Egyszeri akciónak indult, tízéves komplett program lett belőle
Egy évtized alatt mintegy ezer ember volt részese valamilyen formában a Schneider Electric és a „Jövőt nekik is” Alapítvány által működtetett LULI programnak, amit a Fejér Megyei Gesztenyés Egyesített Szociális Intézmény tordasi Otthonában élők támogatására indítottak.
A kezdeményezés keretében az Otthonban élők egy része a cég szigetszentmiklósi logisztikai központjában kap munkát, ezáltal fejlődik önértékelésük, pozitív élményekkel gazdagoknak, a központ többi munkavállalójának pedig lehetősége nyílik arra, hogy a helyzetüket átérezve támogassa őket a mindennapi munkában. Ráadásul, az Otthon dolgozói által elvégzett munkának köszönhetően csak tavaly a kartondobozok újrahasznosításával mintegy 4000 fát mentettek meg.
Az eredeti tervek szerint egyszeri program lett volna a Schneider Electric részéről a tordasi Otthonban élők támogatása, azonban a 2011-es próbaprojekt sikerét követően tartóssá vált az együttműködés és ki is bővült. Az állami tulajdonban lévő tordasi otthonban 272 értelmileg akadályozott, esetenként súlyosan, halmozottan sérült ember él, akiket a „Jövőt nekik is” Alapítvány, és rajtuk keresztül a Schneider Electric is támogat. Az anyagi és önkéntes tevékenységgel történő segítségnyújtás mellett fejlesztő foglalkoztatás keretében egy részük számára a Schneider Electric munkát is ad szigetszentmiklósi logisztikai központjában, a CEELog-ban.
A program indulásakor hetente 1-2 alkalommal mentek a logisztikai központba dolgozni az Otthonból, 2013 óta viszont már rendszeresen, minden munkanapon 5-6, az intézményben élő ember és egy segítőjük jár Tordasról Szigetszentmiklósra dolgozni. A tordasi Otthon munkába járó lakóinak szállítása a LULI programban résztvevő „Jövőt nekik is” Alapítvány által, a Schneider Electric anyagi támogatásával vásárolt gépjárművel történik.
A Tordasról érkezők a használt dobozok válogatását végzik Szigetszentmiklóson újrahasznosítási céllal. Az intézmény lakói tehát környezetvédelmi szempontból igen fontos feladatot végeznek, hiszen munkájuk révén csak a múlt évben 600 ezer dobozt sikerült újrahasznosítani, ami 176 tonna kartonpapírnak felelt meg. Ennyi kartonpapír előállításához 4000 fát kellett volna kivágni, így azonban, hogy ez a 4000 fa megmenekült, számítások szerint összesen 88 tonna CO2 megkötésére lesznek képesek életük során.
Az elmúlt tíz évben több mint 1000 ember volt részese valamilyen formában a LULI programnak, ami természetesen 2022-ben is folytatódik. A Schneider Electric és a „Jövőt nekik is” Alapítvány legfrissebb, közös projektje a biodiverzitásról szól, a kezdeményezés keretében a tordasi intézményt körülvevő parkot és a létesítmény belső udvarát szépítik meg. Emellett tovább folytatódik a foglalkoztatási program is.
„A program 10 év alatt elért legfontosabb eredményének azt tartom, amit a résztvevő emberekből kiváltott. A Schneider Electric munkatársainál érezhető az empátia, az elfogadás fejlődése, az Otthonban élők pedig pozitív, örömteli reakcióval reagálnak, ha szóba kerül a vállalat neve. Az érzések mögött természetesen kézzelfogható támogatások, valamint események vannak, ezek pozitív hatása jól érezhetően vissza is tükröződik. Az Otthon lakói szeretnek a CEELog-ba járni, mert ez egy kapcsolatot jelent számukra a „kinti” világ realitásaival, elvárásaival, egy szigorú szabályok szerint működő logisztikai központ nemzetközi közegében” – mondta el Gali Rita, a „Jövőt nekik is” Alapítvány elnöke.
„A Schneider Electric 6 fenntarthatósággal kapcsolatos hosszútávú kötelezettségvállalásának egyike az esélyegyenlőség megteremtése, amelyhez szervesen kapcsolódik a befogadó környezet biztosítása. Nagyon büszke vagyok a LULI program összes résztvevőjére és saját kollégáimra, mert a program által sikerült ezen fenntarthatósági kezdeményezésünket a gyakorlatban is megvalósítani és példaértékűen működtetni. ‘LULI dolgozóink’ ugyanolyan fontosnak érezhetik magukat, mint a többi munkavállalónk, hiszen mindannyian ugyanazt a munkaruhát kapjuk, mindannyiunknak meg kell felelnünk a szigorú biztonsági előírásoknak, mindannyian ugyanazokon a munkaterületeken osztozunk, mindannyian egyenlőek vagyunk. Többi munkatársunk pedig sokkal érzékenyebb, elfogadóbb lett, hiszen nap mint nap gyakorolják, hogy a másképpen gondolkozó és viselkedő kollégák is lehetnek ugyanolyan értékesek, hasznosak, kedvesek és segítőkészek” – mondta el Christos Vardakostas, a Schneider Electric kelet-európai logisztikai térségért felelős igazgatója.
A Schneider Electric szigetszentmiklósi logisztikai-és elosztóközpontjában (CEELog) 25.000 négyzetméteren a cég több mint 280 munkatársa végez logisztikai és gyártási tevékenységet. Naponta átlagosan 17.000 megrendelést teljesítenek, ami közel 130 tonnának felel meg, a logisztikai központ 21 országot lát el a vállalat termékeivel.
Kapcsolódó cikkek
- Hadüzenet a váratlan leállásoknak
- A nagyvállalatok kevesebb mint 0,5 százalékánál egyenlőek a nők és férfiak fizetései
- A jelenlegi 2-3-szorosára kellene gyorsítani az épületfelújítások ütemét Európában
- Melbourne-i győztesek a budapesti esettanulmányi versenyen
- Felgyorsulhat a környezetszennyező SF6 gáz kivezetése a piacról
- Az edge technológiák pörgethetik fel a digitális átállást
- A Schneider Electric lett a Jövő vállalata!
- Összeállt a Pepsi a Schneider Electric-kel
- Elképesztő hatékonyságnövekedést hoznak az új technológiák
- Bemutatkozott a jövő a Schneider Electric innovációs központjában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.