Ismét élőben rendezik meg Budapesten Közép-Európa legnagyobb techfesztiválját
Az online térben töltött két év után végre személyesen is várja elsősorban a szoftverfejlesztés terén dolgozó magyar és nemzetközi szakembereket Közép-Európa legjelentősebb, technológiai trendekkel és fejlesztői újdonságokkal foglalkozó techfesztiválja. A kétnapos Craft Conference magyar szervezői közel 30 országból mintegy 1500 résztvevőt várnak, akikkel többek között a NASA, a Google, a Spotify, az IBM vagy az eBay szakemberei, gyakorló kódolók, és a technológia üzleti oldalával foglalkozó vezetők is megosztják tapasztalataikat a legforróbb trendekről. A szellemi útravaló mellett workshopok, vállalati standok és kapcsolatépítő bulik teszik teljessé az élményt, melynek a Vasúttörténeti Park szolgál különleges helyszínéül.
A hosszú COVID-szünetet követően idén ismét személyesen találkozhatnak a nemzetközi techvilág szereplői a Craft Conference-en, mely az utóbbi években a régió legjelentősebb technológiai- és szoftverfejlesztési trendekkel foglalkozó eseményévé nőtte ki magát. Május végén-június elején a budapesti Vasúttörténeti Parkba várja a szakmabelieket a világ minden tájáról a szervező CraftHub, melynek célja egy olyan közösségi platform létrehozása, ahol a junior és szenior kódolók mellett az üzleti elemzők, projektmenedzserek, illetve a technológiai területen tevékenykedő közép- és felsővezetők is tapasztalatot cserélhetnek. „A program összeállításakor minden évben vezérlő elvünk, hogy minél szélesebb közönség kaphasson számára értékes útravalót a Craft-tól. Szeretjük, hogy egyre színesebb a résztvevők köre: a szoftveresek nyitnak az üzleti- és szervezeti fókuszú témákra, míg a menedzserek egyre inkább érdeklődnek a legújabb fejlesztői trendek iránt. Tükrözve azt, ahogyan a legújabb vállalati technológiai fejlesztések már elképzelhetetlenek az fejlesztői és üzleti oldal szoros együttműködése nélkül” – mondja Baccifava Médea, a szervező CraftHub egyik alapítója.
Nagy teljesítményű csapatok, mikroszervíz és élvonalbeli technológiák
A Craft Conference talán legnagyobb erőssége az egyedülállóan sokszínű, nemzetközi viszonylatban is kiemelkedő előadói gárda: a programban egyaránt szerepelnek az olyan nagyágyúk, mint a Google, az EPAM, az eBay vagy éppen a NASA szakértői, miközben az akadémiai pályán kutatók, független tanácsadók, napi szinten kódolók és a technológia legkisebb és legkülönlegesebb szeleteit képviselők is megosztják tapasztalataikat és gyakorlati tippjeiket. Szó lesz a mikroszervíz architechtúrákról, az üzleti intelligencia fejlesztésének új irányairól, a gépi tanulás szerepéről az adaptív vállalati struktúrákban, agilitásról és hatékony csapatépítésről minden mennyiségben, de fókuszba kerülnek a nyílt forráskódú rendszerek biztonsági kérdései is, és kiderül, hogy milyen szerepe lehet az empatikus vezetésnek a kódolásban és a tesztelésben.
Inspiráló beszéddel érkezik többek között Kelsey Hightower, a Kubernetes egyik legbefolyásosabb embere; Kevlin Henney, a szoftverfejlesztés talán legeredetibb és legprovokatívabb gondolkodója; az eBay, a Google és a WeWork berkeiben „nevelkedett” Randy Shoup, illetve Smruti Patel, aki óriási tapasztalattal rendelkezik a nagy teljesítményű csapatok építésében és vezetésében. Az előadások mellett az érdeklődőknek lehetőségük lesz jobban elmélyülni egy-egy számukra érdekes témában, a konferenciát ugyanis egy workshop-sorozat is kiegészíti, melyre külön regisztrálhatnak a tanulni vágyó szakmabeliek. A fesztivál teljes időtartama alatt vállalati standoknál találkozhatnak a résztvevők a Craft céges partnereivel – köztük a gyémánt fokozatú szponzor Tesco Teschnology-val is –, akik játékokkal és más programokkal várják a „kraftozókat”. A konferencia 2022-ben ismét visszatér az egyedi hangulatú Vasúttörténeti Parkba, ahol számos érdekesség mellett a népszerű kisvasutat is használhatják a résztvevők.
