A kisvállalkozások sikeres piacra lépését segítik
A kreatívipari, művészeti kisvállalkozások sikeres piacra lépésével, fenntartásával és megújításával kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb tudnivalókat osztja meg a vállalkozókkal az ingyenesen elérhető Start Up Guide – üzleti tanácsok induló kreatívipari vállalkozók számára. Az új trendekre reagálva a tudásanyag kitér a fintech pénzügyi megoldásokra és az ezeket megalapozó blockchain technológiákra, különös tekintettel a hazánkban is piacot szerző NFT-re.
A Start Up Guide a vállalkozásalapításához és a sikeres működtetéshez szükséges tudás és szakterületek alapjait mutatja be: részletesen járja végig az üzleti terv megalkotásának lépéseit, bemutatja az aktuális finanszírozási forrásokat, szól a majdani piac meghatározásáról, de az üzleti és marketing kommunikáció alapjaiba is betekintést nyújt. A kiadvány 150 oldalon, több mint 30 szakértő szerző közreműködésével nyújt hiteles információt az adózási, a jogi és a finanszírozási környezet alakulásáról, valamint a technológiai, piaci változások nyomán kialakult új fogalmakról és megváltozott kontextusokról, de iránymutatóként szolgál a pályázatokon indulók vagy a kockázati tőkét keresők számára is.
„A Magyar Formatervezési Tanács kiadványa a pályája elején járó, a dinamikusan változó piaci környezetben érvényesülni kívánó kreatív generációt szólítja meg – olyan gyakorlati tudásokkal, amelyek a kreatívipari munkát és a művészeti vállalkozások sikerének konkrét adminisztratív, finanszírozási és tervezési kérdéseiben segítenek eligazodni” – emelte ki Pomázi Gyula, a Magyar Formatervezési Tanács elnöke.
A 2007 óta évente megjelenő és frissülő Start Up Guide a vállalkozásindítás gyakorlati lépései mellett olyan specifikus tartalmakra is kitér, mint – a 2021-es kiadásban már részletezett – aktuális online értékesítési, valamint az ehhez kapcsolódó digitális és fintech pénzügyi megoldások (pl. dropshipping), illetve részletesen kifejti a fentieknek alapot biztosító blockchain technológiát. Külön foglalkozik a 2021 során egyre növekvő mértékben globálisan is megjelenő és hazánkban is piacot szerző NFT-kkel (non-fungible, azaz nem-helyettesíthető token), amely a kreatívipari, művészeti alkotások piacán egyre nagyobb jelentőséggel bír. A kiadványban megismerhetjük továbbá a mikro-, kis- és középvállalkozásokat támogató állami programokat, valamint Európai Uniós támogatásokat, a függelékben pedig pénzügyi tervünk elkészítéséhez is találunk táblázat mintákat.
A Magyar Formatervezési Tanácsnak köszönhetően az idei Start Up Guide is ingyenesen hozzáférhető és teljes terjedelmében letölthető.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.