Kibővíti és megújítja duális képzési együttműködését a Bosch Miskolcon

MTI Sajtóadatbank, 2022. június 12. 10:16

A tíz éve indult miskolci duális képzési együttműködés megújításáról és kibővítéséről írt alá megállapodást a magyarországi Bosch csoport két miskolci telephelye és a Miskolci Szakképzési Centrum – közölte a cég az MTI-vel csütörtökön.

Az együttműködés célja, hogy a járműipari alkatrészek, valamint elektromos hajtások gyártásával és fejlesztésével foglalkozó Robert Bosch Energy and Body Systems Kft., valamint az idén húsz éve működő, elektromos kéziszerszámokat, akkumulátorokat gyártó Robert Bosch Power Tool Kft. számára utánpótlást neveljenek, valamint támogassák a szakképzési centrum tagiskoláiban a középfokú oktatást és a felnőttképzést - írták.

 

A megállapodás értelmében a jövőben a Miskolci Szakképzési Centrum Andrássy Gyula Gépipari Technikuma és a Bláthy Ottó Villamosipari Technikuma mellett a Kandó Kálmán Informatikai Technikummal is együttműködik a Bosch. A duális képzésű szakokon a technikusnak és szakmunkásnak készülő diákok az iskola mellett a Bosch gyáraiban, a közös működtetésű tanműhelyekben is tanulnak. 2022 szeptemberétől a mechatronikai technikus, automatikai technikus, gyártósori gépbeállító és gépgyártás-technológiai technikus szakok mellett erősáramú elektrotechnikus szakon is képzik a fiatalokat.

 

Az együttműködés kiterjed a képzések tartalmának egyeztetésére, az új technológiák beépítésére a szakmai programba, a tananyag fejlesztésére, a szakmai gyakorlatokra, a szakoktatók továbbképzésére, a Bosch szakembereinek részvételére az elméleti oktatásban, valamint pályaorientációs és felnőttképzési programokra.

 

 

"A duális szakképzés utánpótlásunk egyik fontos pillérévé vált az elmúlt tíz évben a technikus és szakmunkás pozíciókban. Az együttműködés sikerét mutatja, hogy a több száz már végzett diák túlnyomórészt a két miskolci Bosch gyár egyikében helyezkedett el vagy aztán továbbtanult a későbbiekben" – mondta Frank-Stephan Kupfer, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója a közleményben.

 

Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy a gyakorlatspecifikus képzés komoly előnyt biztosít a diákoknak a munkaerőpiacon, egyben  megerősítette, aktuális igényeiknek megfelelően a végzett tanulók számára hosszú távú munkalehetőséget, ezáltal kiszámítható életpályát biztosítanak.

 

A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett, a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2021-es pénzügyi évben 1711 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 273 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 17 000 munkatársat foglalkoztat. Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.

 

A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 402 600 munkatársat foglalkoztat, 2021-ben 78,7 milliárd euró árbevételt ért el.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját

Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.

2024. november 23. 13:47

Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel

Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.

2024. november 23. 10:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36