Ismét nagyszabású beruházásba kezd a Schaeffler Szombathelyen
A Magyarországon 3 gyárat üzemeltető és közel 5000 főt foglalkoztató globális autóipari és ipari beszállító Schaeffler tovább erősíti a hazai telephelyek iránti elkötelezettségét. Kevesebb mint két hónapja adták át a második üzemet, egy tisztán e-mobility gyárat Szombathelyen, máris újabb, több mint 5 milliárd forint értékű beruházást indít a városban a Schaeffler.
• Új logisztikai csarnokkal és irodaépülettel bővül az első szombathelyi Schaeffler üzem
• A több mint 5 milliárd forintos beruházás során mintegy 6.200 m2-en alakítják ki a logisztikai csarnokot, a főépület 2.200 m2-es lesz
Novemberben kezdődtek meg az új, korszerű logisztikai csarnok és irodaépület építési munkálatai. Az új létesítmény a globális Schaeffler-standardok alapján, modern és fenntartható konstrukció szerint valósul meg. A 2200 négyzetméteres főépületben étterem, irodák, öltözők és egy nemzetközi események megrendezésére alkalmas konferenciaközpont is helyet kap majd, a 6200 négyzetméteres logisztikai központ pedig a legmodernebb technológiák otthona lesz.
Az új létesítmény látványtervei
Optimalizált folyamatok
A beruházás céljáról Szigeti Tibor, a Schaeffler Savaria Kft. ügyvezetője elmondta: „az anyagmozgatás egyirányúsítása, illetve az, hogy értékáram alapján kezeljük az alapanyagokat és a késztermékeket, segíti hatékonyságunk növelését. A kevesebb anyagmozgatás hozzájárul a 2019-ben elindított, munkahelyi biztonság növelését és a balesetek számának csökkentését célzó projektünkhöz is, melynek eddigi eredményeiért nemrég elismerésben részesített minket a Schaeffler-csoport.” Az új épület az Ipar 4.0 elvei szerinti kialakítása a jövőben lehetőséget biztosít majd az automatizált, vezeték nélküli anyagmozgató eszközök telepítésére is.
Már megkezdődtek az új létesítmény építési munkálatai
Állandó fejlődés
A Schaeffler szombathelyi telephelyének első üzeme 1997-es alapítása óta folyamatosan fejlődik. Legutóbb 2019-ben bővült egy 3.000 m2-es csarnoképülettel, akkor egyebek mellett az ívrugógyártó egység, a tanműhely, egy mérőszoba és egy étkezési helyiség került kialakításra. Szinte évről évre újabb beruházások és fejlesztések zajlanak a gyárban. A Schaeffler Savaria Kft. célja a folyamatos növekedés, az iparág változásainak és igényeinek való megfelelés, illetve a versenyképesség további növelése.
Képek: Schaeffler
Kapcsolódó cikkek
- Az LG új vezérigazgatót és további változtatásokat jelentett be
- Tovább nőtt a Xiaomi árbevétele és nyeresége 2021 harmadik negyedévében
- 30 éves Magyarországon a 3M
- Budapesten fejleszt a világ legnagyobb üveggyártója
- Felavatták az SEG Automotive új magyarországi telephelyét
- 6 milliárdos bevétellel számol idén az egyik magyar techcég
- Energiahatékonysági és környezetvédelmi díjakat vett át a Körber
- Óriásakvizíció a mikromobilitási piacon: A TIER felvásárolta a nextbike-ot
- Újra a Microsoft Magyarország lett a tech szektor legvonzóbb munkahelye
- Ismét a Magyar Telekom a legvonzóbb munkahely a telekommunikációs szektorban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.