Hibrid formában jön a Startup Safari

forrás: Prím Online, 2022. március 9. 21:27

A Budapest Startup Safari 2022-ben már hetedik alkalommal kerül megrendezésre, két év online találkozás után ezúttal hibrid formában, már élőben és a rendkívül korszerű konferencia platformon közvetítve is megrendezésre kerül. A két nap alatt a központi helyszín mellett, mely a Király utcai HubHubban lesz, néhány külső állomáson is izgalmas előadásokat hallgathatnak meg mindazok, akik érdeklődnek az innováció, a technológiai újítások, és a nagy növekedési potenciállal rendelkező vállalkozások kulisszatitkai iránt.

A hét évvel ezelőtt létrehozott Budapest Startup Safari idén április 28-29-én kerül megrendezésre. A szervezők a sok éves tapasztalatuk, a 2020-ban megismert piaci átrendeződés és az ökoszisztéma igényei alapján a tudásmegosztás mellett idén is nagy hangsúlyt fektetnek az interaktív programok, kurzusok lehetőségére is, melynek során a számos hazai szakember mellett a világ több szegletéből – a Szilícium-völgytől Dél-Afrikáig – bejelentkező előadókkal is találkozhatnak majd a résztvevők, akik az üzleti és technológiai témákban egyaránt tartanak majd workshopokat, előadásokat. Emellett pedig a kezdetektől a rendezvény céljai között szerepel a kapcsolatépítés és a munkáltatói márkaépítés támogatása, ezért minden eddiginél több lehetőséget biztosít a Startup Safari arra, hogy a résztvevők one-on-one, azaz személyes, egyéni találkozókra is – ebben az évben ráadásul ez is élőben valósul meg. A rendezvény idén is magyar és angol nyelven zajlik majd, a korszerű konferencia platformnak köszönhetően számos egyéb kapcsolatépítési lehetőséggel, online követhetőséggel és visszanézhető tartalmakkal. 

 

A közel 100 esemény hat tematikus útvonalra osztva olyan témaköröket jár körbe, mint az üzletfejlesztés, az online kereskedelem, a márkaépítés, a jogi és pénzügyi tudnivalók, a befektetési alapok, a tartalomkezelés vagy a távmunka és oktatás, az e-kereskedelem innovációi. Az esemény nem csak üzleti, hanem mélyebb technológiai témákat is kínál, az érdeklődők az AI, a blockchain, a web 3.0, az NFT, a szoftverfejlesztés vonalon is számos programot találnak majd. A résztvevők kérdezhetnek, találkozhatnak, ismerkedhetnek és egy erős, színvonalas és színes tudásanyagot kapnak a két nap alatt.

 

 

Az előadások és workshopok nyomán olyan cégek engednek bepillantást a kulisszáik mögé, mint a világ egyik legsikeresebb open banking vállalata, a Revolut, az utóbbi évek egyik legnagyobb hazai sikersztorija, a SEON, a közelmúltban akvirált InceptTech, vagy az évek óta töretlen sikernek örvendő Starchema, valamint a hazai ökoszisztéma aktív startupjai, például például a Microsoft CEE Startup Awards győztese a Volteum, a ViddL, a Photon, a Briefly, az Blue Colibri, a Webshippy és sokan mások. Emellett pedig olyan, a technológia és az üzletfejlesztés területén avatott szakemberekkel találkozhatnak a résztvevők, mint Tanja Sternbauer, a Female Factor egyik alapítója, svájcból Alessandra Sollenberg, a Top Tier Ventures alapítója, Tim Schumacher Németország egyik legsikeresebb zöld befektetője, Daniel Visevic, a Word Fund társalapítója, Oszkó Péter, az OXO csoport alapító tulajdonosa, Langár Bence, a TLF Capital alapítója, Vértes Márton a holland The Ocean Cleanup projekt partnerkapcsolati vezetője, Kenyeres István biotechnológus, de a Szilícium-völgy magyar sikersztorija is elsőként mutatkozik be Végh Noé előadásában. Az előadók sora pedig még közel sem teljes, a szervezők folyamatosan jelentik be az új meghívottakat. Ahogy azt a pandémiát megelőző időkben is Safari látogatói már megszokhatták, a konferenciát követően mindkét napon tematikus networking eseményeken vehetnek részt az érdeklődők. 

 

A rendezvény mellé már a szervezés korai szakaszában a hazai startup közösség számára olyan fontos szervezetek álltak be, mint a Microsoft, a Grow with Google, a The Female Factor, a TLF Capital, a CheckINN, az OXO Holdings, az INPUT Program, a Design Terminal, a Hiventures, a CEU iLAb, az MKB Fintech Lab és a Morgan Stanley.

 

A Startup Safari Budapest online konferenciára már elindult a kedvezményes early bird jegyárusítás. További információ elérhető a www.budapestsafari.com, jegyvásárlás pedig a https://tixa.hu/startupsafari2022 oldalon.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01