Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak
Az IVSZ – Szövetség a digitális gazdaságért szakmai zsűrije a siófoki MENTA konferencia gálavacsorája keretében kedd este jelentette be az idei év Gyurós Tibor-díjasait: az év menedzserét, az év digitalizációs projektjét, az év innovációja díj nyertesét, illetve az év digitális oktatási nagykövetét.
A hagyományoknak megfelelően idén is a Gyurós Tibor-díjak átadásával zárult a Siófokon zajló IVSZ MENTA konferencia első napja. Az elismeréssel 2001 óta a hazai IKT-szektorban meghatározó szakemberek és kiemelkedő teljesítményt nyújtó vállalkozások tevékenységét ismeri el négy kategóriában a szakmai szervezet.
A Gyurós Tibor-díj nyertesei 2022-ben:
Az év menedzsere – Kádár Tamás, a SEON vezérigazgatója és társalapítója
Kádár Tamás még egyetemi évei alatt hozott létre egy kriptopénzváltó oldalt egyetemi társával, ennek során találkozott azzal, hogy kiberbűnözők képesek igen komoly biztonsági intézkedéseket is kijátszani. A csalók felhasználók lopott személyazonosságával és bankkártya adataival próbálták meg visszaigényelni tranzakciók összegét. Erre kerestek megoldást, ám a piacon lévő termékek túlságosan bonyolultnak bizonyultak, így elkezdtek házon belül építeni és kifejleszteni egy kockázatelemző rendszert, a későbbi SEON-t, az azóta komoly ismertségre szert tevő online csalásmegelőző technológiai startupot. A cég neve a security online kifejezésből ered, és bár csupán öt éve indult, napjainkra több, mint ötezer ügyfelének egymilliárd pénzügyi tranzakcióját vizsgálta át, 50 millió eurónyi potenciális kárt előzve meg ezzel. Idén áprilisban a cég rekordösszegű 94 millió dollár Series B tőkebefektetést eszközölt, a globális fókuszú vállalat Austinban (Texas), Budapesten, Londonban, Jakartában is helyi irodával terjeszkedik tovább.
A digitális oktatás nagykövete – Kölkedi Krisztián, az Express Innovation Agency Zrt. stratégiai vezérigazgató-helyettese
A szervezetfejlesztési, üzletfejlesztési szakember több saját vállalkozás és startup indításán van már túl, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal korábbi Ifjúsági innovációért és Startupokért felelős elnöki megbízottjaként az ifjúsági innováció ösztönzése volt a feladata. E tapasztalatait hasznosítja jelenleg az Express Innovation Agency-nél melynek a stratégiai vezérigazgató-helyetteseként többek között a digitális oktatás eszközével a tehetséggondozástól a nemzetközi piacig segíti munkatársaival a jövő generációit. Célja, hogy a digitalizáció, és az oktatás módszereivel segítse elő a hazai innovációs ökoszisztéma paradigmaváltását a már az iskolapadtól kezdve, partnerként támaszkodva a startup-szféra szereplőire, és a digitális szakemberek új generációjára. Munkájának köszönhetően két év alatt több mint 6000 fiatal ismerkedett meg digitalizáció, a startupok és az innováció világával, közel 300 projekt indult el, amelyből több tucat kapott befektetést vagy lépett már hazai, vagy nemzetközi piacra.

Az év innovációja – Medipredict
A Medipredict egy egészségügyi vállalat, amelynek szolgáltatása négy különböző aspektus integrálásával vizsgálja át a páciensek testét. A vizsgálatok mindegyikében ma még példátlanul nagynak számító adatmennyiséggel dolgozik a rendszer: a genetikai vizsgálat során például mintegy húszezer gén állapotáról készítenek jelentést gépi tanulási algoritmusokkal, mintegy hárommilliárd leolvasott bázispár elemzésével. A Medipredict másik analízise ötszáz-féle molekula szintjét képes meghatározni a vérből komplex betegségek korai felismeréséhez, de az orvosi kórelőzmény felvételekor is több tíz gigabájtnyi érzékeny adatot rögzítenek páciensenként.

