Új utakon jár a Széchenyi-egyetem a mérnökképzésben
Megjelent az Alumni Talk podcast legfrissebb adása, amelyben a műszaki tudományok területén élen járó Széchenyi István Egyetem modern tehetséggondozási módszereiről beszélgetünk. A nemrégiben megtartott Lányok Napja kapcsán az is szóba kerül, hogy a mérnöki pálya korántsem csak a férfiakat várja, ez a karrier a hölgyek számára is egyre inkább vonzó. Az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar és a mérnökképzés múltjáról, jelenéről és jövőjéről dr. Feszty Dániel tanszékvezető egyetemi tanárral és Pokker Ivett logisztikai mérnök alumnival beszélgetünk.
Az epizód hallgatói jobban megismerhetik a Széchenyi István Egyetem Audi Hungária Járműmérnöki Karát, amely országos és nemzetközi szinten is versenyképes és értékes diplomát kínál. A hallgatók számára a világ egyik vezető autógyártója, az Audi Hungaria Zrt. és a Széchenyi István Egyetem szoros együttműködése garantálja, hogy a képzések erősen kötődnek az ipar valós szükségleteihez.
„A klasszikus oktatás önmagában már nem elég alternatíva a fiatalok számára. Az egyetem ezt felismerve hallgatói versenycsapatok működését támogatja, ezekből a szellemi műhelyekből pedig olyan gyakorlati tapasztalatokkal és mérnöki tudással felvértezett innovátorok kerülnek ki, akikre a világkiállításokon is felfigyelnek. A Széchenyin felismertük, hogy a projektalapú oktatás mellett ez a legjobb módja a tehetséggondozásnak” – fejtette ki az epizódban dr. Feszty Dániel. A kar tanszékvezető egyetemi tanára hozzátette: látható, hogy az így képzett tehetségek a legjobbaknak számítanak a munkaerőpiacon.
A podcast vendégei: dr. Feszty Dániel és Pokker Ivett. (Fotók: Májer Csaba József
A kanadai Carleton Egyetemen is oktató Feszty Dániel az epizódban többek között még arról is beszélt, hogyan segíti közvetlenül a széchenyis hallgatókat a világ egyik legnagyobb motorgyártójával kötött szoros partnerség és az interkulturális, mégis családias környezet, amivel a győri egyetemen részük lehet.
Pokker Ivett, a Széchenyi-egyetem logisztikai mérnök alumnija pedig arról beszélt az epizódban, hogy a kontinensen egyedülálló Csomagolás és Környezetállósági Vizsgálólaboratóriumban eltöltött szakmai gyakorlat és az alma materben köttetett barátságok milyen hatással voltak karrierjére. A fiatal mérnöknő felhívta a figyelmet arra is, hogy a női szemléletnek helye van a szakmában. Mint mondta, egy percre sem bánta meg, hogy ezt a pályát választotta, s boldog, amikor látja, milyen természetességgel fogadják a hölgyeket a többségében még ma is férfiakból álló kollégái.
Tudta?
Az Audi Hungaria Járműmérnöki Karon, illetve Győrben világviszonylatban is kimagasló színvonalú járműipari kutatásokat jegyeznek, a hallgatók számára vonzerőt jelent, hogy az autonóm járművekkel, elektromos járműhajtással kapcsolatos győri kutatások és fejlesztések már a ZalaZONE autóipari tesztpályán is kipróbálhatók.
Kapcsolódó cikkek
- A legmodernebb autóipari fejlesztéseibe engedett bepillantást a Széchenyi-egyetem és az Audi Hungaria
- Mi kell a sikeres vállalkozáshoz? Erre adott a választ a Széchenyi-egyetem Spinoff Klubja
- Életmentő és kárfelmérő robotot tökéletesít a SZE mérnöke
- Drónkutatás a győri Széchenyi-egyetemen
- Gyakorlati tudást és munkatapasztalatot kínálnak a Széchenyi István Egyetem duális képzései
- A hallgatók számára is előnyös a Széchenyi István Egyetem egyre erősebb jelenléte a ZalaZONE parkban
- Rekordszámú résztvevő és a jövő technológiája a Széchenyi-egyetem innovációs kiállításán
- Partneri nap és tehetségbörze
- Elkezdődött Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciája
- Együttműködik a Széchenyi István Egyetem, az Audi és a Szegedi Tudományegyetem
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.