A DS Smith az ABB-t választotta üzeme automatizálási rendszerének korszerűsítésére
Az ABB egyik régi ügyfele, a fenntartható csomagolóanyagokat gyártó DS Smith cég újabb megbízását nyerte el, melynek lényege az Egyesült Királyság területén működő Kemsley papírgyár magas szinten automatizált, összekapcsolt és biztonságos működéséről alkotott jövőkép gyakorlati megvalósítása.
A Kent megyében található papírgyár Európa második legnagyobb újrahasznosított rostalapú papírt előállító üzeme, mely 840.000 tonnát meghaladó éves termelési kapacitással büszkélkedhet. A cég működésének középpontjában a papír újrahasznosítása, illetve a fenntartható papír- és csomagolóanyag-gyártás áll, a Kemsley papírgyár állított elő az Egyesült Királyságban elsőként újrahasznosított könnyű papírt. Ez a termékkör a White Liner A, a White Liner B, a Dual Use, a Dual Use HP Plus, a Light Medium Plus, a Liner 3 és a Plasterboard Liners típusú papírtermékeket foglalja magába.
Az ABB az ABB Ability System 800xA elosztott vezérlőrendszer (DCS), valamint a PM3, PM4 és PM6 típusú papírgépeknek a korszerűsített papíripari géphajtások szállításával járul hozzá a papírgyár fejlődéséhez. A gyár teljes működési vertikumába integrálni kívánt továbbfejlesztett DCS rendszer alkotja majd azt a gerinchálózatot, amely biztonságos módon minden részterületet egyetlen rendszerbe fog össze a hatékonyabb automatizált működés és a karbantartási munkák megkönnyítése érdekében.
Adrian Clark, a DS Smith Kemsley papírgyár villamossági és automatizálásfejlesztési vezetője ismerteti az ABB gyáruk működésére gyakorolt hatását
Ezenkívül az ABB egyéves támogatási szerződés keretében a legújabb kiberbiztonsági beállításokat is a gyár rendelkezésére bocsátja, továbbá két új Virtual Measurement megoldást szállít a PM4 papírgéphez, melyek erőre és súlyra vonatkozó online számítások végrehajtását teszik lehetővé. A rendszer leszállítására várhatóan 2022 harmadik negyedévében kerül sor. A rendszer fokozatos bevezetése a hónapról hónapra végrehajtásra kerülő tervezett karbantartási programnak megfelelően megy majd végbe.
– Az ABB által biztosított konzultáció, ezen belül a számos online workshop és a folyamatos megbeszélések nagy segítséget jelentettek modernizációs projektünk legjobb megközelítésének meghatározásában. Az ABB csapata nagy szakmai hozzáértését tanúsítja, hogy tagjai tökéletesen átlátták jövőbe mutató ambícióinkat, és partnerként fognak együttműködni velünk gyárunk digitális átalakulásának levezénylésében – mondta Ben Jennings, a DS Smith cég Kemsley papírgyárának igazgatója.
– A DS Smith Európa és az Egyesült Államok egyik vezető papírgyártója, olyan cég, amelyik világos elképzelésekkel rendelkezik jövőbeni működéséről. A Kemsley papírgyár kiváló példája annak a gazdasági szereplőnek, amely kellő előrelátással készül a cellulóz- és papíriparban gyors ütemben kibontakozó általános digitalizációra – mondta Jan-Willem Bos, az ABB Pulp and Paper regionális iparági vezetője. – Örömünkre szolgál, hogy régóta fennálló kapcsolatot ápolhatunk a DS Smith-szel, és velük szorosan együttműködve mozdíthatjuk elő stratégiai átalakulásukat.
Az ABB a DS Smith-szel közösen ünnepelte a European Pulp & Paper Tour keretében 50. alkalommal lezajlott ügyféllátogatást.
Az ABB a világ több mint 50 országában képviselteti magát integrált digitális megoldásainak, automatizálási és villamosítási rendszereinek, valamint iparágközpontú termékeinek és szolgáltatásainak átfogó portfóliójával, hogy a papírgyártás valamennyi műveleti fázisának optimalizálásában ügyfelei segítségére lehessen. A csomagolóanyagok, a papírtermékek, a papíripari rostanyag és a cellulóz előállítását lefedő tevékenységével az ABB arra törekszik, hogy a költségek lefaragása mellett hozzájáruljon a rendelkezésre állás, a teljesítmény és a minőség javulásához.
Az ABB az ABB Ability System 800xA elosztott vezérlőrendszer (DCS), valamint korszerűsített papíripari géphajtások szállításával járul hozzá a DS Smith cég Kemsley papírgyárának korszerűsítési projektjéhez.
A DS Smith világszerte a fenntartható rostalapú csomagolóanyagok egyik piacvezető szállítója, melynek tevékenysége a papírhulladék újrahasznosításával és a papírgyártás különféle műveleteivel egészül ki. Olyan ágazatok értékláncának egyik központi szereplője, mint az e-kereskedelem, a napi fogyasztási cikkek és különféle iparágak.
A „Redefining Packaging for a Changing World” (A csomagolás újradefiniálása napjaink gyorsan változó világában) című célkitűzés-gyűjteményével, valamint Now and Next c. fenntarthatósági stratégiájával a DS Smith a körforgásos gazdaságra való átállás elkötelezett élharcosává lépett elő. Miközben a körforgásos gazdaságnak jobban megfelelő megoldásokat kínál ügyfeleinek és rajtuk keresztül a társadalom egészének, kiváltja a problémás műanyagokat, szén-dioxidot von ki az ellátási láncok működéséből és innovatív újrahasznosítási megoldásokat kínál. Testreszabott box-to-box 14 napon belül modellje, tervezési képességei és innovációs stratégiája rejtőzik a problémára adott válasz középpontjában.
A londoni székhelyű, illetve az FTSE 100 tagjaként működő DS Smith 34 országban folytatja tevékenységét, nagyjából 30.000 főt foglalkoztat, és az Ellen MacArthur Alapítvány stratégiai partnere. Története a Smith család által az 1940-es években alapított dobozgyártó vállalkozásokig vezethető vissza.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB folyamatirányító rendszert telepít Lengyelországban
- A MAN és az ABB E-mobility felpörgeti az elektromobilitást
- Eszközadatok: A „csináld magad” a múlté
- A globális ipar felgyorsítja az energiahatékonysági beruházásokat
- Az ABB Robotics bemutatta a visszanyert tengeri műanyagot felhasználó kiskereskedelem jövőjét
- Az ABB Robotics bemutatja a világ első, robotfestésű, műalkotásnak minősülő “art car” autóját
- Újgenerációs csomagolóanyag a zöldség-gyümölcs szektorban
- Az ABB támogatja a Shell globális EV-töltési törekvéseit
- Az ABB üdvözli az Európai Unió új, F-gázra vonatkozó javaslatát
- ABB segítséggel gyorsul az észak-balatoni vasútvonal
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.