötelezett szoftverportfóliójának fejlesztése iránt a digitális, intermodális és összekapcsolt közlekedési megoldások terén
A Siemens Mobility végrehajtotta a hollandiai székhelyű Sqills cég akvizícióját. A Sqills a közösségi közlekedésben érdekelt vállalatok vezető szállítója a felhő-alapú leltárkezelési, helyfoglalási és jegykiadási szoftverek területén világszerte. A Sqills különálló jogi személyként, a Siemens Mobility száz százalékos tulajdonában lévő leányvállalatként fog működni, mely struktúra lehetővé teszi a Sqills számára, hogy tovább erősítse vezető pozícióját az innovatív, okos és átfogó mobilitási megoldások nyújtásában.
"Nagy örömünkre szolgál az akvizíció véglegesítése, és boldog vagyok, hogy hivatalosan is üdvözölhetem a Sqills-t a Siemens családban. A Sqills segítségével kibővül az SaaS (Szoftver mint szolgáltatás) kínálatunk, és így teljes körű szolgáltatást tudunk nyújtani a közlekedési vállalatok számára, optimalizálva a fő utazási folyamataikat, ideértve a járatok keresését, illetve a leltár, a helyfoglalás és a jegykiadás kezelését. A SaaS megoldás okos árképzéssel segíti a vonatok kapacitás-kihasználásának javítását, átláthatóbbá teszi a kihasználtságot a kapacitások tervezéséhez, a konfigurálható felhő-alapú megoldás használata pedig jelentősen csökkenti a költségeket," - mondta Karl Blaim, a Siemens Mobility világszintű ügyvezetője és pénzügyi igazgatója.
„A Sqills izgatottan készül az új lehetőségek felfedezésére a Siemens családban, hogy gyorsabban meg tudja hódítani az ázsiai és amerikai piacokat, miközben tovább bővíti európai ügyfélkörét is," - mondta Bart van Munster, a Sqills ügyvezetője és vezérigazgatója.
A Sqills akvizíciója és a csúcstechnikát képviselő „S3 Passenger" online foglalási rendszere jelentik a legújabb bizonyítékot arra, hogy a Siemens Mobility elkötelezetten fejleszti szoftverportfólióját a digitális, intermodális és összekapcsolt közlekedési megoldások irányában. A Hacon, az eos.uptrade, a Bytemark és a Padam Mobility mellett a Sqills is részévé válik egy összekapcsolt szoftver portfóliónak, amely a közösségi közlekedési szolgáltatások széles választékát tartalmazza, így az utasok könnyedén azonosíthatják és lefoglalhatják az igényeiknek leginkább megfelelő utazási lehetőséget.
A 2002-ben a hollandiai Enschede-ben alapított Sqills jelenleg 160 embert foglalkoztat, és dinamikusan növekvő méretezhető SaaS üzleti modellel rendelkezik. A kilenc országban 33 üzleti partnerrel jelenlévő Sqills hamarosan a vezető közlekedési vállalatok, mint például az SNCF, az Irish Rail, a Rail Delivery Group, az SJ, a Via Rail és az Eurostar első számú választásává válhat.
Kapcsolódó cikkek
- Világpremier: A DB és a Siemens bemutatják az első önvezető vonatot
- Önvezető villamos a kocsiszínben
- Útnak indult a Yunex Traffic márka
- A Siemens Mobility 3,4 milliárd dollár értékben szerződött egy amerikai vasúttársasággal
- A hamburgi Digital S-Bahn elnyerte a Német Mobilitási Díjat
- A Siemens Mobility korszerűsíti Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvarát
- Bővíti kutatási és fejlesztési részlegét a Siemens Mobility
- Az ÖBB és a Siemens Mobility bemutatták az új Nightjet külső formatervét
- Sebességet vált a hazai vasút
- A Siemens Mobility nyerte a 2020. évi Német Mobilitási Díjat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.