Az ABB és a HASCO előmozdítja az intelligens gyártást a kínai autóiparban
Az automatizálás terén kiemelkedő szakértelemmel rendelkező ABB és Kína vezető autóipari alkatrész-beszállítója, a HASCO bejelentették, hogy vegyesvállalatot hoztak létre az intelligens gyártás következő generációjának előmozdítására a kínai autóiparban.
A két fél közötti meglévő, sikeres kapcsolatra épülő vegyesvállalat feladata, hogy a rugalmas és fenntartható autóalkatrész-gyártásra irányuló, kulcsfontosságú fejlesztéseket hajtson végre a HASCO kínai székhelyű egységeinél.
Ahogy az autóipar egyre inkább átáll az elektromos járművekre, az alkatrészgyártóknak egyre inkább olyan rugalmas gyártólétesítményekbe kell beruházniuk, amelyek képesek megfelelően reagálni a gyorsan változó igényekre és trendekre. Az ABB Robotika és a HASCO közötti partnerség, amely keretében az ABB 40%-os tulajdoni részesedést szerez a vegyesvállalatban, kiterjeszti az intelligens technológiák és a mesterséges intelligencia alkalmazását az iparágban. A két fél abban állapodott meg, hogy a beruházás további részleteit nem hozzák nyilvánosságra.
„Mivel az autóipar fennállása óta a legnagyobb átalakulás előtt áll, és 2035-re az elektromos járművek értékesítése a világ számos részén megelőzi a belső égésű motorral szerelt járművekét, egyértelműen szükség van az iparág átalakulásának támogatására", – mondta Sami Atiya, az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletágának elnöke. „Ez a vegyesvállalat lehetővé teszi számunkra, hogy tovább erősítsük a HASCO vezető pozícióját olyan automatizált megoldásokkal, amelyek jelentős előnyöket kínálnak az ügyfelek számára Kínában, amely – mint az egyik legnagyobb autógyártási piac – kulcsszerepet játszik majd a fenntartható közlekedés jövőjének megteremtésében."
Az új vegyesvállalat, amely várhatóan 2022 második negyedévében kezdi meg működését, a két partner szakértelmére és gyártási tapasztalatára építve törekszik arra, hogy az autóalkatrész-iparban kiaknázza a hatékonyságnövelésben rejlő hatalmas lehetőségeket. Az ügyfelek az iparág számos szegmensében, a járműkarosszériától az alvázrendszerekig, a teljesítmény- és akkumulátor-elektronikától az e-hajtásrendszerekig, profitálhatnak majd az új, rendkívül hatékony és környezetvédelmi szempontból is fenntartható gyártási módszerekből.
Az ABB volt az első multinacionális robotszállító Kínában, amely a teljes értékláncát lokalizálta, a kutatás-fejlesztéstől, a gyártáson, az értékesítésen, a tervezésen át, a rendszerintegrációig. 2022-ben az ABB megnyitja a világ legfejlettebb robotikai gyárát Sanghajban, amely helyszíni kutatási és fejlesztési központnak is otthont ad majd. Ez a beruházás felgyorsítja az ügyfelekkel történő együttműködést az innováció, a termékfejlesztés, a mesterséges intelligencia, valamint az automatizálási megoldások területén.
Kapcsolódó cikkek
- ABB okosotthon vezérlés egy különleges passzívházban
- Együttműködő robotok a gyártásban és az anyagmozgatásban
- Az új ABB OmniCore robotvezérlők gyorsabb és energiahatékonyabb gyártást kínálnak
- Nagymértékben nő az automatizálás az intralogisztikában
- A gépjárműgyártásnak igazodnia kell a gyorsan változó és sokszínű hajtáslánc-mixhez
- A GEFCO teszteli a Stanley Robotics járműtárolási műveletekhez kifejlesztett robotját
- Jönnek a robotok a vendéglátásba és az egészségügybe
- Már a Mikulás is elektromos hajtású járművel közlekedik!
- Robotikai boom előtt állunk
- Stratégiai együttműködésre lép a MiR és a Logitrans
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.