Az év digitalizációs projektje – FAIR PAY CONTROL
A FAIR PAY CONTROL Zrt. munkatársai olyan, alacsony havidíjért elérhető, innovatív szolgáltatást dolgoztak ki a kintlévőségek kezelésére, amely szakít a klasszikus követeléskezelés módszereivel, és a prevencióra helyezve a hangsúlyt biztosítja ügyfeleinek, hogy számláikat mindig pontosan fizessék. A szolgáltatás ötvözi az emberi döntéshozatal szociálpszichológiai mechanizmusait, a professzionális jogi támogatást, a legmodernebb IT infrastruktúrát, és egyedülálló módon 100%-ban előlegezi a FAIR PAY CONTROL-t használó cégek részére a jogi eljárások díjait és költségeit abban az esetben, ha egy kötelezett mégsem rendezné időben a számláját. A szolgáltatás tavaly már elismerést szerzett a 29. Magyar Innovációs Nagydíjon, és elnyerte a Magyar Minőség Háza 2021. díjat is.
A díjazottak rövid videós bemutatkozását az IVSZ YouTube-csatornáján lehet megtekinteni:
● Az év digitalizációs projektje: https://www.youtube.com/watch?v=IYhyI11XfLw
● Az év innovációja: https://www.youtube.com/watch?v=udObnLOm2M4
● Az év menedzsere: https://www.youtube.com/watch?v=cxIyIOLcAEY
● A digitális oktatás nagykövete: https://www.youtube.com/watch?v=G1cuvXt8YK8
Kapcsolódó cikkek
- Azt vizsgálják az IVSZ MENTA konferencián, hogyan hat a válság a digitális gazdaságra
- IT Fitneszteszt – október végéig tart a V4-országok digitális készségeinek felmérése
- Miniszter, comedy hacker, topmenedzser és MI-szakértő az idei IVSZ MENTA színpadán
- Digitalizálódó vállalatok vezetői az IVSZ elnökségében
- Tömegesen dolgoznának itthonról külföldre a magyar informatikusok
- Magyarország a sereghajtók között a digitális fejlettséget mérő uniós index szerint
- IVSZ: A digitális munkaerő elvándorlását okozza a KATA átalakítása
- A hatás mechanizmusát keresik az IVSZ MENTA 2022 előadói
- Idén is bárki jelölheti az IVSZ díjára az év digitalizációs projektjeit, digitális innovációit és szakembereit
- Tovább nőhet az informatikushiány
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innováció, amely hajtja a magyar gépipart – A Magyar Ipari Célgép Nagydíj eredményei
A Magyar Ipari Célgép Nagydíj ismét bebizonyította: a magyar mérnöki tudás nemcsak lépést tart a nemzetközi trendekkel, hanem képes azokat formálni is. Az idei versenyre 116 pályamunka érkezett, amelyek közül a legkiválóbbakat nyolc kategóriában díjazták. A zsűri további három különdíjat is kiosztott. Az ünnepélyes díjátadóra a Millennium Házában megrendezett Gépész Szalon keretében, több mint 350 iparági szakember részvételével került sor.
Új partnerprogramot indított az Apple hivatalos hazai forgalmazója
Az Apcom Hungary Kft., az Apple hivatalos magyarországi disztribútora új partnerprogramot indított Magyarországon, az Apple közvetlen támogatásával. A Distribution Partner Program (DPP) célja, hogy bővítse és megerősítse a hazai viszonteladói hálózatot, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra. Ennek eredményeként az Apple termékek még szélesebb körben és könnyebben elérhetők lesznek a magyar vásárlók számára.
A győri egyetem újra a világ élvonalában
A győri Széchenyi István Egyetem ismét helyet kapott a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási rangsorában, amelyet június 19-én tettek közzé. Az intézmény továbbra is stabilan tartja pozícióját, elsősorban a fenntarthatóság iránti elkötelezettségének, szoros ipari kapcsolatainak, magas színvonalú oktatásának és sokszínű nemzetközi közösségének köszönhetően.
Interaktív robotikai élménynap az ELTE-n
Robotok, mesterséges intelligencia és interaktív technológiák várják az érdeklődőket egy izgalmas, egész napos program keretében.
Erőd a föld alatt – Nyílik Budapest legbiztonságosabb széfterme
Egyedülálló biztonsági paraméterekkel rendelkező új létesítménnyel bővül a magyar pénzügyi szolgáltatói szektor. A XIII. kerületben nyitja meg kapuit a SafeBank, a Foldana cégcsoport tagjaként, amely a Magyar Nemzeti Bank széfterme után az ország második legnagyobb ilyen jellegű létesítménye lesz.