Soha vissza nem térő alkalom: egy asztalnál a világ legjobbjaival
Habár a Craft Conference mindkét napja a közösségi programok, a tudásmegosztás és a kapcsolatépítés jegyében zajlik, a szervezők mégis igyekeznek különleges alkalmakat teremteni arra, hogy a résztvevők maradandó élményekkel és tapasztalatokkal zárhassák az eseményt. Idén az esti bulik kiegészülnek a nulladik napon az Előadók Vacsorájával, melyen egy szerencsés konferenciavendég is részt vehet, és együtt vacsorázhat a világ legnevesebb techguruival. A Craft csapata idén is nagy hangsúlyt fektet a jótékonyságra, a fenntarthatóságra és a diverzitásra: az ételpazarlást a Budapest Bike Maffia közreműködésével kerülik el, az esemény alatt pedig végig repoharakat használnak, hogy elkerüljék a felesleges hulladéktermelést. Emellett a Women in Craft nevű program keretében ezúttal is olyan szakmabeli hölgyeket támogatnak, akiknek valamilyen oknál fogva egyébként nem lenne lehetőségük részt venni a konferencián, így 10 offline és 20 online jegyet osztanak ki a jelentkezők között.
„Mindenkinek igyekszünk megfelelő opciót nyújtani, hogy minél többen találkozhassunk személyesen is: vannak diákjegyeink, de csoportos és nagycsoportos belépők is. Azt hiszem, túlzás nélkül kijelenthetjük, hogy fergeteges hangulatra és nagy pezsgésre számítunk az idei Craft-on. Két éve vár arra a közösségünk: kiállítók, szervezők és fejlesztők egyaránt, hogy végre személyesen is találkozhassunk, elmesélhessük, hogy milyen tapasztalatokkal gazdagodtunk az elmúlt időszakban és önfeledten tekinthessünk a szakmai jövőbe” – teszi hozzá Baccifava Médea.
Regisztrálni az esemény weboldalán tudnak az érdeklődők.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar csapatok arattak a nemzetközi innovációs versenyen
- Stretch konferencia: Továbbra is a járvány-helyzethez való alkalmazkodás jelenti a legnagyobb vezetői kihívást
- JunctionX Budapest: 30 izgalmas innováció született a magyar szervezésű nemzetközi hackathonon
- 48 óra a kódok világában
- Több mint 1000 résztvevő 34 országból a régió legnagyobb, magyar szervezésű tech fesztiválján
- Magyarok szervezik a régió legfontosabb szoftverfejlesztői- és tech fesztiválját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems díjat nyert a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában. Az üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.
A TCL jövőképe 2025-re
A TCL, a funkciókban gazdag okostelefonok, táblagépek és csatlakoztatott eszközök kijelzőinek úttörője, felfedte jövőképét a következő évre, melyben az emberközpontú technológia élvonalába helyezi magát. A CCS Insight vezető technológiai elemző és tanácsadó cégnek adott videós interjújában Stefan Streit, a TCL Europe marketingigazgatója megosztotta a vállalat céljait és meglátásait a 2025-öt meghatározó technológiai trendekről.
Folytatódik a középiskolás lányoknak szóló ingyenes tehetségprogram
A CETIN Hungary és a Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) tehetségprogramja, a STEMpowered idén 10-12. évfolyamos lányokat vár. Az érdeklődő jelentkezők november 25-én egy hackathonon vehetnek részt, itt dől majd el, hogy kik kerülhetnek a programba. A tíz alkalom során a résztvevők csapatépítő események, workshopok, intézménylátogatások, karrierbeszélgetések és interaktív előadások keretében dolgozhatnak együtt.