Innovatív szimulációs szoftverrel tökéletesíti a Daimler a jövő kamionjait
A Daimler Truck a Siemens szoftverével fejleszti a járművek következő nemzedékét. A Siemens Simcenter élvonalbeli áramlástani numerikus szimulációs (CFD) megoldás, amellyel a Daimler Truck számítógépes fejlesztési (CAE) folyamatát teljes egészében digitális ikrekre épülő, multifizikai környezetté alakítja.
Tervei szerint a Daimler Truck a Simcenter áramlásmodellező képességeivel a járművek aerodinamikai teljesítményét fogja javítani, továbbá olyan innovatív e-mobilitási meghajtó- és energiafelügyeleti rendszereket tökéletesít majd, mint az akkumulátorhűtés és a hidrogénalapú technológia. A szoftver emellett a hagyományos belsőégésű motorok és kipufogórendszerek tervezésében is segíteni fogja a széndioxid-kibocsátás csökkentését. A szoftver bevezetésén túl a két cég a szimulációkra szakosodott fiatal mérnökök képzése terén is együttműködik.
A Daimler Truck AG a világ legnagyobb tehergépkocsi- és autóbusz-gyártó vállalata, amely Európában, Észak-Amerikában és Ázsiában is piacvezető, világszerte több mint harminc fő telephellyel rendelkezik. A százezernél több alkalmazottat foglalkoztató gyártó többek között olyan márkáiról ismert, mint a Freightliner, a Mercedes-Benz, vagy a Setra.
Xcelerator portfóliójával a Siemens vállalatmérettől függetlenül olyan digitális ikrek létrehozásában segíti a szervezeteket, amelyek új felismerésekkel, lehetőségekkel és magas szintű automatizációval viszik előre az innovációt. A Lockheed Martin repülőgép-üzletága például ezzel a szoftvercsomaggal és a hozzá tartozó szolgáltatásokkal támogatja a tervezés digitális átalakítását. Az Airbus pedig az ugyancsak az Xcelerator portfólióba tartozó Capital elektromos és elektronikai (E/E) rendszertervező szoftverrel gyorsítja a kereskedelmi légi járművek fejlesztését.
Kapcsolódó cikkek
- A Shell a legkisebbeknek segít elsajátítani az alapvető közlekedési szabályokat
- Vállalati használatra készült az LG és a Userful közös megoldása
- A német autópályákon a magyar IT biztonságban hisznek
- Éjjel-nappal tiszta áramot biztosít a világ legnagyobb úszó naperőműve
- Az SAS segít a kiskereskedőknek és a fogyasztási cikkek gyártóinak
- A digitalizáció segítségével válnak akadálymentessé az írott szövegek
- Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete
- Épületautomatizálás egyszerűen
- A Continental a CES 2022 kiállításon mutatta be a mobilitás jövőjét
- Vezet az open source… hamarosan a közutakon is
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.