Új korszak a drónos mezőgazdaságban
A kizárólagos együttműködési stratégia alapján a zalaegerszegi vállalat drónfejlesztésbe és -gyártásba kezd, a Drone Volt pedig megkapja a MouldTech Systems precíziós permetezőrendszerének disztribúciós jogait a francia, a benelux és az egyesült államokbeli régiókban.
A zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. egyedülálló együttműködési megállapodást kötött a világ egyik piacvezető drónfejlesztő vállalatával, a francia Drone Volt-tal, ezzel új lendületet adva az európai precíziós mezőgazdaságnak.
A Drone Volt elsőrangú, vezető nélküli repülő eszköze, a Hercules H20 kizárólagos hazai forgalmazója a jövőben a MouldTech Systems lesz, a magyar cég szabadalma alapján speciálisan erre a járműre kifejlesztett precíziós szórófejjel pedig különleges növényvédelmi szolgáltatásokat indítanak. A vállalatok a jövőben együttes erővel szolgálják ki a piaci igényeket: partnereik és vásárlóik visszajelzései alapján közösen fektetik le a mezőgazdasági drónok új generációjának alapjait.
2022-től a MouldTech Systems zalaegerszegi gyárában a francia nagyvállalat licensze alapján drónok gyártásba kezd, emellett egyedülálló drónpilóta képzést és világszínvonalú járműtesztelést tervez a DroneMotive kompetencia-központban.
A megállapodás aláírói között zalaegerszegen köszönthettük a Drone Volt elnök-vezérigazgatóját, Stefano Valentinit.
Pete Balázs, a MouldTech Systems üzletfejlesztési igazgatója elmondta: „A mai napon kötött megállapodás egy jelentős nemzetközi együttműködés alapköve, amely markáns sikert jelent nem csupán a MouldTech Systems, de a teljes hazai precíziós mezőgazdaság-ipar számára is.”
A MouldTech Systems nemrég együttműködési megállapodást kötött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel az intézményben folyó, mezőgazdasági drónokkal kapcsolatos kutatások és fejlesztések minden igényt kielégítő minőségbiztosítása és validálása érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar tudást az agrotechnikába
- Tovább bővíti on-demand együttműködését az AMC és a Direct One
- A MATE és a KITE Zrt. közösen dolgozik a magyar agrárium modernizálásán
- Drónfejlesztő és -gyártó cégbe társult a Széchenyi István Egyetem
- Stratégiai együttműködés a Bosch és az Óbudai Egyetem között
- A MATE a legmodernebb dróntechnológiai kutatásokkal áll az agrárium szolgálatában
- A Saab és Magyarország emeltszintű együttműködést tervez
- Magyarország élenjáró szerepre tör a dróntechnológia alkalmazásában
- Magyar fejlesztésű elektromos buszokat mutattak be
- A világon egyedülálló drónra szerelhető szállítódobozt fejlesztettek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.