Közel két és fél milliárdért kaphatnak új laptopokat az általános iskolások és tanáraik
A tőzsdén jegyzett Delta Technologies leányvállalata, a Delta Systems Kft. vezette konzorcium nyerte el azt a közbeszerzést, melynek keretében 2,3 milliárd forintért diákoknak, további 109 millió forintért pedig tanáraiknak szállít laptopokat a Klebelsberg Központ megrendelésére.
Folyamatosan zajlik a magyar közoktatás korszerűsítése, ezen belül pedig az általános iskolák informatikai eszköztárának frissítése, bővítése. Ennek legutóbbi állomásaként 2021. decemberében 6,5 milliárd forintért 30 ezer laptop beszerzéséről született döntés. Most pedig újabb eredményes közbeszerzésről adott hírt a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Delta Technologies Nyrt., melynek leányvállalata, a Delta Systems Kft. vezeti a beszerzést elnyerő konzorciumot.
Ezúttal a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) az okostantermek kialakításához rendelt kliensoldali IT-eszközöket – azaz laptopokat – mind a diákok, mind tanáraik részére. A közbeszerzés keretében 2,3 milliárd forintért a diákoknak rendelt laptopokat szállíthatja a Delta Systems, 109 millió forintért pedig a tanári gépeket.
A digitális oktatás a koronavírus járvány időszaka alatt került igazán fókuszba, bár az iskolai informatika oktatás, illetve az informatikai eszközökkel támogatott egyéb tantárgyak oktatása régebb óta napirenden van a közoktatásban. A közoktatásban a digitalizáció a KLIK megalakulásával vett új lendületet, országszerte jelentek meg az okostantermek az iskolákban. A magyar kormány pedig 2021 nyarán hirdette ki az EFOP-4.1.11-21 konstrukciószámú pályázatot „Okostanterem, az állami fenntartású köznevelési intézmények digitális tanulást segítő tereinek fejlesztése” céljára, elsősorban a felzárkóztatásra kijel&oum l;lt térségek közel 200 iskolájának korszerűsítésére. Az ennek keretében elérhető 7 milliárd forint felhasználásának koordinálása szintén a KLIK feladata. A mostani laptopbeszerzés is ebből a keretből valósulhat meg. Természetesen a pályázati keretösszeg kiterjed az okostantermek egyéb berendezéseire is: a bútorok, lézervágók, 3D-nyomtatók, vetítők, robotikai egységcsomagok más beszállítóktól érkezhetnek.
Kapcsolódó cikkek
- 200 milliárd forintos kiberbiztonsági projekt tagja lett a Delta Systems
- Közzétette féléves pénzügyi jelentését a Delta Technologies
- Felhőcampus születik Zalaegerszegen
- Lezárult az 1,3 milliárdos tranzakció a Delta Technologiesnál
- Delta csoport: 4 milliárdos IT fejlesztés a Dunaújvárosi Egyetemnek
- Több mint fél milliárd forint összegű támogatást nyert el a Delta Systems Kft.
- Mintegy 105 milliárd forint értékű keretmegállapodás részese a Delta Systems Kft.
- 6,5 milliárdos közbeszerzést nyert a Delta Systems
- Vékonykliens munkaállomásokkal támogatja a Delta Technologies a debreceni szakemberképzést
- Újabb keretmegállapodás nyertese a Delta Systems Kft.
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.