Új korszak a drónos mezőgazdaságban
A kizárólagos együttműködési stratégia alapján a zalaegerszegi vállalat drónfejlesztésbe és -gyártásba kezd, a Drone Volt pedig megkapja a MouldTech Systems precíziós permetezőrendszerének disztribúciós jogait a francia, a benelux és az egyesült államokbeli régiókban.
A zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. egyedülálló együttműködési megállapodást kötött a világ egyik piacvezető drónfejlesztő vállalatával, a francia Drone Volt-tal, ezzel új lendületet adva az európai precíziós mezőgazdaságnak.
A Drone Volt elsőrangú, vezető nélküli repülő eszköze, a Hercules H20 kizárólagos hazai forgalmazója a jövőben a MouldTech Systems lesz, a magyar cég szabadalma alapján speciálisan erre a járműre kifejlesztett precíziós szórófejjel pedig különleges növényvédelmi szolgáltatásokat indítanak. A vállalatok a jövőben együttes erővel szolgálják ki a piaci igényeket: partnereik és vásárlóik visszajelzései alapján közösen fektetik le a mezőgazdasági drónok új generációjának alapjait.
2022-től a MouldTech Systems zalaegerszegi gyárában a francia nagyvállalat licensze alapján drónok gyártásba kezd, emellett egyedülálló drónpilóta képzést és világszínvonalú járműtesztelést tervez a DroneMotive kompetencia-központban.
A megállapodás aláírói között zalaegerszegen köszönthettük a Drone Volt elnök-vezérigazgatóját, Stefano Valentinit.
Pete Balázs, a MouldTech Systems üzletfejlesztési igazgatója elmondta: „A mai napon kötött megállapodás egy jelentős nemzetközi együttműködés alapköve, amely markáns sikert jelent nem csupán a MouldTech Systems, de a teljes hazai precíziós mezőgazdaság-ipar számára is.”
A MouldTech Systems nemrég együttműködési megállapodást kötött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel az intézményben folyó, mezőgazdasági drónokkal kapcsolatos kutatások és fejlesztések minden igényt kielégítő minőségbiztosítása és validálása érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar tudást az agrotechnikába
- Tovább bővíti on-demand együttműködését az AMC és a Direct One
- A MATE és a KITE Zrt. közösen dolgozik a magyar agrárium modernizálásán
- Drónfejlesztő és -gyártó cégbe társult a Széchenyi István Egyetem
- Stratégiai együttműködés a Bosch és az Óbudai Egyetem között
- A MATE a legmodernebb dróntechnológiai kutatásokkal áll az agrárium szolgálatában
- A Saab és Magyarország emeltszintű együttműködést tervez
- Magyarország élenjáró szerepre tör a dróntechnológia alkalmazásában
- Magyar fejlesztésű elektromos buszokat mutattak be
- A világon egyedülálló drónra szerelhető szállítódobozt fejlesztettek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.