Az OPPO csatlakozik a Matter otthonautomatizálási szabványhoz
Az OPPO globális okoseszköz márka és a Connectivity Standards Alliance (CSA) bejelentette, hogy az OPPO a szövetség törzstagjává válik, és vezető szerepet fog vállalni az iparágat egyesítő Internet of Things (IoT) kapcsolati protokoll, a Matter fejlesztésében és népszerűsítésében.
Az OPPO bejelentette, hogy az igazgatótanács tagjaként csatlakozik a Matter kapcsolati protokollt fejlesztő Connectivity Standards Alliance iparági szövetséghez. A szervezet egy olyan IoT ökoszisztéma létrehozásán dolgozik, amely biztosítja a különböző vállalatok által gyártott okosotthonos eszközök kompatibilitását.
A korábban Zigbee Alliance néven ismert Connectivity Standards Alliance 2002-ben jött létre, tagságát több mint 400 vállalat és 23 igazgatósági tag alkotja. A tagvállalatok két évtizede dolgoznak az IoT rendszerek szabványosításán. Ezek közül a Matter egy egységes és biztonságos IP-alapú kapcsolódási protokoll, amely segít egy megbízható, biztonságos IoT-ökoszisztéma kiépítésében, valamint az intelligens eszközök széles skálájának zökkenőmentes csatlakoztatásában.
Az OPPO 2015 óta világszerte több mint 20 országban és régióban telepítette 5G megoldásait, és több mint 1000 5G szabadalomcsomagot jelentett be az Európai Távközlési Szabványosítási Intézetnek. Az OPPO IoT ökoszisztémát több mint 30 intelligens TV-ket, hordható eszközöket, audioeszközöket és egyéb kiegészítőket gyártó partner támogatja.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent az OPPO új ColorOS 12 mobil operációs rendszere
- Erős ügyfél-azonosítással a kibertámadások 99 százaléka kivédhető
- Kutatás: A nőket és a fiatal felnőtteket érintették leginkább a pandémia hatásai
- Már használt telefonokra és egyes kiegészítőkre is köthető készülékbiztosítás a Telenornál
- Ellenőrizd szívműködésed a Szív Világnapján!
- Kutatás: Nem csak fizikai, de mentális egészségünk is romlott a karantén alatt
- Hogyan alakította át a magyarok digitális eszközparkját a járványhelyzet?
- Az otthon szerepe talán átalakult, de a TV-re szinte mindenben számíthatunk
- Töltés újragondolva
- Digitális ökoszisztéma támogatja a Szent Ferenc Kórház betegeinek terápiáját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.